728 x 90

بحران کرونا در ایران - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان: حال وخیم کردستان در شرایط قرمز کرونایی

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

حال وخیم کردستان در شرایط قرمز کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۲۹۲بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ساعت گذشته تاکنون در استان خبر داد.
فرزین رضاعی گفت: در حال حاضر ۷۸۱بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری هستند.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در حال حاضر در شهر سنندج ۳۷۵ نفر، سقز ۷۵نفر، مریوان ۱۲۵نفر، قروه ۳۰نفر، بیجار ۲۵نفر، کامیاران ۴۱نفر، دیواندره ۱۷نفر، بانه ۷۹نفر، دهگلان ۸نفر و در سروآباد ۶نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون ۹۰نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان: از اول اسفند تاکنون ۹۱۶نفر در اثر بیماری کرونا جان باختند.

رشید حیدری مقدم رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان: با اشاره به فوت ۱۰نفر در ۲۴ گذشته بر اثر ابتلا به کرونا در استان همدان، تعداد مبتلایان تاکنون به ۶هزار و ۸۰۷نفر رسیده است.
او گفت: طی ۲۴ساعت گذشته ۷۵۵نفر با علائم مشکوک به ویروس کرونا به اورژانس بیمارستانهای استان همدان مراجعه کردند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: ۱۲۶نفر در بیمارستان و ۱۳نفر در آی.سی.یو بستری هستند.
حیدری مقدم در ادامه گفت: حال ۵۲نفر بدخیم گزارش‌شده است.

اعتراف معاون ستاد حکومتی مقابله با کرونا به غیرواقعی بودن آمار فوتیها

نادر توکلی، معاون ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران درباره شمار واقعی جان‌باختگان کرونا، اعتراف کرد آمار رسمی فقط شامل فوتی‌هایی است که تست پی‌سی‌آر مثبت داشته باشند در حالی که شمار واقعی جان‌باختگان کرونا بیشتر است.
وی افزود: در حال حاضر دو نوع فوتی داریم، یکی بر اساس آزمایش پی‌سی‌آر مثبت و دیگری به‌صورت پی‌سی‌آر منفی و سی‌تی‌اسکن مثبت. آنچه به‌عنوان آمار رسمی جان‌باختگان کرونا اعلام می‌شود فقط آمار فوت بیماران با پی‌سی‌آر مثبت است.(خبرگزاری حکومتی ایسنا ۱۲آبان)

افزایش مبتلایان به کرونا در استان اصفهان

به گزارش تلویزیون رژیم آمار مبتلایان در استان اصفهان و شهر سمیرم رو به افزایش است.

مجری: تازه‌ترین آمار ابتلا به کرونا در استان روند تأسف‌باری را نشان می‌دهد.

گزارشگر: به‌گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در شبانه روز گذشته ۱۳۰۵ ابتلا به کرونا شناسایی و ۲۶۳نفر شان بستری شدند.

آرش نجیمی این را اضافه کرده که در بیمارستانهای زیر مجموعه این دانشگاه ۴۴بیمار قربانی کووید۱۹ شدند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم در سفر به سمیرم گفته با روند کنونی ابتلا به کرونا بیمارستان سیدالشهدا در این شهر پاسخگوی نیاز مردم نخواهد بود.

کرونا جان ۴۲۲ نفر دیگر را در ایران گرفت

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت: هشت هزار و ۹۳۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶۳۷ هزار و ۷۱۲ نفر رسید.وی گفت متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۲۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جانباختگان این بیماری به ۳۶ هزار و ۱۶۰ نفر رسید.

تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمزند.(خبرگزاری حکومتی ایرنا سه شنبه ۱۳آبان)

زالی: آمار صعودی مرگ ومیر کرونایی در تهران تا سه هفتهٔ آینده

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران روز دوشنبه ۱۲آبان در تلویزیون حکومتی وضعیت کرونا در تهران را نگران‌کننده و پرخطر دانست و گفت:

«افرادی که در غالب سرپایی به بخشهایی بهداشتی و درمانی ما در ۲۴ساعت گذشته مراجعه کرده‌اند بالغ بر ۱۰هزار و ۵۰۰نفر هست در حال حاضر عدد ۶هزار و ۳۳۷بیمار در تختهای بستری داریم عدد قابل توجهی است شاید این عدد در زمره عددهایی است که نسبتاً یک رکورد جدید در میزان بستری در تهران تلقی می‌شود. و متأسفانه از این مجموعه هزار و ۷۰۲نفر در بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند.

این رقم بالایی بیمارانی که در بخش مراقبتهای ویژه هستند کماکان آمار مرگ و میر در تهران را حداقل تا سه هفته آینده باید عدد قابل توجهی نشان خواهد داد و ما انتشار کاهش چشمگیر مرگ و میر متوفیان در تهران در حوزه کرونا را نخواهیم داشت».

وضعیت بحرانی شیوع کرونا در گناباد

خراسان رضوی وضعیت شیوع ویروس کرونا در گناباد بحرانی است و این شهرستان جزء ۶ شهرستانی به شمار می‌رود که این روزها در استان خراسان رضوی وضعیت حادی را تجربه می‌کنند و بر اساس گفته‌ رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد از ابتداء شیوع ویروس کرونا تا کنون تعداد ۲۹۰ نفر از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند. (خبرگزاری ایسنا سه شنبه۱۳ آبان)

  • تصویری دردناک از غسالخانه تبریز و متوفیان کرونا در انتطار غسل و خاکسپاری

-تصویری دردناک از غصالخانه تبریز

کرونا باعث بیکاری ۷۰درصد کارگران ساختمانی شد!

نایب‌رئیس کانون انجمنهای صنفی کارگران ساختمانی می‌گوید در حال حاضر تنها ۳۰درصد کارگران ساختمانی مشغول کار هستند و کرونا باعث شده تا بخش اعظمی از کارگران ساختمانی به‌لحاظ کاری و معیشتی دچار مشکل شوند. / ایسنا ۱۳آبان

نمکی در تلویزیون رژیم ۱۱آبان: در مورد یک میلیارد دلار، ما همین امروز کمتر از۵۰درصدش را گرفتیم

نمکی در مورد یک میلیارد دلار از صندوق توسعه: «ما همین امروز که داریم با هم صحبت میکنیم کمتر از ۵۰ درصدش را گرفتیم بعد از چند ماه و تازه آنهم قطره‌چکانی».

شرایط بحرانی کرونا در فارس، درگذشت ۳۴تن طی ۲۴ساعت

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرایط کرونا در استان فارس را بحرانی خواند و گفت: طی ۲۴ساعت گذشته ۳۴نفر به‌دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. عبدالرسول همتی با اشاره به این‌که هم‌اکنون هزار و ۴۹۹بیمار در بیمارستانهای استان بستری هستند، گفت: از این تعداد، ۲۱۳بیمار به‌دلیل وخامت وضعیت جسمی‌شان در بخش‌های ICU بستری هستند (خبرگزاری حکومتیمهر - ۱۲آبان).

  • تلویزیون رژیم: بستریهای کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی به‌مرز ۲هزار نفر نزدیک می‌شود.
  • تلویزیون رژیم: وضعیت بحرانی بیماری کرونا در شهرستان سبزوار سبب شده تا همه بخشهای بیمارستان واسعی این شهر در اختیار بیماران کرونایی قرار بگیرد.
  • دانشگاه علوم پزشکی گیلان: حال عمومی ۶۹بیمار کرونایی در بیمارستانهای گیلان وخیم است.
  • تلویزیون شبکه فارس: با افزایش آمار مبتلایان و بستریهای کرونا در فارس این استان سرانجام در وضعیت ویژه یا قرمز قرار گرفت آمار مبتلایان و جان‌باختگان در استان در شبانه روز گذشته رکورد زد.
  • معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز شرایط کرونا در استان فارس را بحرانی خواند و گفت: طی ۲۴ساعت گذشته ۳۴نفر به‌دلیل ابتلا به‌کرونا جان خود را از دست دادند و ۲۱۳بیمار نیز در آی. سی. یو بستری هستند.
  • تلویزیون شبکه کردستان: برای دومین بار در ده روز اخیر تعداد مبتلایان روزانه کرونا در استان ۴۰۰نفر را پشت سر گذاشت.
  • معاون استاندار رژیم در لرستان: ظرفیت بیمارستانهای استان پاسخگوی حجم گستردهٔ مبتلایان نیست و مردم باید از حضور در مراکز پرخطر و تجمعهای گسترده خودداری کنند.