728 x 90

بحران کرونا در ایران - فوت ۲۷۲نفر - رکوردشکنی در آمار قطره چکانی وزارت بهداشت رژیم

بحران کرونا در ایران
بحران کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

هشدار زالی: پیک جدید هولناکتر، عظیم‌تر و عمیق‌تر از پیکهای قبلی

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران با اشاره به این که پیک‌سوم کرونا خیلی هولناک‌تر، عظیم‌تر و با دامنه عمیق‌تر از پیک‌های قبلی باشد گفت: پیش‌بینی می‌شود با افزایش تعداد بیماران بدحال‌تری نسبت به هفته‌های گذشته روبه‌رو باشیم (ایسنا۲۰مهر).

پیام طبرسی: مرگ و میر در آذرماه ممکن است به ۹۰۰نفر برسد

پیام طبرسی عضو علمی ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران در واکنش به برخی اظهارنظرها که شمار قربانیان کرونا در ایران را بیش از آمار رسمی وزارت بهداشت می‌دانند گفت: مطمئناً بیشتر است. وی افزود برخی افراد با وجود داشتن همه علائم بیماری، تستشان منفی است. اگر این افراد را هم به آمار اعلام شده اضافه کنیم، مرگ ومیر روزانه ما حدود دو تا دو و نیم برابر خواهد شد. بسیاری از دانشگاههای دنیا مثل دانشگاه واشنگتن سایتهای اپیدمیولوژیک دارند. الآن هم این سایتها پیش‌بینی کرده‌اند آمار روزانه مرگ ومیر ما در آذرماه ممکن است به ۹۰۰نفر هم برسد (سایت انتخاب (رژیم). ۲۱مهر۹۹)

فوت ۲۷۲نفر - رکورد شکنی در آمار قطره چکانی وزارت بهداشت رژیم

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار قطره چکانی خود به جان باختن ۲۷۲نفر در یک روز اعتراف کرد و گفت: هم‌اکنون تعداد موارد بستری در بخش مراقبتهای ویژه به‌علت شرایط بالینی نامناسب ۴هزار و ۵۳۳نفر هستند.

وی افزود: طی ۲۴ساعت گذشته ۲۷۲نفر در اثر ابتلا به بیماری کرونا از دست دادیم که با احتساب این، مجموع جان‌باختگان تا به امروز به ۲۸هزار و ۸۱۶نفر رسیده‌اند…

رئیس سازمان نظام پرستاری: بیش از ۳۰۵۰۰پرستار هم تاکنون به کرونا مبتلا شدند که ۶هزار نفر آنها دیگر نتوانستند به خدمت برگردند.

مینو محرز: وضعیت شیوع کرونا بسیار بد است

مینو محرز عضو ستاد حکومتی ملی مقابله با کرونا در تهران گفت: «وضعیت شیوع کرونا بسیار بد است، به‌طوری که تخت خالی برای بستری مبتلایان جدید وجود ندارد و حتی ممکن است بیماران برای بستری در نوبت قرار گیرند و بسیاری بیماران سرپایی مداوا می‌شوند».

وی گفت: «متاسفانه برخی بیماران حتی به بستری شدن هم نمی‌رسند و وضعیت بسیار بحرانی است».

وی که با خبرگزاری حکومتی ایسنا مصاحبه می‌کرد افزود: «بسیاری از بیمارستانها در سطح تهران درگیر هستند و بیمارستانهای معین هم از بیماران کرونایی پر شده‌اند. حتی برخی بیمارستانهای خصوصی نیز ظرفیتهایی را برای بستری بیماران مبتلا به کرونا اختصاص داده‌اند». (ایسنا ۲۱مهر)

آرش نجیمی: اصفهان کارخانه تولید کرونا

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: وضعیت ابتلا به کرونا در استان اصفهان بحرانی است. آرش نجیمی با اشاره به این‌که استان اصفهان به کارخانه تولید کرونا تبدیل شده است، گفت: متأسفانه رنگی برای بحرانی‌تر جلوه دادن استان اصفهان نسبت به بیماری کرونا نیست و تعداد موارد فوتی رو به افزایش است. وی افزود: چنان‌چه تعداد موارد حاد با این روند افزایشی پیش رفت کند در هفته‌های آتی با موارد بیشتر فوتی روبه‌رو خواهیم شد. وی افزود: طی ۲۴ساعت اخیر ۳۴بیمار مشکوک به کرونا در این مراکز جان‌باخته‌اند. (خبرگزاری مهر۲۰مهر)

نیمی از مبتلایان به کرونا از تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: نیمی از آمار مرگ و میر بیماران کرونایی کشور متعلق به استان تهران است که علت آن، متناسب نبودن توسعه زیرساختها و امکانات بهداشتی و درمانی در مقایسه با گسترش شهرها و افزایش جمعیت این استان در سال‌های اخیر است (ایرنا ۲۰مهر).