728 x 90

بحران کرونا - معاون علوم پزشکی اراک: در ابتدای سراشیبی تاریک کرونا قرار داریم

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

معاون علوم پزشکی اراک: در ابتدای سراشیبی تاریک کرونا قرار داریم

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: در ابتدای یک سراشیبی و تاریکی قرار داریم. این روند تا ۵ تا ۶ماه آینده ادامه خواهد داشت و حتی بدتر هم خواهد شد و به‌نظر می‌رسد در چند ماه آینده به اوج فشار کاری و تاریکیها برسیم، هنوز به نقطه اوج نرسیده‌ایم.

صادقی افزود: شاهد افزایش آمار ابتلا در بین کادر درمان هستیم به‌طوری که ۱۰درصد توان کادر درمان به‌دلیل ابتلا از پروسه درمانگری خارج شده‌اند. (ایسنا ۳۰مهر)

پیام طبرسی: بیش از ۶هزار بستری در تهران

پیام طبرسی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری اعتراف کرد: با توجه به این‌که در تهران بالای ۶هزار نفر بستری هستند، مشخص است که تخت خالی به سختی برای مبتلایان به کرونا پیدا می‌شود.

وی در خصوص تعطیلی کامل تهران به مدت دو هفته گفت: به‌نظر می‌‏رسد در حال حاضر تنها راه چاره برای شکستن زنجیره انتقال این اقدام باشد و اعمال تعطیلی هم مانند آنچه در ایام نوروز داشتیم، موجب می‌شود که تا حدی در روند انتقال ویروس وقفه ایجاد شود. (میزان ۳۰مهر)

وضعیت کرونا در استان گیلان هم‌چون دیگر استانها سیر صعودی داشته و رو به افزایش است

آبتین حیدر زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در این استان خاطرنشان کرد: وضعیت کرونا در این استان هم‌چون دیگر استانها سیر صعودی داشته و رو به افزایش است و آمار مبتلایان به کرونا در گیلان نیز بالای ۳۸۰نفر است.
وی گفت: در هفته گذشته حدود ۱۳کودک گیلانی به ویروس کرونا مبتلا شدند.(تسنیم ۳۰مهر)

ابتلای ۳۰۰نفر از کادر بیمارستان خمینی به کرونا تاکنون

اعتراف معاون درمان مجتمع بیمارستانی موسوم به خمینی ملعون به ابتلای ۳۰۰نفر از کادر بیمارستان خمینی به کرونا تاکنون
چهارشنبه ۳۰مهر وی گفت: در این ۸ماه گذشته حدود ۳۰۰نفر از پرسنل ۱۲۰۰ الی ۱۳۰۰ نفری ما مبتلا شده‌اند.

افزایش ۱۵درصد فوتیهای کرونا با تشدید آلودگی هوا

عباس شاهسونی رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت رژیم گفت: افزایش برخی ذرات معلق ناشی از آلودگی هوا تا ۱۵درصد باعث افزایش مرگ و میر کرونا می‌شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفتگو با خبرگزاری حکومتی ایلنا: آمار دقیقی از ابتلای دانشجویان به کرونا نداریم.چهارشنبه ۳۰ مهر

اعتراف استاندار رژیم در لرستان به سه برابر شدن فوتیهای کرونا

استاندار رژیم در لرستان اعتراف کرد آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در هفته اخیر روزانه بیش از ۳ یا ۴برابر هفته‌های قبل، افزایش یافته است.

موسی خادمی افزود: با توجه به این‌که در روزهای اخیر شیوع کرونا در استان شدت بالایی پیدا کرده است از این ایام می‌توان به‌عنوان بدترین روزهای مقابله با کرونا یاد کرد (تلویزیون حکومتی ۳۰مهر).

کرونا در جنوب غرب خوزستان رکورد زد

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان به افزایش شمار بی‌رویه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان اعتراف کرد و گفت: کرونا در جنوب غرب خوزستان رکورد زد.

شکرالله سلمان‌زاده با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا در جنوب غرب خوزستان گفت: هم‌اکنون ۱۶۴نفر در بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری هستند که از این تعداد ۳۲نفر بدحال در بخش مراقبتهای ویژه بستری هستند.

رئیس بهداشت خوزستان: نیمی از بستریهای کرونا در آی.سی.یو می میرند

محمد علوی؛ رئیس مرکز بهداشت رژیم در استان خوزستان؛ روز دوشنبه ۲۸ مهر اعتراف کرد که از هر ۱۰بیماری که در آی سی یو بستری می‌شوند؛ ۵ نفر می‌میرند.
این کارگزار رژیم که در یک نشست خبری شرکت کرده بود با اعتراف به افزایش بیماران بحرانی مبتلا به کرونا گفت: « حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد تخت‌های عادی بیماران مبتلا به کرونا و تقریباً تمام تخت‌های آی‌سی‌یو در خوزستان پر شده‌اند.»