728 x 90

بحران ویروس کرونا - ظرفیت مجتمع درمانی کاشان تکمیل شده و خستگی کادر درمان، می‌تواند سبب فاجعه‌ای وحشتناک شود

کرونا در ایران
کرونا در ایران

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۴مهر۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۴شهر از ۱۰۹هزار و ۳۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۴۲۸نفر، در البرز به ۳۰۶۲نفر، در اردبیل به ۱۳۱۷نفر، در اصفهان به ۵۳۶۴نفر، در ایلام به ۹۰۹نفر، در بوشهر به ۱۳۴۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۳۶نفر، در خراسان رضوی به ۸۱۰۲نفر، در خراسان شمالی به ۱۹۳۹نفر، در خوزستان به ۷۰۱۱نفر، در زنجان به ۱۰۳۱نفر، در فارس به ۳۰۰۶نفر، در کرمان به ۱۷۱۴نفر، در کرمانشاه به ۲۴۶۷نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۸۷نفر، در گیلان به ۴۴۴۱نفر، در لرستان به ۴۸۵۳نفر، در مرکزی به ۱۴۲۸نفر، در هرمزگان به ۱۴۹۰نفر و در همدان به ۲۸۵۲نفر رسیده است.

مرکز بهداشت کاشان: ظرفیت مجتمع درمانی بهشتی تکمیل شده و خستگی کادر درمان، می‌تواند سبب فاجعه‌ای وحشتناک شود.

مدیر مرکز بهداشت شهرستان کاشان خبر داد:با شرایط موجود مهار ویروس کوویید ۱۹ در کاشان ممکن نیست.

مسعود دهقانی با بیان اینکه شروع موج سوم کرونا اظهار داشت: خستگی کادر درمان و بهداشت و همچنین کمبود امکانات نظیر تخت های ویژه بیماران بدحال، کنترل وضعیت شهرستان را با سختی مواجه خواهد ساخت.

افزایش دوباره آمار فوتی‌های کووید ؛ ۲۰۷ نفر طی ۲۴ساعت گذشته جان باختند

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ جان باختند این در حالی است که طی روزهای اخیر آمار فوتی‌های به کمتر از ۲۰۰ نفر رسیده بود.

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در ادامه اعلام کرد که استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار هستند.

آسیب کرونا به ۶میلیون شاغل در کشور

عیسی منصوری شامگاه پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: «۶میلیون نفر در کشور از کرونا آسیب دیده‌اند و حدود یک و نیم میلیون نفر در مشاغل به علت کرونا ریزش کرده‌اند و کار خود را از دست دادند».(سایت خبر خودرو ۴مهر )

آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در شهر بناب به ۳برابر افزایش یافته

رفیعی فرماندار رژیم در بناب در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان بناب گفت: به علت عدم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در روز‌های اخیر آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا تا سه برابر در بناب افزایش یافته است. (تابناک ۳مهر )

مینو محرز: بحران کرونا در کشور جدی است

مینو محرز عضو علمی ستاد حکومتی مقابله با کرونا هشدار داد. بحران کرونا در کشور جدی است و برخی کمبودها آن را جدی‌تر نیز می‌کند. وی یکی از دغدغه‌ها را پرداخت نشدن مطالبات کادر درمان عنوان کرد. ( سایت بهار ۳مهر)

فاجعه کرونا در زندان وکیل‌آباد مشهد

یورو آسیا در مورد شیوع کرونا در زندان وکیل‌آباد مشهد به‌نقل از یک زندانی نوشت: کرونا در این زندان یک فاجعه است. زندانیان از معالجه در بیمارستان محروم هستند. آنها پس از بروز علائم کرونا هیچ دارویی دریافت نمی‌کنند.

این زندانی با نام مستعار محمود گفت: «به‌دلیل تراکم جمعیت ما اتاق نداریم در حیاط زندان زندگی می‌کنیم. در راهرو می‌خوابیم. آن‌قدر به هم چسبیده می‌خوابیم که بینی هایمان به هم می‌خورد صورت در صورت، نفس در نفس هستیم. ما را در بندها رها کردند که بمیریم یا زنده بمانیم».

یوروآسیا افزود: «این زندانی خواستار دخالت فوری جامعه بین‌المللی و بازدید از زندانها و دیدار بازندانیان شد. (یورواسیا: یکم مهر)

بهداری مجلس ارتجاع، ۱۵۰۰واکسن آنفلوآنزا دریافت کرد

به گزارش رسانه‌های حکومتی، بهداری مجلس ارتجاع تعداد ۱۵۰۰عدد واکسن آنفلوآنزا برای اعضای مجلس دریافت کرده است؛ این در حالی است که واکسن آنفلوآنزا هنوز بین گروه‌های پرخطر و حتی کادر درمان توزیع نشده است اما اعضای مجلس ارتجاع، اولین گروهی هستند که این واکسن را دریافت می‌کنند. (سایت برنا ـ سوم مهر)