728 x 90

بحران مرحله پایانی در مجلس ارتجاع، طرح مجدد استیضاح روحانی، بحران معیشتی، فساد حکومتی و هراس از اعتراضات اجتماعی

مجلس ارتجاع
مجلس ارتجاع
  • عیسی زاده: غفلت از حوزه اجتماعی تبعات جبران‌ناپذیری خواهد داشت، هر روز در جلوی مجلس تجمع می‌کنند

عیسی‌زاده، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

در مورد معیشت طبقات ضعیف و کم‌درآمد دوستان سکونت ۲۱میلیون نفر در محله‌های ناکارآمد شهری و شرایط غیرقابل کتمان کودکان کار خیابانی، ضعفها و ناهماهنگی‌ها اثربخش نبوده برنامه‌ها پاسخگو نبوده و مزید بر علت شده تا حوزه اجتماعی کشور کارآمدی لازم را نداشته باشد؛

طبق آمار بانک اطلاعاتی ایرانیان حدود ۵میلیون نفر در سه دهک پایین کشور فاقد چتر حمایتی بیمه تأمین اجتماعی هستند

هشدار می‌دهم غفلت بیش از این حوزه اجتماعی تبعات جبران‌ناپذیری خواهد داشت؛ همین اتفاقاتی خواهد شد که امروز شما در هفت‌تپه گرفتار هستید در حوزه نظام اداری و استخدامی تمامی سیستم‌های اداری امروز درگیر هستند و هر روز عزیزان ما در جلوی مجلس تجمع می‌کنند لذا جناب آقای رئیس‌جمهور باید در مقابل ملت نمایندگان ملت ایران باید حاضر بشود و به این جواب بدهد .

بدری، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

در چند ماه اخیر نگرانی‌های متعددی در خصوص بورس وجود داشته است که اگر به درستی مدیریت نشود آسیب‌زا خواهد بود.

جناب آقای دکتر دژپسند رئیس محترم شورای عالی بورس چه کسی پاسخگوی خساراتی است که در اثر اختلالات مستمر هسته معاملات متوجه مردم می‌شود چرا دست در روی دست گذاشته‌اید.

آخوند نیک بین، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

نکته دوم من تذکر بنده در مورد قرارداد برجام فوتبالی است وقتی شفافیت تو کشور نیست دهها میلیارد از بودجه مملکت به کشور ضرر وارد می‌شود لذا دو برابر بودجه بیماریهای خاص را به یک سرمربی می‌دهند و جریمه هم می‌شویم و در نهایت ایران محکوم هم میشه

  • کوچکی نژاد: آقای رئیس مجلس گوش کن! سؤال از رئیس‌جمهور امروز یکی از ضروریات است
  • پاسدار قالیباف: این تذکر شما بین دستور وارد نبود

کوچکی نژاد، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

با توجه به این‌که حدود ۲۰۰نفر از نمایندگان امضا کردند بر اساس این آئین‌نامه بر اساس این آئین‌نامه امضا کردند سؤال از آقای رئیس‌جمهور را آقای رئیس گوش کن! سؤال از رئیس‌جمهور که یک حقی ست و امروز یکی از ضروریات است در مجلس دهم به‌رغم این‌که مجلس هماهنگ بود با دولت ولی سؤال را هیأت‌رئیسه اعلام وصول کرد قانون و آیین‌نامه می‌گوید که شما یک هفته فرصت دارید که این سؤال را ارجاع بدهید به چه علت آئین‌نامه را اجرا نکردید؟ نمی‌دانم به چه علت آقای رئیس شما این آئین‌نامه را اجرا نمی‌کنید؟

قالیباف: این تذکر شما بین دستور وارد نبود یعنی شما در موضوع تذکر ندادید؟ دیگه جنابعالی می‌گویید که آئین‌نامه را رعایت کنیم اول خود شما آئین‌نامه را رعایت بکنید.

  • احمدی بیغش: بیش از ۲۰۰ امضا را جمع کردند برای سؤال از روحانی، متأسفانه هیأت‌رئیسه هیچ اقدامی برای اعلام وصول نمی‌کند. دولت به ریش این مردم دارد می‌خندد.

صباغیان، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

آقای رئیس عزیز چندی هست که نماینده‌ها بیش از ۲۰۰ امضا را جمع کردند برای سؤال از رئیس‌جمهور متأسفانه با تذکرات پی‌درپی هیأت‌رئیسه هیچ اقدامی برای اعلام وصول نمی‌کند چندی پیش آقای رئیس استیضاح وزیر کشور را عده‌یی از نماینده‌ها امضا کردند و تحویل هیأت‌رئیسه دادند متأسفانه اعلام وصول نمی‌شود این تحقیر مردم هست تحقیر نماینده است. تذکر به این دولت هیچ ارزشی ندارد چون دولت گوش شنوا ندارد آقای رئیس‌جمهور محترم گوش شنوا ندارد همین که شما بگویید گرانی دولت فردا یک جنسی را گران می‌کند در استان مرکزی معیشت مردم نان گران شده متأسفانه می‌آیند می‌گویند هیچ چیزی گران نشده لذا خواهش می‌کنم توجه کنید دولت به ریش این مردم دارد می خندد مردم از گرانی نابود شدند یکی هم به داد نمی‌رسد.

  • صباغیان: مرداد ماه تمام شد هنوز رئیس‌جمهور وزرا بیایند نیامدند
  • سؤال که از رئیس‌جمهور هیچ، استیضاح هم که نباید بشود، گزارش هم نباید بدهند مجلس یعنی هیچی!

صباغیان، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

آقای قالیباف یک بهار و خزان رفت و دی می‌رسد

ندانم گزارش مرداد ماه کی می‌رسد؟

آقای قالیباف مرداد ماه تمام شد هنوز رئیس‌جمهور وزرا بیایند نیامدند سؤال که از رئیس‌جمهور هیچ، استیضاح هم که نباید بشود گزارش هم نباید بدهند مجلس یعنی هیچی!

قالیباف: آقای صباغیان خارج از موضوع صحبت نکنید این چندین نوبت است

صباغیان: چشم منتهی چی کار کنیم که آئین‌نامه اجرا نمی‌شود

قالیباف: آئین‌نامه اجرا شد سری قبل هم به شما تذکر داده شد

صباغیان: آقای دکتر شفاف بگویید به نمایندگان اگر واقعاً هست توضیح بدهید حالت ابهام شما دارید برخورد می‌کنید… .

صباغیان، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

قالیباف: همکاران من خواهش می‌کنم در جای خودشان قرار بگیرند

نایب‌رئیس مجلس: آقای رئیس بگویید مشارکت کنند آقای زاهدی دو سوم می‌خواهد… . آقای زاهدی آفرین، … آقای شجاعی… آقای زاهدی چی کار دارد اونجا ایستاده؟… دو سوم می‌خواهیم آقای زاهدی… آقای خدابخشی آقای خدابخشی [با فریاد] دو سوم می‌خواهیم آقای خدابخشی [با فریاد] دو سوم می‌خواهیم بیایید آقای متفکر بدو بدو متفکر دو سوم می‌خواهد آقای رحیم‌زاده آقای دهنوی بدو دو سوم می‌خواهیم بدو آقای شجاعی دو سوم می‌خواهد بدو دو سوم می‌خواهد عجب گیریها… . آقا دو سوم می‌خواهد رأی بده.

  • محمدعلی نقد علی: برای جبران کسری بودجه اوراق نفتی را مطرح می‌کنند و اضطرابی بر اضطراب‌ها می‌افزایند.

آخوند نقدعلی، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

از یکطرف بودجه را با کسری واضح می‌بندند و سپس برای جبران آن به تصمیمات نامتعارفی مثل سَلف نفتی آن هم بدون هماهنگی با سایر قوا دست می‌زنند و اضطرابی بر اضطراب‌ها می‌افزایند.

با مربی ‌خارجی قراردادی می‌بندند که محکومیتی ۶میلیون و ۲۰۰هزار یورویی، معادل یکصد و شصت و پنج هزار تومان را به ارمغان می‌آورد، آن هم در زمانی که کارگران هفت‌تپه و هفت‌تپه‌ها و جوانان فاقد شغل، مسکن و ازدواج باید به خاک سیاه بنشینند. وزیری که اعطای وام به زیر ۱۸ ساله‌ها و بالای ۴۰ ساله‌ها را ممنوع می‌کند در عین‌حال چنین خساراتی را به بار می‌آورد، سزاوار استیضاح و عزل می‌باشد اما مجلس انقلابی هیچ‌یک از گزینه‌های نظارتی اعم از تذکر کتبی، شفاهی، سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص را در خصوص هیچ‌یک از ارکان اجرایی مملکت منتفی نمی‌داند و چنان‌چه در پیام مقام معظم رهبری بر این حق تأکید شده است، در صورت لزوم آن را اعمال خواهد کرد.

انشاالله در انتخابات آینده با روی کار آمدن دولت جوان انقلابی و جهادی بتوانیم مزه مدیریت دینی و خدمتگزاری را به مردم بچشانیم.

  • آصفری: همه خبرنگاران به ما زنگ می‌زنند می‌گویند این بسته اقتصادی قالیباف چی هست؟

آصفری، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

یک‌ماه و نیم پیش که آن امضاء ۲۰۰نفر از نمایندگان که به حضرتعالی دادیم یک مطالعه بفرمایید شما ۵ تا سؤال کلیدی تویش است مهمترین‌اش آقای قالیباف حوزه اقتصادی و مسائل گرانی و تورم و تعطیلی کارخانه‌ها هست.

آقای دکتر واقعاً چرا شما امروز وارد نمی‌دانید چه دستوری ویژه‌تر و مهم‌تر از حل مشکلات و مسائل معیشتی و اقتصادی مردم است همه خبرنگاران به ما زنگ می‌زنند می‌گویند آقا این بسته اقتصادی که آقای قالیباف فرموده چی هستش.

اولا که خود ماها که از این بسته اقتصادی اطلاعی نداریم که چی هست واقعاً این موضوع بسته اقتصادی که حداقل ما هم در جریان باشیم.

دوما امروز چه مسائلی مهمتر از حوزه گرانی و تورم و بازار ارز و تعطیلی کارخانه‌ها و غیره و ذالک که ۲۰۰نفر نماینده من خواهش می‌کنم به این ۲۰۰نفر آقای رئیس احترام بگذارید امروز وقتی که دلار را به‌عنوان دلار کالا با ارز ۴هزار و ۲۰۰تومان به بعضی‌ها می‌دهد چرا باید سر از بازار فردوسی و غیره و ذالک در بیاورد چرا کسی نمیاید پاسخگو باشد که این دلارها را به چه کسانی داده دولت بیاید تو مجلس پاسخ بدهد روی مشکلات و دغدغه‌ها و مسائل اقتصادی که امروز همه ما دست به گریبانش هستیم.

  • آخوند سلیمی: اگر برای سرپرست وزارت ضمن، روحانی اذن خامنه‌ای نگرفته، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی حتماً باید ورود پیدا کنند.

آخوند سلیمی، مجلس ارتجاع ۲۹مرداد ۹۹:

اصل ۳۵ می‌گوید رئیس‌جمهور حداکثر سه ماه برای وزارتخانه می‌تواند سرپرست وزارت صمت سه ماهش تمام شد می‌بایست اذن بگیرند اگر اذن گرفتند در خفا خب چرا اعلام نمی‌کنند؟ اگر اذن نگرفتند قطعاً تصرفات برادر عزیز جناب آقای سرقینی غیرقانونی‌ست و دیوان محاسبات و سازمان بازرسی حتماً باید ورود پیدا کنند روشن نشده علت این‌که این مسأله را به هر کیفیت آقایان اعلام نمی‌کنند چیه؟ برای چی این اقدامات را آقای رئیس‌جمهور انجام می‌دهند؟ دائم دنبال ایجاد یک دردسر برای کشور است.