728 x 90

بحران شدید در رأس حاکمیت آخوندی، روحانی بار دیگر خواهان اختیارات فرماندهی مشابه دوران جنگ ۸ساله شد

بحران در رژیم آخوندی
بحران در رژیم آخوندی

در حالیکه بحران رأس نظام ولایت فقیه در مرداب سرنگونی بالا گرفته، آخوند روحانی بار دیگر خواهان اختیارات شد و اوضاع رژیم را بسیار سخت توصیف کرد:

آخوند روحانی درخواست اختیارات فرماندهی جنگ، مشابه جنگ ۸ساله را که در روز دوشنبه ۳۰ماه اردیبهشت به‌عمل آورده بود، مجدداً و به‌طور علنی همراه با لولوخرخره نظرپرسی جلوی ولی‌فقیه گذاشت.

به‌دنبال سخنان خامنه‌ای، که روز اول خرداد در وحشت از بحرانها و تنشهای سرنگونی به زمینه‌سازی برای یک پایه کردن رژیم و روی کار آوردن دولت حزب‌اللهی پرداخت و به روحانی به‌خاطر حرفهایش درباره رفراندم و درخواست اختیارات، تودهنی زد، رئیس‌جمهور ورشکسته ولایت فقیه در واکنشی تدافعی به پاسخگویی پرداخت و ضمن روضه‌خوانی درباره شرایط بسیار سخت نظام ولایت فقیه که آن را مشابه دوران جنگ ضدمیهنی و بدتر از آن توصیف می‌کرد، بار دیگر بحث رفراندوم و اختیاراتش را پیش کشید. روحانی یک قدم جلو گذاشت و داستان گفتگوهای خودش و خامنه‌ای بر سر رفراندوم هسته‌یی برای شروع مذاکرات برجام را در سال ۸۳پیش کشید و گفت:

آخوند روحانی ـ ۴خرداد۹۸:

به نظر من اصل ۵۹ بن‌بست شکن هست اصل ۵۹به ما می‌گوید که نظام ما و جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت بن‌بست ندارد. اصل ۵۹بما می‌گوید هر زمان لازم دریچه به روی مردم باز است که کاملا این حرف درست است حالا این کی باید استفاده کنیم از این اصل استفاده می‌کردیم زودتر بهتر بود بعداً استفاده کنیم امروز استفاده کنیم آن سخن دیگری است. من یک بار دیگر در یک سخنرانی گفته‌ام که من در سال ۸۳خدمت مقام معظم رهبری عرض کردم موضوع هسته‌یی را طبق اصل ۵۹به آراء مردم بگذاریم و توضیح دادم خدمت ایشون و این را مکتوب هم برای ایشان فرستادم علاوه بر حضور و بیان حضوری و ایشون قبول فرمود گفت خوبه منتها راجع به زمانش که کی بگذاریم رفراندوم چه جوری بگذاریم حالا بعدش هم دولت دیگری هم آمد دیگه من مسئولیتی نداشتم که ادامه بدهم. پس اصل ۵۹در هر مقطعی می‌تواند راهگشا باشد و اصول قانون اساسی که اختیارات به دولت داده من خواهش می‌کنم از رسانه‌ها اصل ۱۳۴قانون اساسی را یک بار دیگر دقیق‌تر نگاه کنید اصل یکصد و سی و چهار قانون اساسی در دستگاه دولت برنامه و خط‌مشی را به عهده رئیس‌جمهور می‌گذرد رئیس‌جمهور هست که برنامه تعیین می‌کند و رئیس‌جمهور است که خط مشی می‌دهد با مشورت وزرا که حالا در آن اصل آمده.

 

 

آخوند روحانی همچنین صحنه فضاحت‌بار پاسکاری اداره امور نظام بحران‌زده بین خودش و خامنه‌ای در روز۱۵اسفند۹۷ را پیش کشید و به صراحت به خامنه‌ای گفت که آن روز گفتی من فرمانده باشم ولی فرمانده بی‌اختیار به چه دردی می‌خورد:

آخوند روحانی ـ ۴خرداد۹۸:

اصلا بحث این نیست که حالا امروز مشکل ما این است که دولت از چه اختیاراتی برخوردار است! به‌نظر من اگر قانون اساسی اجرا بشود دولت اختیارات کافی را طبق قانون اساسی دارد اما شرایط جنگ با شرایط عادی متفاوت است ما چرا در شرایط جنگ هشت ساله تمام اختیارات کشور را در یک شورا جمع کردیم. تمام اختیارات شورای عالی پشتیبانی جنگ تمام اختیارات با او بود. قانون را می‌توانست اصلاح بکند دستور می‌توانست بدهد اصلاً همه کاره بود امام تمام اختیارات را به این شورا داد آنچه من می‌گویم این‌که ما در شرایط فعلی نیاز به سازوکار روان تری داریم و این را من به صراحت از اولین روزی که تحریم جدید آغاز شد خدمت رهبری من گفتم، گفتم امروز کشور فرمانده می‌خواهد امروز جنگ است و این جنگ فرمانده می‌خواهد و خدمت ایشان گفتم که بهترین فرمانده شخص شما هستید ما هم همه مطیع هستیم شما فرماندهی را به عهده بگیرید. ایشان فرمود نه و بعد فرمود خودتون باید فرماندهی را به عهده بگیرید. اشکال ندارد هر کس می‌خواهد فرمانده بشود هیچ مهم نیست اما اختیارات فرماندهی مهمه والا خوب انه(عربی) فرمانده نتیجه! به جایی نمی‌رسیم که ما، اختیارات فرماندهی مهم است. فرمانده اگر با اختیارات فرماندهی باشد نه این‌که بدون فرماندهی کشور از دست می‌رود من این رو نمی‌گویم تمام بحث من این است که در این جنگ با آمریکا ما هزینه کمتر بدهیم همین

 

 

آخوند روحانی به کشمکش قدرت در گرداب وضعیت بحرانی رژیم بر سر نمایش انتخابات مجلس پرداخت و ضمن اشاره و کنایه‌ها و دعاوی مضحک آخوندی در مورد نظرسنجی تلاش خامنه‌ای و باند رقیب برای کنار زدن او و باندش را خیانت تاریخی خواند:

آخوند روحانی ـ ۴خرداد۹۸:

بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر اعتماد مردم به دولت کم شد آن وقت در انتخابات مجلس که پیش رو داریم حامیان دولت رأی نمی‌آورند پس به پیروزی بزرگ می‌رسیم اگر این باشه فکر پس همین راهی که بعضی‌ها انتخاب کردند درست است. بعضی‌ها بالاتر می‌گویند خوب شد باید به دولت فشار بیاوریم به مردم بگوییم اینها بلد نیستند اداره کنند تا دو سال بعد توی انتخابات آدمی که ما می‌خواهیم رأی بیاورد اگر این است خدا نکند یک همچین چنین چیزی باشد و اگر این باشد یعنی بزرگترین خیانت تاریخی به ملت و تاریخ ایران مجلس هر کی می‌خواهد بیاید برود هر چه مردم رأی دادند انتخاب بشه از هر جناحی که هست رئیس‌جمهور بعدی از هر جناحی از هر گروهی هست بیاید و مردم به هر که رأی داد انتخاب بشه ما افتخار ما این است که به‌عنوان دولت دوازدهم در ماجرای برجام نگذاشتیم دنیا ما را محکوم ‌کند این افتخار ما است هیچ‌کس نمی‌تواند روی این افتخار تردید کند امروز تمام کشورهای جهان آمریکا را مقصر می‌دانند و نه ایران را و من نمی‌خواهم باز کنم مسأله را که مصلحت نمی‌دانم الآن باز کنم اگر این دولت نبود برجام شکسته می‌شد توسط ایران و این مهم هست کار دولت دوازدهم کار مهمش این است که دولت دوازدهم از آبرو مایه گذاشته از جان مایه گذاشته ایستاده نگذاشته، نگذاشته برجام بشکند.

 

 

رئیس‌جمهور رژیم در یک لگد سیاسی به دستگاههای تحت‌امر خامنه‌ای خطاب به رسانه‌های نظام گفت:

من از رسانه هیچ وقت نمی‌خواهم که نقص ما را بپوشاند نخیر نقص ما را بگوید هر وزیری نقض دارد هر معاونی شخص رئیس‌جمهور هر که نقص دارد چون شما نقص دستگاه دیگر را جرأت نمی‌کنید بگید باید مال دولت را بگویید آزاد هستید چون قوه قضاییه و مجلس که شما جرأت نمی‌کنید بگید که اما برای دولت شما آزاد هستید.

 

 

آخوند روحانی درباره شرایط سخت کنونی رژیم درگرداب بحرانهای سرنگونی و فقدان برون‌رفت و راحل گفت:

آخوند روحانی ـ ۴خرداد۹۸:

امروز شرایط ما ویژه هست این‌که کشتی من می‌خواهد در فلان بندر پهلو بگیرد ۱۰روز است ایستاده و آمریکا مرتب با آن کشور در تماس است که نگذارد این کشتی پهلو بگیرد و بارش را خالی کند در تاریخ ایران نبوده.

این‌که وزارت‌خارجه آمریکا با یک کشور کوچک به‌خاطر یک کشتی ایرانی مرتب در تماس باشد حتماً در این چهل سال نبوده این‌که یک کشتی نفتکش نفت ایران را منتقل می‌کند در تمام مسیر ماهواره‌ها تعقیب اش می‌کنند شماره آن را ثبت بکنند و بگویند الآن کجاست بگویند کی می‌خرد کی می‌فروشد در تاریخ ایران نبوده این اولین بار است نمی‌خواهم بگویم با اینکار آمریکا با این کار ما را به زانو در می‌آورد به زانو در نمی‌آورد.

اگر این‌که من می‌گویم واقعیت هست پس کی مقصر نگفته اگر واقعیت نیست پس من را به محاکمه بکشید من به‌عنوان مسئول کشورم این جا در حضور مسئولان بسیاری از رسانه‌های مهم کشور دارم به صراحت اعلام می‌کنم که شرایط ما یک شرایط بسیار سختی هست.