728 x 90

بایدن بعد از حملات هوایی آمریکا: رژیم ایران نمی‌تواند از پیآمد عمل خود مصون باشد

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا

در پی حملات هوایی آمریکا علیه شبه‌نظامیان وابسته به رژیم در سوریه روز جمعه ۸ اسفند بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: رژیم ایران نمی‌تواند از پیآمد عمل خود مصون باشد.

خبرگزاری رویترز نوشت: زمانی که از جو بایدن سؤال شد چه پیامی او با حملات هوایی آمریکا در سوریه به رژیم ایران فرستاده است، گفت: ایران نمی‌تواند از پیآمد اعمالش مصون بماند و به ایران هشدار داد، «مواظب باش».

بایدن در حالی که برای بررسی خسارت وارده از طوفان شدید زمستانی در تگزاس به این شهر سفر می‌کرد به خبرنگاران (خطاب به رژیم ایران) گفت: «شما نمی‌توانید از پیآمد عملتان مصون بمانید».

 

آمریکا حملات هوایی را با اجازه بایدن علیه تأسیسات متعلق به شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه روز پنجشنبه ۷ اسفند انجام داد که در پاسخ به حملات موشکی علیه اهداف آمریکا در عراق بود.

دولتهای انگلستان و فرانسه از حملات هوایی آمریکا علیه شبه‌نظامیان وابسته به رژیم در سوریه حمایت کردند و گفتند در کنار حملات هوایی آمریکا علیه شبه‌نظامیان تحت حمایت رژیم ایران در سوریه می‌ایستیم.

وال استریت ژورنال روز جمعه ۸ اسفند در گزارشی از حمله آمریکا به مواضع شبه‌نظامیان رژیم ایران نوشت: حملات هوایی آمریکا در سوریه به شبکهٔ تدارکاتی رژیم ایران در مرز عراق ضربه زد.

وال استریت ژورنال افزود: حملات هوایی آمریکا در سوریه یک ایستگاه مهم در شبکهٔ ایران که برای انتقال تسلیحات و رزمندگان در سراسر خاورمیانه از تهران تا بیروت استفاده می‌شود را هدف قرار داد.

در اوایل روز جمعه به وقت محلی، نیروهای آمریکایی به سایتهایی در اطراف آلبوکمال درست در آنطرف مرز عراق ضربه زدند که در منطقه‌یی قرار دارد که در اساس تحت کنترل میلیشیاهای مورد حمایت ایران است و به‌عنوان یک نقطهٔ ترانزیت تدارکاتی استفاده می‌شود.

به گفتهٔ عمر ابولیلا که رئیس دیرالزور-۲۴، یک سایت خبری در شرق سوریه است، این حملات به کامیونهای تدارکاتی که به‌سمت یک پایگاه رژیم ایران در آن نزدیکی می‌رفتند ضربه زدند.

کتائب حزب‌الله، یک گروه میلیشیای مورد حمایت رژیم ایران، گفت که یکی از اعضایش کشته شده است. ناظر سوریه برای حقوق‌بشر، یک گروه مانیتورینگ جنگ، با ذکر منابع نامشخصی گفت که ۲۲شبه‌نظامی کشته شده‌اند.

رژیم اسد گفت که اقدام آمریکا نشاندهندهٔ ”عدم احترام آمریکا به نقش قانون بین‌الملل در حل بحران سوریه است“.

سناتورهای آمریکایی لیندزی گراهام و مارکو روبیو و جیم اینهاف با ابراز خرسندی از اقدام نظامی آمریکا علیه بازوهای شبه‌نظامی رژیم ایران در سوریه، این حملات را هدفمند، مناسب و ضروری توصیف کردند که باعث ایجاد بازدارندگی ضروری خواهد شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/8a708bf2-9b3d-447b-a1f3-e7ffb392a35d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات