728 x 90

بالا‌گرفتن بحران درونی رژیم بر سر مشکلات معیشتی مردم و اعتراضات فزاینده، همزمان با پیچیده شدن مذاکرات

بالا‌گرفتن بحران درونی رژیم بر سر مشکلات معیشتی مردم و اعتراضات فزاینده
بالا‌گرفتن بحران درونی رژیم بر سر مشکلات معیشتی مردم و اعتراضات فزاینده

همزمان با پیچیده شدن مذاکرات وین در روز پنجشنبه بحران درونی رژیم بر سر مشکلات معیشتی مردم و اعتراضات فزاینده اقشار مختلف از معلمان تا کشاورزان و کارگران بالا می‌گیرد.

در یک تلاش تبلیغاتی در همین رابطه تلویزیون حکومتی روز پنجشنبه۱۱آذر به پخش اظهارات ولی‌فقیه ارتجاع در روز ۳۰ آبان مبادرت کرد که خطاب به کارگزاران و مهره‌های حکومتی، ضمن یادآوری تسخیر استان ایلام توسط مجاهدین در مقطع عملیات فروغ جاویدن، می‌گوید: رژیم بدون تحمل سختیها به جایی نمی‌رسد.

خامنه‌ای گفت: همه باید احساس مسئولیّت بکنند و همه هم توجّه بکنیم که بدون تلاش، بدون مجاهدت فی سبیل الله، بدون تحمّل بسیاری از سختیها، هیچ ملّتی به جایی نمی‌رسد؛ حالا [برای] ما هم اگر چنان‌چه سختی‌هایی هست، انشاءالله تحمّل این سختیها ملّت ایران را به اوج خواهد رساند، به قلّه خواهد رساند. (سایت خامنه‌ای و شبکه خبر (رژیم) -۱۱آذر)

پخش این سخنان خامنه‌ای در روز پنجشنبه در حالیست روز چهارشنبه، پاسدار قالیباف، رئیس مجلس رژیم، به‌دنبال حرفهایش در جلسه این مجلس، در یک مصاحبه تلویزیونی نیز به خفگی اقتصادی رژیم اشاره کرد و بار دیگر بر نیاز رژیم به رفع تحریم‌ها انگشت گذاشت. وی هم‌چنین اعتراف کرد که حکومت آخوندی برای جبران کسر بودجه دست در جیب مردم کرده است. پاسدار قالیباف هم‌چنین به ناتوانی رژیم در پیشبرد فیلترینگ به زبان معکوس اذعان کرد و مدعی شد که چنین قصدی وجود ندارد.

پاسدار قالیباف ۱۰ آذر ۱۴۰۰ گفت: من مطمئن هستم که انشاءالله ما می‌توانیم با قدرت، یک مذاکره قدرتمندانه و خوبی را انجام بدهیم و مطمئن هستم انشاءالله به یک توافق عادلانه و عزتمندانه‌یی هم انشاءالله دست پیدا خواهیم کرد، اگر آنها به تعهدات خودشان وفادار باشند که امیدوارم که آنها وفادار باشند به تعهد خودشان.

واقعاً دهها میلیارد دلار ظرفیت کشور امروز وجود دارد که به‌خاطر رویکردهای اشتباه، تصمیمات اشتباه یا روش‌هایی که در حقیقت سوداگری را در کشور تقویت می‌کند، دلال بازی را در کشور در حقیقت باب می‌کند، این ثروت که یک ثروت متعلق به مردم هست این واقعاً در اختیار و استفاده عده خاصی قرار می‌گیرد. نیازمند یک تصمیمات بسیار شجاعانه، دقیق، هم در بررسی و طرح آن هم در اجرای آن. وقتی که ما کسری بودجه داریم بپذیریم که ما داریم دست در جیب مردم می‌کنیم و بودجه جاری دولت و هزینه دولت را از جیب فقرا در می‌آوریم. حتی ما اگر امروز حتماً مردم عزیز ما دقیق این را در زندگی‌شان لمس می‌کنند بانکها خلق پول می‌کنند هر دوی اینها یعنی دست توی جیب مردم می‌کنند دقیقاً یعنی چی؟ دقیقاً اگر امروز یک کسی حقوقش بوده سه میلیون تومان الآن شده شش میلیون تومان کاملاً حس می‌کنه که با این شش میلیون تومان قدرت خرید سه میلیون تومان دو سال قبل را نداره اینجا روشن عرض می‌کنم که چنین چیزی وجود ندارد! یک فضاسازی اتفاق افتاد! مگر می‌شود در کجای دنیا فضای مجازی آنها که در حقیقت فضای حقیقی است و فضای واقعی ست کجا هست که بدون قانون باشد؟ ما در این قانون دنبال هستیم مجلس این راه‌حل کنیم در آنجا امنیتش برقرار باشد امنیت اجتماعی‌اش امنیت اقتصادی امنیت فنی‌اش این را داریم فراهم می‌کنیم. (تلویزیون حکومتی شبکه یک ۱۰آذر)

شایان یادآوری است که در جلسه مجلس ارتجاع در روز چهارشنبه که قالیباف بر بحران معیشتی و لزوم اتخاذ تصمیمات سخت برای دستیابی رژیم به پول، تأکید می‌کرد، رئیسی جلاد گفت به هیچ عنوان نباید اجازه داد که انسجام نظام دچار حاشیه و خدشه شود، چرا که مسائل زیادی در هر شهر و روستا و هر استان وجود دارد:

رئیسی جلاد، مجلس ارتجاع ۱۰آذر ۱۴۰۰ گفت:

مسأله هماهنگی قوا هماهنگی نهادها قوا و همه دست‌اندرکاران در حکومت انسجام و یکپارچگی یک تاکتیک نیست یک راهبرد هست یک راهبرد بسیار اساسی است یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر هست انسجام را نباید به هیچ عنوان اجازه داد دچار خدشه بشود حاشیه‌ها باید حاشیه بماند نباید به متن بیاید و حاشیه‌ها باید در حاشیه بماند و ما دچار حاشیه‌ها هرگز و گرفتار حاشیه‌ها نباید شد مسأله انسجام قوا همواره مورد تأکید رهبری است و امروز مورد نیاز جدی کشور است مسائل زیادی داریم اما در هر شهر و روستایی در هر استان در سطح کشور ضرورتهای جدی وجود دارد که این نظام مسائل! راه‌حل‌هایی دارد. (رادیو مجلس ارتجاع ۱۰آذر)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d7e0a599-f9e4-4ab4-a661-dd54d191b2ab"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات