728 x 90

بازرگان کلمبیایی در مسیر پرواز به ایران بازداشت شد

الکسی ساب موران
الکسی ساب موران

الکس ساب موران، بازرگان کلمبیایی که رابطه نزدیکی با نیکولاس مادورو دارد روز جمعه ۲۳خرداد در مسیر پروازش به ایران در کشور دماغه سبز در غرب آفریقا بازداشت شد.
نیکول ناواس اکسمن، سخنگوی دادگستری آمریکا، تأیید کرده است که ساب موران در پی هشدار قرمز پلیس بین‌الملل در دماغه سبز بازداشت شده‌ است.

گفتنی است که سال گذشته دادگستری آمریکا با طرح اتهام پولشویی و فساد علیه این بازرگان کلمبیایی اعلام جرم کرد.

به گفته واشنگتن این شهروند کلمبیایی متهم است با ایجاد شبکه‌یی از شرکت‌های کاغذی در امارات، ترکیه، هنگ‌کنگ، پاناما، کلمبیا و مکزیک، در خط مقدم پول‌شویی و فساد مالی به‌سود دولت نیکلاس مادورو در ونزوئلا قرار دارد.

گزارشها در مورد بازداشت الکس ساب در راه ایران در حالی منتشر می‌شود که اخیراً رژیم ایران به این کشور آمریکای لاتین نفت ارسال کرده است؛ آنچه خود با واکنش تند واشنگتن روبه‌رو شده‌ است.
بازداشت این بازرگان چند هفته پس از ورود نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا انجام شده است.

لازم به یادآوری است که ونزوئلا بهای سوخت دریافتی از رژیم ایران را با طلا می‌پردازد. چندی پیش گزارشهایی از درخواست ونزوئلا برای انتقال ذخایر شمش‌های طلایش در بانک‌های خارجی منتشر شد.
آمریکا هم رژیم ایران و هم ونزوئلا را تحت تحریم قرار داده است ولی با این‌حال در خرداد ماه چند نفتکش ایرانی صدها هزار بشکه بنزین و فرآورده‌های سوختی را به ونزوئلا منتقل کردند. خود مادورو پس از رسیدن نفتکش‌ها گفته بود، به‌زودی برای بستن قراردادهای جدید به تهران سفر خواهد کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/76fb652b-7cce-4cd4-b9fe-79456b626980"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات