728 x 90

بازداشت رئیس پیشین حفاظت اطلاعات سپاه به جرم جاسوسی برای اسرائیل!

علی نصیری از سرکردگان سپاه
علی نصیری از سرکردگان سپاه

نیویورک‌تایمز روز ۸تیر در گزارشی اختصاصی به نقل از مقام‌های رژیم آخوندی نوشت سرتیپ پاسدار علی نصیری، رئیس پیشین حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران و از سرکردگان ارشد سپاه پاسداران در ماه جاری به ظن جاسوسی برای اسرائیل بازداشت شده است.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز دستگیری نصیری سرکرده سپاه دو ماه پس از بازداشت گسترده ده‌ها نفر از کارکنان وزارت دفاع به ظن درز دادن اطلاعات محرمانه، از جمله اطلاعات طراحی موشک‌های رژیم، به اسرائیل صورت گرفته است.

نیویورک تایمز نوشت: علی نصیری در واحد حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران پستی کلیدی را بر عهده داشته است.

نیویورک تایمز به‌نقل از مقامات امنیتی- نظامی رژیم ایران و اسراییل که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، نوشت که بازداشت نصیری فضای "بی اعتمادی فزاینده" در سطح سران رژیم را نشان می‌دهد که پیآمد مجموعه عملیاتی است که به اسراییل نسبت داده می‌شود.

نیویورک تایمز یادآور شده است بازداشت علی نصیری مدتی قبل از برکناری آخوند حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه، در اوایل ماه ژوئن، صورت گرفته است.

 

نگرانی پاسدار سلامی نسبت به حفاظت اطلاعات و نفوذ در سپاه

پاسدار سلامی سرکرده سپاه پاسداران روز پنجشنبه ۹تیرماه در جلسه معارفه سرکرده جدید سازمان حفاظت اطلاعات سپاه نسبت به نفوذ در سپاه ابراز نگرانی کرد. وی در این جلسه که جمعی از سرکردگان ستاد کل نیروهای مسلح رژیم، سپاه و جامعه اطلاعاتی و در محل ستاد سازمان حفاظت اطلاعات سپاه برگزار شد گفت: دشمن می‌خواهد اعتماد به‌نفس را از ما بگیرد و ما را از درون تهی کند و نگاه و اعتبار خودمان را اول از چشم خودمان بیاندازد. این خطرناک‌ترین و مرموزانه‌ترین نوع تهاجم است و برای همین ما از همه فرماندهان، مسئولان و همه پاسداران می‌خواهیم این داستان موهوم دشمن را ابطال کنند.

وی افزود: نبرد اطلاعاتی، جاری‌ترین، مستمرترین، واقعی‌ترین و نزدیک‌ترین جنگی است که ما سال‌هاست در آن قرار داریم و یقیناً سالیان متمادی دیگری تا اثبات کامل نظام های استکباری و غروب خورشید آنها در مغرب زمین قطعاً استمرار خواهد داشت و حفاظت اطلاعات یکی از مؤثرترین ارکان و ساختارهای قدرتمند ما برای درهم شکستن اراده، آرزو و آبروی دشمن در عرصه جنگ اطلاعاتی است.

 

عزل حسین طائب و ارتباط آن با قتلهای مشکوک سرکردگان سپاه

خاطرنشان می‌شود روز پنجشنبه دوم تیر  ساعاتی پس از پخش شایعاتی در مورد ترور آخوند حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، پاسدار سلامی، سرکرده کل سپاه پاسداران، پاسدار سرتیپ محمد کاظمی را جایگزین طائب کرد.

پاسدار شریف، سخنگوی سپاه پاسداران با اعلام این خبر افزود: پاسدار کاظمی سال‌ها مسئولیت ریاست سازمان حفاظت اطلاعات سپاه را برعهده داشت. آخوند طائب به‌سمت مشاور سرکرده سپاه پاسداران منصوب شد.

به گفته کارشناسان عزل آخوند جنایتکار حسین طائب در رأس سازمان اطلاعات سپاه احتمالاً در ارتباط با قتلهای مشکوک سرکردگان نیروی قدس سپاه پاسداران و کارشناسان وابسته به صنایع اتمی و نظامی رژیم بوده است که اختلافات زیادی را در سپاه و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی رژیم آخوندی برانگیخته است.

آخوند جنایتکار حسین طائب قبلاً سرکرده نیروی سرکوبگر بسیج بوده و در مدت زمانی که در رأس سازمان اطلاعات سپاه بود از مهره‌های اصلی سرکوب قیامها و اعتراضات مردمی علیه حکومت آخوندی بود.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/78690dfa-3aee-4485-a3a0-11c2c928dcc6"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات