728 x 90

نیکی هیلی: روزهای جایزه دادن به رفتار بد به پایان رسیده است / بازتاب بین‌المللی پایان معافیت از تحریم‌های نفتی رژیم ایران

رسانه های جهان
رسانه های جهان

این خبر تکمیل می‌شود.

 

نیکی هیلی: روزهای جایزه دادن به رفتار بد به پایان رسیده است
درود و آفرین بر دونالد ترامپ و این دولت به‌خاطر آن که دیگر اجازه معافیت به کشورهایی که از ایران نفت می‌خرند نمی‌دهند. روزهای جایزه دادن به رفتار بد به پایان رسیده است. زمان آن است که تهدید ایران را به‌خاطر آن‌چه هست به‌رسمیت شناخت.

 

 

 

مک کال نماینده کنگره از محروم کردن رژیم ایران از درآمد صادرات نفت استقبال کرد

مک کال نماینده کنگره از اقدام دولت برای محروم کردن ایران از درآمد صادرات نفت استقبال کرد و گفت: "من به‌طور کامل از تصمیم دولت برای لغو ممنوعیت واردات نفت به‌عنوان بخشی از فشارهای حداکثر آمریکا علیه رژیم حامی تروریسم در جهان حمایت می‌کنم. رژیم ایران هم‌چنان در خاورمیانه ویران می‌کند و منافع و متحدان ما را تهدید می‌کند. این سیاست رژیم ایران را از پولی که برای تأمین فعالیت‌های بی‌ثبات کننده استفاده می‌کند، محروم می‌کند".

 

برایان هوک: صادرات نفت ایران در سال جاری به صفر خواهد رسید

برایان هوک همآهنگ‌کننده اقدام علیه رژیم آخوندی در وزارت‌خارجه آمریکا پس از اعلام رسمی پایان معافیت از تحریمهای نفتی رژیم ایران، در یک کنفرانس خبری گفت: از روز (۱۲اردیبهشت) پروژه به صفر رساندن صادرات نفت ایران آغاز می‌شود. وی تأکید کرد که در سال جاری میلادی صادرات نفت ایران به صفر خواهد رسید.

برایان هوک گفت: هیچ معافیت کاهش قابل‌توجه اعطا نخواهد شد. سیاست ما این است. ما هر کاری که در توان داریم انجام می‌دهیم که یک بازار نفت به‌خوبی تأمین شده را تضمین کنیم. و هیچ اخلال در تأمین نفت وجود نخواهد داشت. ما همین الآن یک بازار نفت خیلی خوب تأمین شده داریم. ما از همان یک سال پیش همواره گفته‌ایم، هیچ‌گونه معافیتی در کارزار فشار حداکثری اقتصادی‌مان نمی‌دهیم. و این تنها راه است و این قویترین اهرمی است که ما علیه جمهوری اسلامی ایران در اختیار داریم. که صادرات نفت آن است. و اگر که شما بخواهید که تغییر رفتار به‌دست بیاورید، شما باید جدیت‌تان در هدف را در زمینه نفت نشان دهید. با تصمیم امروز ما انتظار داریم تأثیرات مثبت بیشتری در محروم کردن درآمدی که ایران برای انجام سیاست خارجی‌اش نیاز دارد، ببینیم. درآمدهایی که برای تأمین مالی نیروهای نیابتی‌اش در سراسر خاورمیانه نیاز دارد، برای تأمین مالی برنامه موشکی‌اش نیاز دارد. این یک چیز خیلی مثبتی است. و ما فکر می‌کنیم که این نوع حرکت به‌طور گسترده منافع زیادی برای خاورمیانه در بر دارد برای ترویج صلح و ثبات. خیلی سخت است که یک خاورمیانه صلح‌آمیز و با ثبات را تصور کنیم در صورتی که شما این وضعیت سیاست خارجی توسعه‌طلبانه ایران را بپذیرید.

 

حمایت سناتور مارکو روبیو از پایان یافتن معافیتهای تحریم‌های نفت ایران

مارکو روبیو سناتور ارشد سنای آمریکا طی بیانیه‌یی از تصمیم آمریکا مبنی بر پایان‌دادن به معافیتهای نفتی ایران استقبال کرد و گفت:‌ تصمیم امروز دولت دونالد ترامپ برای متوقف‌ ساختن اعطای معافیت از تحریم‌ها علیه کشورهای وارد کننده نفت ایران اقدامی است که بسیار دیر انجام شده است.

من از مدتهای طولانی قبل به‌دلیل حمایت فزاینده رژیم ایران از تروریسم بین‌المللی و نقض سیستماتیک و فاحش حقوق‌بشر، از تضمین اعمال فشار ماکزیمم علیه این رژیم در تهران از جمله خاتمه دادن به تمامی معافیتهای تحریم‌ها به کشورهای خارجی جهت خرید نفت خام ایران و دیگر محصولات نفتی حمایت کرده‌ام.

دولت آمریکا باید اکنون به معافیتهای کشورهای خارجی که در همکاری با اتمی غیرنظامی با رژیم ایران هستند نیز خاتمه دهد، خصوصاً بعد از افشای این‌که رژیم ایران با حفظ یک «آرشیو اتمی» مخفی برای ساختن تسلیحات اتمی در یک زمان کوتاه در رابطه با توافق اتمی تقلب کرده است.»

 

سناتور جان کورنین: هدف قرار دادن صادرات نفت ایران حیاتی است

سناتور جان کورنین  از اعضای ارشد مجلس سنای آمریکا بعد از اعلام خاتمه معافیتهای نفتی ایران توسط مایک پمپئو گفت: «هدف قراردادن صادرات نفت ایران حیاتی است چرا که تاریخاً به‌تنهایی بزرگترین منبع درآمد این رژیم بوده است که از آن برای حمایت از تروریستهای مزدورش، حمایت و تغذیه توسعه موشکی خود و انجام دیگر رفتار بی‌ثبات کننده استفاده می‌کند.»

فاکس نیوز ۲۲آوریل۲۰۱۹

فاکس سیکس نو، ۲۲آوریل۲۰۱۹ – واشنگتن – دولت ترامپ روز دوشنبه گفت پنج کشور ژاپن و کره جنوبی و ترکیه و چین و هند، دیگر از تحریم‌های آمریکا در صورتی که از ایران نفت وارد کنند معاف نخواهند بود.

مایک پمپئو وزیر خارجه روز دوشنبه گفت پرزیدنت ترامپ تصمیم گرفت دیگر معافیتها که در دوم ماه می منقضی می‌شوند را تمدید نکند.

پمپئو گفت هدف ساده است: محروم کردن این رژیم یاغی از سرمایه‌هایی که چند دهه است برای بی‌ثبات کردن خاورمیانه استفاده کرده است و برای تشویق ایران است تا مانند یک کشور نرمال رفتار کند.

وی افزود که قبل از این‌که تحریم‌ها به اجرا در آیند ایران سالانه بیش از ۵۰میلیارد دلار درآمد داشته است.

مایک پمپئو افزود که هدف ما این بوده که کشورها را  وادار کنیم که وارد کردن نفت از ایران را به‌طور کامل متوقف کنند.

 

 

سناتور جمهوریخواه تد کروز از تگزاس پایان معافیتها برای خرید نفت ایران را تحسین کرد.

وی گفت این تصمیم آیت‌الله‌ها را از میلیاردها دلار که برای تضعیف امنیت آمریکا و متحدان ما استفاده می‌کرده و برنامه‌های موشک بالستیک را تقویت می‌کرده و تروریزم جهانی را تأمین مالی می‌کرده محروم می‌کند...

بعد از نوامبر، سه کشور از ۸کشور یعنی ایتالیا و یونان و تایوان پیشاپیش واردات نفت از ایران را متوقف کرده بودند اما سایر ۵کشور که معافیت داشتند متوقف نکرده و برای تمدید این معافیتها تلاش کرده‌اند.

 

یورونیوز:

عربستان سعودی: عدم تمدید معافیتهای نفتی ایران، برای ثبات بازار جهانی تلاش می‌کنیم
خالد فالح، وزیر انرژی عربستان سعودی دقایقی پس از انتشار رسمی خبر عدم تمدید معافیت‌های خرید نفت از ایران اعلام کرد که کشورش برای تضمین رسیدن نفت به مصرف‌کنندگان و برهم نخوردن توازن بازار جهانی، تلاش خواهد کرد.
عربستان همچنین اعلام کرد که با دیگر تولید کنندگان همآهنگی‌های لازم را به‌عمل خواهد آورد تا این اطمینان حاصل شود که نفت کافی به بازار عرضه خواهد شد.

 

سایت برایت بارت کاخ سفید برای قطع کردن صادرات نفت ایران پیشروی می‌کند

۲۲آوریل ۲۰۱۹

Breitbart

 روز دوشنبه کاخ سفید گفت به سایر کشورها اجازه خرید نفت از ایران را نمی‌دهد، اقدامی جهت تلاش برای توقف یک جریان درآمد قابل‌ توجه برای تهران – یک حرکت که می‌تواند یک میلیون بشکه در روز را از بازار خارج کند.

دولت ایالات متحده پاییز سال گذشته یک معافیت ۱۸۰روزه برای بعضی از کشورها تعریف کرد – شامل یونان، ایتالیا و تایوان – اگر برای خاتمه دادن به خرید نفت از ایران خاتمه می‌دادند. دوشنبه، کاخ سفید گفت که معافیتها دیگر تمدید نخواهد شد.

تصمیم ایالات متحده قسمتی از کمپین ماکزیمم فشار دولت علیه ایران است.

سایت برایت بارت

سایت برایت بارت

 

 

سایت رادیو ملی آمریکا - ان پی ار(NPR)

پمپئو: معافیت از تحریم‌ها برای وارد کنندگان نفت ایران تمام شد

وزیر خارجه مایک پمپئو روز دوشنبه اعلام کرد که به معافیتهای تحریم‌ها که برای کشورهایی که نفت ایران را وارد می‌کردند، شامل ژاپن و ترکیه، خاتمه می‌دهد.

سایت رادیو ملی آمریکا - ان پی آر

سایت رادیو ملی آمریکا - ان پی آر

 

پیام دونالد ترامپ:

پیام توئیتری دونالد ترامپ

پس از اعلام رسمی عدم تمدید معافیتهای نفتی از سوی کاخ سفید، دونالد ترامپ نیز در پیامی توئیتری نوشت: «عربستان سعودی و دیگر اعضای اوپک به تولید بیشتر نفت خواهند پرداخت تا کسری بازار را در پی تحریم کامل نفتی ایران جبران کنند. جان کری و دیگر افرادی که به او کمک کردند تا آمریکا وارد یک توافق بد هسته‌یی با ایران شود، به ایران توصیه‌های خیلی بدی کرده‌اند. آیا این نقض بزرگ قانون لوگان نیست؟»

پیام دونالد ترامپ

پیام دونالد ترامپ

 

 

تاون هال: دولت ترامپ به‌طور رسمی صادرات نفت ایران را قطع می‌کند

 

سایت تاون هال نوشت: دولت دونالد ترامپ گفت که آمریکا دیگر برای کشورهایی که از ایران نفت خرید می‌کردند معافیت قائل نیست. کشورهایی که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مشمول تحریم‌های آمریکا می‌شوند.

دونالد ترامپ تصمیم گرفته است که معافیت را تمدید نکند، این معافیت در اوایل ماه می‌ تاریخش تمام می‌شود. این تصمیم برای این هست که صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

وزیر خارجه آمریکا مایک پمپئو این تغییر در وزارت‌خارجه را بیان کرد، با تأکید بر این‌که این اقدام قسمتی از کمپین فشار کلی علیه رژیم ایران است.

تاون هال

تاون هال

 

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس:‌ آمریکا معافیت تحریم‌ها برای وارد کردن نفت ایران را تمدید نخواهد کرد

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد: دولت ترامپ روز دوشنبه به پنج کشور متحد، از جمله ژاپن، کره جنوبی و ترکیه گفت که آنها دیگر از تحریم‌های آمریکا، در صورتی که به وارد کردن نفت از ایران ادامه دهند معاف نیستند.

دونالد ترامپ تصمیم گرفته است که معافیتها را وقتی تاریخ آنها در ماه می‌ تمام می‌شود، مجدد تمدید نکند.

آسوشیتدپرس.

 

 

جان بولتون: رژیم ایران باید بفهمد که باید رفتارش را تغییر دهد

جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا در ارتباط با تصمیم روز دوشنبه آمریکا برای پایان‌دادن به معافیت نفتی کشورها گفت: «رژیم ایران باید بفهمد که باید رفتارش را تغییر دهد یا این‌که به دادن قیمت برای رفتار بی‌ثبات کننده‌اش ادامه دهد، رفتاری که تنها به مردم ایران آسیب می‌رساند.»

 

 

جان بولتون به‌دنبال اعلام خاتمه معافیت کشورها در خرید نفت از رژیم ایران، به سه پیام توئیتری علیه رژیم ایران اقدام کرد.

  • تحت رهبری پرزیدنت [ترامپ] ما اقدامات بی‌سابقه‌یی را برای اعمال ماکزیمم فشار علیه رژیم ایران اتخاذ کرده‌ایم. ما معافیتها برای صادرات نفت از رژیم فاسد ایران را به صفر خواهیم رساند و مانع بزرگترین منبع درآمدش برای آن [رژیم ایران] می‌شویم.

 

  • اعلام امروز[خاتمه معافیتها] در پیوند با لیست‌گذاری سپاه پاسداران به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی اراده ایالات متحده را باید به حد وفور برای تهران روشن کرده باشد.

 

  • رژیم ایران باید بفهمد که الآن باید رفتارش را تغییر دهد یا این‌که به دادن قیمت برای رفتار بی‌ثبات کننده‌اش ادامه دهد، رفتاری که تنها به مردم ایران آسیب می‌رساند.

 

توئیت مایک پمپئو: آمریکا هیچ معافیتی به واردکنندگان نفت ایران اعطا نخواهد کرد

فشار حداکثر به رژیم ایران یعنی فشار حداکثر به‌معنی واقعی کلمه. به همین دلیل آمریکا هیچ معافیتی به واردکنندگان نفت ایران اعطا نخواهد کرد. بازار نفت جهانی عرضه کافی دارد. ما اطمینان داریم که بازار نفت باثبات باقی خواهد ماند.

 

 

خبرگزاری رویترز: کاخ سفید اعلام کرد آمریکا معافیتی برای وارد کنندگان نفت ایران صادر نمی‌کند
خبرگزاری رویترز گزارش داد: دونالد ترامپ روز دوشنبه ۲ اردیبهشت تصمیم گرفت تا تمامی معافیتهای اقتصادی که برای هشت کشور صادر شده بود تا آنها بتوانند نفت ایران را بدون مواجه شدن با تحریم‌های آمریکا خریداری کنند خاتمه بدهد و در عین‌حال به بازار نفت جهانی اطمینان داد که نفت لازم تأمین باشد.
کاخ سفید گفت آمریکا و عربستان سعودی و امارات متحده عربی همراه با دوستان و متحدان ما متعهد شده‌اند نفت بازار جهانی را باندازه کافی تأمین کنند.

رویترز

 

واشنگتن تایمز: کاخ سفید به معافیتها برای نفت ایران اتمام می‌بخشد

واشنگتن تایمز نوشت:‌ کاخ سفید روز دوشنبه گفت که خریداران نفت ایران شامل تحریم می‌شوند و با این کار کمپین ماکزیمم فشار اقتصادی رژیم ایران را گسترش داد.

دونالد ترامپ تصمیم گرفت که آمریکا استثناها را برای خرید نفت مجدد تمدید نخواهد کرد، که قرارداد آن در ماه می‌ تمام می‌شود.

سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید گفت این تصمیم با رد کردن منبع درآمد اصلی رژیم ایران برای این است که صادرات نفت ایران را به صفر برساند.

واشنگتن تایمز: کاخ سفید به معافیتها برای نفت ایران اتمام می‌بخشد

واشنگتن تایمز: کاخ سفید به معافیتها برای نفت ایران اتمام می‌بخشد

 

 

العربیه: پمپئو: صادرات نفتی ایران را به صفر خواهیم رساند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۲آوریل در مصاحبه‌یی گفت آمریکا صادرات نفتی ایران را به صفر خواهیم رساند.
او گفت واشنگتن معافیت از تحریم‌های نفتی ایران را تمدید نمی‌کند.
وزیر خارجه آمریکا تأکید کرد که واشنگتن با دوستان خود برای پر کردن خلأ ناشی از به صفر رساندن نفت ایران را در بازار پر کنند.
پومپئو گفت، ایالات متحده آمریکا جایگزین برای نفت ایران در بازارهای نفت را آماده کرده است.
وزیر خارجه آمریکا بار دیگر تأکید کرد که هدف آمریکا از اعمال این تحریم‌ها وادار کردن رژیم ایران به تغییر رفتارش در منطقه و جهان است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d77e073e-8c11-4297-922d-5558f9034e66"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات