728 x 90

بازتاب جنگ باندهای نظام در جمعه ‌بازارهای خامنه‌ای

جمعه بازار خامنه‌ای - عکس از آرشیو
جمعه بازار خامنه‌ای - عکس از آرشیو

جمعه‌بازارهای خامنه‌ای در روز ۱۳تیر بازتابی از جنگ گرگها در رأس نظام بحران‌زده ولایت فقیه بود.

آخوند علم‌الهدی امام جمعه و نماینده خامنه‌ای در مشهد ۱۳تیر ۹۹ گفت:

«این نامه‌نگاریهایی که اخیراً به وسیله برخی عوامل وابسته به برخی جریانهای سیاسی دارد اتفاق می‌افتد، این عظمتها، عزت ها و موقعیتهایی که بحرانهای اخیر جهانی از نظام ما، انقلاب و جامعه ولایی ما به دنیا نشان داد، را نمی‌بینند و تنها با یک بینش آلوده ماده پرستی غرب گرایی، می‌خواهند مسائل را تحلیل کنند. طبیعی است که این نعمت بر آنان پوشیده است.

مقام معظم رهبری از روز اول فرمودند مذاکره با آمریکا خطرناک است و اثر ندارد، مضر است، مردم ما در جریانی که ایشان اجازه دادند دولت به‌عنوان برجام انجام بدهد، نتیجه‌اش را دیدند که چه مصائب و مشکلاتی به‌وجود آمد، اگر شما در جریانهای اقتصادی مشکلی توجه می‌کنید خب بابا این مشکل را که شما به‌وجود آوردید شما جریان سیاسی خاص که حالا دست به نامه‌نگاریها برای احیای سیاسی جدید وجود خودتان و جبران شکستهایتان در عرصه‌های سیاسی کشور می‌خواهید دست به این نامه‌نگاریها بزنید شما ایجاد کردید».

آخوند طباطبایی امام جمعه خامنه‌ای در اصفهان ۱۳تیر ۹۹ گفت:

«اینها را آقایان سیاستمدارهای مرده که من اینها را که اسم نمی‌برم برای این‌که اینها از نظر سیاسی مرده هستند اینها را دیگه من نباید اسم ببرم زنده‌شان کنم اینها این کارها را کردند؟؟؟ اینها که ده بیست سال است که کنار زده شده‌اند حالا سر درآوردند غصه گرانی را می‌خورند؟ حالا ما می‌خواهیم هیچی گران نشود؟ یا مقصر را یک کسی و ته قصه هم بگوییم رهبری! اینها قبلاً سیاست‌شان معلوم بوده و مرده سیاسی هستند حالا گاهی آفتاب بهشان می‌خورد جان می‌گیرند یک حرفهایی می‌زنند اینها را توجه داشته باشید».

آخوند دژکام امام جمعه خامنه‌ای در شیراز ۱۳تیر ۹۹ گفت:

«چند سال روی زمین کشیدند ما را به‌عنوان مذاکره تحت عنوان برجام و حالا دیگر می‌بینید به ما می‌گویند هر چه تو برجام شما تعهد دادید عمل کنید ولی هر چه ما تعهد داده‌ایم عمل نمی‌کنیم اینها یی که بعضی وقت ها قلم دست می‌گیرند و هی می‌گویند آقا شما چرا کوتاه نمی‌آیید کوتاه نمی‌آیید به‌معنی این نیست که بگوییم مذاکره مذاکره که کردیم جواب نداد اینها دارند می‌گویند سازش بکنیم یک کمی از خودشان خجالت بکشند اگر یک رگ داشته باشد دیگر اینجا این حرف را نمی‌زند خجالت بکشند از خودشان».