728 x 90

بارش برف در استانهای گیلان و اردبیل و خسارات فراوان به هموطنان

بارش برف در استانهای گیلان و اردبیل و خسارات فراوان به هموطنان
بارش برف در استانهای گیلان و اردبیل و خسارات فراوان به هموطنان

بارش برف که از بیستم بهمن‌ماه در استان گیلان و شهرستان خلخال در استان اردبیل آغاز شده هم‌چنان ادامه دارد و سبب بسته شدن راههای ارتباطی، لغو پروازها و قطعی برق در این استانها شده است.

بر اثر بارش شدید برق راههای ارتباطی ۲۷۰روستا در آذربایجان شرقی مسدود است. یکی از کارگزاران رژیم در آذربایجان‌شرقی گفت: هم‌اکنون راه ارتباطی حدود ۸۰روستای میانه، ۵۵روستای چاراویماق، ۷۰روستای هشترود، ۴۰روستای بستان آباد و چند روستای سایر شهرستانها بسته است.

 

بر اثر بارش برف سنگین در خلخال هزار‌و‌پانصد واحد مسکونی روستایی در مناطق مختلف این شهرستان دچار خسارت شدند. هم‌چنین تعداد زیادی ماهی در استخرهای پرورش ماهی واقع در مسیر تفرجگاه اندبیل تلف شده‌اند. برف و سرما هم‌چنین موجب از بین رفتن تعداد قابل توجهی از زنبور عسل بومی این شهرستان شده است.

بر اساس آمار منتشر شده، ۵۰شهر در گیلان متأثر از بارش برف و باران بود.برق ۲۵۰هزار مشترک، آب شرب ۵۰روستای گیلان و ۱۲هزار مشترک شهری استان و ۶۰درصد سایتهای ارتباطی، مخابراتی گیلان بر اثر قطع طولانی‌مدت و گسترده برق ناشی از بارش سنگین برف در قطع شد.

بی‌عملی حکومت آخوندی باعث نارضایتی و اعتراضات مردم این استان شد.

 

به‌دنبال آن نوبخت، معاون آخوند روحانی وارد صحنه شد و قول داد مسائل این منطقه ظرف ۲۴ساعت برطرف می‌شود. اما خبرگزاری رسمی رژیم روز شنبه گزارش داد، برق بسیاری نقاط کلان‌شهر رشت تا روز جمعه قطع بود و تا روز شنبه ۲۶بهمن برق حدود چهار هزار مشترک روستایی قطع است.

 

این وضعیت در آستانه نمایش انتخاباتی رژیم بر روی تشدید جدال میان باندهای حکومت آخوندی در این استان شد و از جمله در شورای حکومتی شهر رشت به جنگ و دعوا تبدیل شد.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6a1bcfd0-8b13-401f-816c-73df57cac02f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات