728 x 90

اینستاگرام صفحه شماری از فرماندهان سپاه پاسداران و سران رژیم آخوندی را مسدود کرد/ صفحه اینستاگرامی علی اکبر ولایتی مشاور خامنه‌ای نیز مسدود شد

مسدود شدن اینستاگرام
مسدود شدن اینستاگرام

این خبر به‌روز شد.

امروز چهارشنبه ۲۸فروردین۹۸:

  • صفحه اینستاگرامی علی اکبر ولایتی مشاور خامنه‌ای مسدود شد. 
  •  صفحه اینستاگرامی پاسدار محسن رضایی نیز مسدود شد.
  • صفحه‌ی اینستاگرام "آخوند جلاد رئیسی" رئیس قوه قضاییه خامنه‌ای توسط شرکت اینستاگرام مسدود شد.
  • صفحه اینستاگرام احمد امیرآبادی‌فراهانی نماینده مجلس ارتجاع از قم مسدود شد. 
  • صفحه اینستاگرامی پاسدار حسن عباسی مسدود شد.

 

اینستاگرام روز سه‌شنبه ۲۷فروردین۹۸ یک روز بعد از اجرایی شدن نامگذاری سپاه پاسداران در لیست تروریستی آمریکا، صفحات رسمی سپاه پاسداران، پاسدار محمدعلی جعفری سرکرده سپاه، محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران، قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس، محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم، پاسدار کمالی، عزت‌الله ضرغامی و علی فدوی از سرکردگان سپاه پاسداران را مسدود کرد.

 

اینستاگرام همچنین صفحه پاسدار قالیباف سرکرده سابق نیروی انتظامی و شهردار  سابق تهران را مسدود کرد.

 

در همین رابطه پاسدار امیرعلی حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه تروریستی، برای مسدود نشدن حساب اینستاگرامی خود، تصویر و مشخصات پروفایل خود را تغییر داد. حاجی‌زاده به شکل زبونانه‌یی عناوینی همچون «ژنرال سبزپوش آسمان ایران»، «فرمانده نیروی هوا فضای سپاه»  و «قدرت موشکی» و تصویر خامنه ای را از صفحه پروفایل خود پاک کرد  و عکسی از خود بدون لباس پاسداری را در پروفایلش گذاشت تا بلکه صفحه اش بسته نشود. ولی با این و جود اینستاگرام صفحه این  پاسدار را بست.

علی حاچی‌زاده صفحه پروفایل خود در اینستاگرام را تغییر داد تا مسدود نشود

علی حاجی‌زاده صفحه پروفایل خود در اینستاگرام را تغییر داد تا مسدود نشود

 

رسانه‌های حکومتی خبر دادند اینستاگرام بعد از بستن صفحات سرکردگان سپاه ، در حال مسدود کردن اکانت کاربرانی است که هشتگ #من_هم_سپاهی_ام را زده‌اند.

  • صفحه پاسدار سعید قاسمی هم از اینستاگرام حذف شد.
  • صفحه پاسدار علی فضلی هم از اینستاگرام حذف شد.
  • صفحه اینستاگرام خامنه‌ای به زبان انگلیسی مسدود شد.
  • صفحه اینستاگرام پاسدار یحیی رحیم‌صفوی توسط اینستاگرام حذف شد.

 یک سخنگوی اینستاگرام بسته شدن حساب برخی از سرکردگان سپاه پاسداران را تایید کرد و گفت: ما تحت محدودیت‌های قوانین تحریم‌های آمریکا عمل می کنیم. با مقامهای دولتی مرتبط همکاری می کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که تعهدات قانونی‌مان، از جمله مربوط به تعیین سپاه  به عنوان سازمان تروریستی خارجی را رعایت کنیم.

خبرگزاری مهر آخوندی گزارش داد: پیش از این مایک پومپئو،‌ وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به پرسش خبرنگار تلویزیون فاکس‌ نیوز که از او پرسیده بود آیا قاسم سلیمانی، هم‌تراز ابوبکر البغدادی، رهبر گروه داعش است، پاسخ داده بود: «بله، او تروریست است».

 

بستن حساب سپاه پاسداران و سرکرده آن و فرمانده نیروی تروریستی قدس در شرایطی است که طی ماههای اخیر هزاران حساب متعلق به ارتش سایبری رژیم به‌خاطر کارزار دروغپراکنی در فضای مجازی توسط شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام تعطیل شده‌اند.

 

در بهمن‌ماه گذشته شرکت فیس‌بوک ۷۸۳صفحه، گروه و حساب کاربری وابسته به رژیم ایران را که رفتار هماهنگ‌شده‌ای داشتند را از شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و اینستاگرام حذف کرد.

 

توئیتر که یکی از بزرگترین پلتفرمهای شبکه اجتماعی در جهان را دارد، در ۳۰مرداد ۹۷ در دوازدهمین گزارش شفاف‌سازی‌اش اعلام کرد که از ماه اوت سال ۲۰۱۵ تا دسامبر سال ۲۰۱۷میلادی، ۱.۲میلیون حساب کاربری و اکانت در توئیتر با محتوای تروریستی و ترویج اقدامات خشونت‌آمیز، بسته شده یا به‌حالت تعلیق درآمده‌ است. بخشی از این حسابها متعلق به ارتش سایبری رژیم آخوندی بودند.

 

در شهریورماه ۹۷ شرکت توئیتر ۷۷۰حساب توئیتری متعلق به رژیم ایران را بست و اعلام کرد آنها حسابهای جعلی جهت تبلیغات دولتی و پخش اطلاعات و تبلیغات دروغ است. همزمان شرکتهای فیس‌بوک و اینستاگرام و گوگل نیز حسابهای مشابه مربوط به رژیم ایران را بستند. شرکت توئیتر در ۱۷اکتبر ۲۰۱۸، توئیتهای این ۷۷۰حساب را که ۱،۱۲۲،۹۳۶عدد می‌شد همراه با عکسها و فیلمهایی که ضمیمه توئیتها بود، به‌صورت سرجمع منتشر کرد.

 

خبرگزاری رویترز نیز در یک گزارش ویژه از لندن و واشنگتن درباره کارزار اطلاعات گمراه‌کننده در سطح جهانی از جانب رژیم ایران که در تاریخ ۷شهریور۹۷ تحت عنوان عملیات نفوذ رژیم ایران بزرگتر، مستمر و جهانی می‌شود اعلام کرد: به‌دنبال این‌که فیسبوک و شرکتهای دیگر اعلام کردند که، چندین حساب رسانه‌های اجتماعی و وب سایتهایی را پیدا کرده‌اند که بخشی از یک پروژه رژیم ایران هستند، که تلاش می‌کند مخفیانه بر افکار عمومی سایر کشورها، تأثیر می‌گذارند؛ تحلیلگران رویترز ۱۰سایت دیگر و دهها حساب رسانه‌های اجتماعی را در فیس بوک، اینستاگرام، توئیتر و یوتیوب، شناسایی کرده‌اند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در اطلاعیه‌یی به تاریخ ۵شهریور ۹۷ با عنوان «ماشین عظیم سایبری آخوندها زمینه‌ساز ترور و سوخت رسان به مماشات است»، اعلام کرد:

مقاومت ایران ضمن استقبال از بستن برخی از حسابها و صفحات فاشیسم دینی حاکم بر ایران بر روی فیس‌بوک، توئیتر، اینستاگرام و گوگل، بر ضرورت مقابله همه‌جانبه با تروریسم اینترنتی رژیم آخوندی تأکید می‌کند و از شبکه‌های اجتماعی و دیگر نهادهای اینترنتی مانند ویکی پدیا می‌خواهد عوامل رژیم آخوندی را که با استفاده از سیاست مماشات این شبکه‌ها را مورد نفوذ و سوء‌استفاده قرار داده، به‌طور کامل پاکسازی کنند. این لازمه تضمین جریان اطلاع‌رسانی آزاد و مقابله با تروریسم دولتی است که مرکز آن فاشیسم دینی حاکم بر ایران است.

اطلاعیه دبیرخانه شورا می‌افزاید: ماشین عظیم سایبری آخوندها توسط سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات با هزینه‌های کلان از اموال مردم محروم ایران و به‌کار گرفتن هزاران پاسدار و بسیجی و هکرِ وابسته به آنها اداره می‌شود، و کار کرد آن گمراه سازی، پمپاژ اطلاعات دروغ، شیطان‌سازی علیه مقاومت و منحرف کردن جریان اطلاع‌رسانی آزاد است. رژیم آخوندی به این و سیله درصدد است از یک‌سو به سیاست مماشات سوخت برساند و از اتخاذ یک سیاست قاطع علیه رژیم جلوگیری نماید و از سوی دیگر به زمینه‌سازی برای تروریسم علیه مجاهدین و مقاومت ایران بپردازد.