728 x 90

ایران-تشدید اقدامات سرکوبگرانه در رابطه با زنان

اطلاعیه کمیسیون زنان  شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

رژیم ضدبشری آخوندی در وحشت از گسترش خیزشها و اعتراضات مردمی و نقش فزاینده زنان در این اعتراضات، تدابیر سرکوبگرانه بیشتری را علیه زنان شریف و آزاده تحت عناوین آخوند‌ساخته مانند بدحجابی اعمال می‌کند.

پاسدار محمد عبدالله پور سرکرده سپاه گیلان در یک اقدام سرکوبگرانه جدید از تشکیل «۲۰۰۰گروه تذکر لسانی و عملی» در این استان خبر داد. وی گفت «مسأله عفاف و حجاب یک مسأله عادی نیست، بلکه یک موضوع سیاسی و امنیتی برای کشور است.» (خبرگزاری تسنیم نیروی قدس)اظهاراتی که به‌خوبی وحشت سرکردگان رژیم از نقش زنان در اعتراضات اجتماعی را برملا می‌کند.

از طرف دیگر محمدرضا اسحاقی، فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی گیلان نیز از "برخورد با ۲۸هزار و ۲۳۸نفر" از زنان به اتهام آخوند‌ساخته "بدحجاب" طی سال جاری در این استان خبر داد و گفت: « ۲هزار و ۳۲۱نفر از افراد مذکور به امنیت اخلاقی هدایت شدند... و برای ۶۴نفر تشکیل پرونده قضایی تشکیل شده است.»

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت از کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل ‌متحد و عموم مراجع مدافع حقوق زنان می‌خواهد که سیاست‌های سرکوبگرانه و زن‌ستیزانه رژیم آخوندها را محکوم کرده و از زنان ایرانی که برای آزادی و برابری مبارزه می‌کنند حمایت کنند.

 

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۱۷خرداد ۱۳۹۸