728 x 90

بی ان ان: ایران در آستانه انتخابات پارلمانی با نارضایتی عمومی بی‌سابقه‌ای مواجه است

کسادی نمایش انتخابات-عکس از آرشیو
کسادی نمایش انتخابات-عکس از آرشیو

سایت بی ان ان روز یکشنبه ۶ اسفندماه در باره نمایش انتخابات رژیم و رویکرد مردم با آن نوشت: ایران در آستانه انتخابات پارلمانی با نارضایتی عمومی بی‌سابقه‌ای مواجه است

فراخوان عمومی یگانهای مقاومت برای انقلاب در ایران را در میان شک و تردید نسبت به انتخابات آتی مشاهده کنید. در مورد سرکوب مخالفان توسط رژیم و جلب توجه [جامعه] بین‌المللی به این وضعیت، اطلاع پیدا کنید.

در حالی که خیابانهای ایران با شور و حرارت معمول پیش از انتخابات سر و صدا می‌کنند، به نظر می‌رسد این بار انرژی متفاوتی در جریان است. در آستانه آنچه که بسیاری آن را انتخابات مجلس نمایشی توصیف می‌کنند، بخش قابل توجهی از مردم ایران نسبت به فقدان مشروعیت محسوس این روند انزجار خودشان را نشان می‌دهند. در قلب این مقاومت، کانون‌های شورشی مرتبط با سازمان مجاهدین خلق ایران (PMOI) قرار دارند که صدای خود را بلند و روشن کرده‌اند: فراخوانی برای شرکت در انتخابات به‌خاطر تغییر رژیم.

 

فراخوان عمومی برای انقلاب

نمایش بی‌سابقه مخالفت‌ها، پلاکاردها و بیلبوردهای تبلیغاتی در شهرهای مختلف ایران به لطف کانون‌های شورشی برپا شده است. این پیام‌ها در هدفشان بدون ابهام هستند و بر لزوم انقلاب به جای انتخابات، رد هر نوع دیکتاتوری و تعهد به سرنگونی دیکتاتوری مذهبی که در حال حاضر قدرت را در دست دارد، تأکید می‌کنند.

این جنبش که بازتاب کننده بخش قابل توجهی از احساسات مردم ایران است، به جای درگیر شدن با آنچه که آنها به‌عنوان نمای یک روند دموکراتیک تحت رژیم کنونی تصور می‌کنند، از تغییر اساسی علیه حکومت حمایت می‌کند. به‌رغم سرکوب شدید، از جمله احکام سنگین زندان برای حامیان مجاهدین خلق ایران و اعضای خانواده مقاومت ایران، بنا بر گزارشها، تلاش‌ها و تعداد کانون‌های شورشی هم‌چنان در حال افزایش است.

 

واکنش رژیم به مخالفت

مقامات ایرانی به ظاهر در تلاش برای مشروعیت بخشیدن به این روند، فعالانه مشارکت عمومی در انتخابات آتی را تشویق می‌کنند. با این حال، این امر با تردید و رد صریح از سوی بسیاری که انتخابات را چیزی جز انتخابات نمایشی نمی‌دانند، مواجه شده است. سرکوب مخالفان توسط رژیم شدید بوده است و گزارشهایی مبنی بر حبس و احکام سنگین برای افراد مرتبط با سازمان مجاهدین خلق و جنبش بزرگ مقاومت گزارش‌شده است. این واکنش سرکوبگرانه تنها به نظر می‌رسد که عزم کانون‌های شورشی و حامیان آنها را تقویت کرده است که هم‌چنان از تغییر کامل ساختار حاکمیت فعلی دفاع می‌کنند.

 

توجه بین‌المللی و مفاهیم

وضعیت ایران از دید جامعه جهانی پنهان نمانده است. رویدادهای اخیر، از جمله کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن دی. سی توسط دفتر نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران، یافته‌های مهمی را در مورد روند انتخابات ایران آشکار کرده است. ادعاها مبنی بر تمایل گسترده ایرانیان به تحریم انتخابات رژیم و اسناد داخلی که راهبرد انتخاباتی رژیم به رهبری علی خامنه‌ای ولی‌فقیه را آشکار می‌کند، نگرانی بین‌المللی را برانگیخته است.

مجلس رژیم متهم است که با قوانینی که سرکوب و اعدام را تشدید می‌کند، به‌عنوان نماد سرکوب و تروریسم عمل می‌کند. فراخوانها برای اقدام بین‌المللی علیه رژیم با تأکید بر اتکای مردم ایران به قیام ها، تظاهرات و کانون‌های شورشی برای سرنگونی رژیم آخوندی تشدید شده است.

در کشوری که خیابان‌ها با فریادهای مخالفان بیگانه نیستند، انتخابات مجلس آینده در ایران مقطع حساسی را ارائه می‌کند. کانون‌های شورشی، با تعهد تزلزل ناپذیر خودشان به تغییر رژیم، چالشی مهم در برابر مشروعیت رژیم کنونی هستند و تمایل عمیق بسیاری از ایرانیان برای تغییر اساسی به سوی یک حکومت دموکراتیک واقعی را برجسته می‌کنند. همان‌طور که جهان از نزدیک نظاره‌گر است، نتیجه این مبارزه بین نیروهای سرکوب و روحیه مقاومت، بدون شک پیامدهای گسترده‌ای برای ایران و فراتر از آن خواهد داشت.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e55dd78a-0a5c-4507-b530-4cd7dbad4652"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات