728 x 90

اکسپرس انگلستان: گزارشهایی از ایران می‌رسد مبنی بر این‌که خامنه‌ای در حال مرگ بر اثر سرطان است

خامنه ای ولی فقیه ارتجاع - عکس از آرشیو
خامنه ای ولی فقیه ارتجاع - عکس از آرشیو

روزنامه اکسپرس انگلستان روز یکشنبه ۲۰شهریور نوشت: گزارشهایی از ایران می‌رسد مبنی بر این‌که خامنه‌ای به‌شدت بیمار و در حال مرگ بر اثر سرطان است که یک خلأ قدرت بر جای می‌گذارد. وی ظاهراً از سرطان پیشرفته رنج می‌برد.

در چند ماه گذشته پسرش مجتبی خامنه‌ای که آیت‌الله نیست و بنابراین از نظر فنی نمی‌تواند رهبری رژیم را از پدرش به ارث ببرد، به‌دلیل بیماری پدرش، اعطای این عنوان به او تسریع شد.

این منبع به‌نقل از یک کارشناس خاورمیانه انجمن هنری جکسون گفت درگیریهای داخلی بعد از مرگ خامنه‌ای ممکن است به فروپاشی کل رژیم منجر شود.

اکسپرس افزود: فروپاشی رژیم تأثیر زیادی بر امور بین‌الملل خواهد داشت، زیرا برنامه اتمی آن از زمانی که دونالد ترامپ چند سال پیش آمریکا را از توافق خارج کرد هنوز حل نشده است.

 

جیسون برادسکی مدیر سیاست‌گذاری یوآنی اتحاد علیه اتمی شدن رژیم ایران نوشت: توئیتر پر است از شایعات در مورد فوت یا ناتوانی خامنه‌ای، اما من هیچ مدرکی ندیدم که این اتفاق افتاده باشد.

 

مسعود رجوی: هوشیاری و آماده‌باش برای کانون‌ها و جوانان شورشگر در سراسر کشور - ۲۲ شهریور ۱۴۰۱

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d4bb846c-6708-47aa-8bba-984f7c47330d"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات