728 x 90

اوکراین ۹پهپاد شاهد-۱۳۶ ساخت ایران را شب گذشته سرنگون کرد

سرنگون کردن پهپادهای ساخت رژیم ایران توسط اوکراین
سرنگون کردن پهپادهای ساخت رژیم ایران توسط اوکراین

اوکراین ۹پهپاد شاهد-۱۳۶ ایرانی را شب گذشته مورد هدف قرار داد، مابقی آنها به خارکیف حمله کردند.

یورومیدن پرس روز ۱۴مهرماه نوشت: فرماندهی نیروی هوایی نیروهای مسلح اوکراین اعلام کرد، اوکراین شب گذشته ۹پهپاد شاهد-۱۳۶ ساخت ایران را که روسیه برای حمله به جنوب اوکراین از آن استفاده می‌کرد، سرنگون کرد.

به گفته اوله سینیهوبوف رئیس منطقه خارکیف، در همان زمان، بخشی از پهپادها از دفاع هوایی اوکراین در شمال عبور کردند و شرکتهایی را در خارکیف هدف قرار دادند.

دفتر دادستانی استان خارکیف عکس‌هایی از قطعات پهپادها در خارکیف را به اشتراک گذاشت:

در ۱۶سپتامبر، نیروی هوایی نیروهای مسلح اوکراین تأیید کرد که ارتش روسیه برای اولین بار از پهپادهای ایرانی در اوکراین استفاده می‌کند. آنها خاطرنشان کردند که سرنگون کردن این هدف بسیار دشوار است، بنابراین تجهیزات اضافی و نظارت شدید یگانهای پدافند هوایی مورد نیاز است.

یوری احنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی توضیح داد که شاهد ۱۳۶ به سختی در رادارها قابل مشاهده است. این یک هدف هوایی نسبتاً کوچک است که عمدتاً در ارتفاع کم پرواز می‌کند. این توان وجود دارد که آن را با سیستم‌های مختلف پدافند هوایی یا حتی سلاحهای کوچک سرنگون کرد. اما بهترین گزینه، در این مورد، اسلحه‌های ضدهوایی یا، برای مثال، سیستم‌های دفاع هوایی مانند ZSU-۲۳-۴ Shylka اوکراین یا Gepard آلمان است. هم‌چنین پهپادها را می‌توان با سیستم‌های جنگ الکترونیک سرنگون کرد... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/38f93abe-fa50-464f-a994-86a35e5f05db"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات