728 x 90

اولین سفر پاسدار قاآنی به عراق برای متحد کردن سیاستمداران اسقاطی

اسماعیل قاآنی سرکرده نیروی تروریستی قدس
اسماعیل قاآنی سرکرده نیروی تروریستی قدس

به گزارش خبرگزاریهای بین‌المللی پاسدار اسماعیل قاآنی سرکرده نیروی تروریستی قدس سپاه در اولین سفرش به عراق تلاش کرد تا سیاستمداران اسقاطی رژیم در عراق را دور یک میز جمع کند. اما بدلیل بحرانهای عمیقی که مزدورانش در عراق بخاطر ایستادگی مردمی با آن مواجهند موفق به این کار نشده است. 

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز چهارشنبه ۱۳ فروردین ۹۹ از قول مقامات عراقی نوشت که اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی تروریستی قدس و جانشین قاسم سلیمانی با هدف متحد کردن گروه‌های عراقی در روزهای اخیر به بغداد سفر کرده است.

این خبرگزاری می‌افزاید که قاآنی در شرایطی وارد فرودگاه بغداد شد که به‌خاطر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تمام رفت‌ و آمدها در سطح شهر و همین‌طور تمامی پروازها با مبدأ و یا مقصد بغداد متوقف شده بود.

اسماعیل قاآنی پس از ورود به فرودگاه بغداد تحت اقدامات امنیتی شدید و در کاروانی متشکل از سه خودرو فرودگاه را ترک کرد.

 

تردید در توانایی پاسدار قاآنی

پیش‌تر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی تروریستی قدس  توانسته بود نیروهای نیابتی رژیم ایران در عراق را بالنسبه متحد کند و در سیاست دولت عراق تاثیرگذار باشد ولی آسوشیتدپرس می‌نویسد که اکثر مقامات عراقی به‌دلیل عدم تسلط اسماعیل قاآنی به زبان عربی و نداشتن مناسبات شخصی با سیاستمداران مهم، در توانایی او برای ایجاد توافق بین گروه‌های مختلف تردید دارند.

سفر قاآنی به عراق در شرایطی انجام می‌شود که تلاش‌های عدنان زرفی، نامزد مقام نخست‌وزیری، برای تشکیل دولت جدید با مخالفت صاحبان قدرت سیاسی و بروز اختلافات شدید در بین گروهها و ائتلاف‌های سیاسی مواجه شده است.

شایان ذکر است که انقلابیون عراق نیز با صدور اطلاعیه‌ای نامزد کردن هر فردی توسط سیاستمداران اسقاطی در عراق را رد کرده‌اند. 

 

مخالفت مزدوران رژیم با نخست‌وزیری عدنان زرفی

جبهه فتح به سرگردگی مزدور هادی العامری به‌شدت با نخست‌وزیری عدنان زرفی مخالف است. جبهه فتح  متشکل از احزاب و گروه‌هایی است که با شبه‌نظامیان وابسته به رژیم آخوندی روابط نزدیکی دارند.

مقامات عراق گفتند، اسماعیل قاآنی در سفرش به بغداد با رهبران گروه‌های شیعه اصلی مورد حمایت رژیم ایران از جمله هادی عامری، نوری المالکی و عمار حکیم و همین طور برهم صالح، رئیس‌جمهوری عراق، دیدار کرده است.