728 x 90

اولتیماتوم ۴۸ساعته به زلزله‌زدگان محروم سرپل‌ذهاب

زلزله‌زدگان محروم سرپل‌ذهاب
زلزله‌زدگان محروم سرپل‌ذهاب

شهرداری رژیم در سرپل‌ذهاب در یک اقدام ضدمردمی، به‌زلزله‌زدگان بی‌پناه این شهر دستور داده است که کانکسهای خود را ظرف ۴۸ساعت تخلیه کنند.

ساکنان این اتاقکهای ۱۶ متری بعد از حدود سه سال از زمین‌لرزه آبان ماه ۹۶ هنوز نتوانسته‌اند مکانی برای اسکان خود فراهم کنند. آنها گفته اند: «جایی نداریم برویم و توان رهن و اجاره هم نداریم حتی اگر شهرداری کانکس‌ها را هم جمع کند مجبوریم چادر برپا کنیم و زیر آن زندگی کنیم».

شهردار رژیم در سرپلذهاب در گفتگو با سایت حکومتی مهر گفته است: برپایی کانکس و چادر در محدوده قانونی شهرها ممنوع است و از سویی این امر باعث سلب آسایش مجاورین شده و اعتراض آنان را به همراه داشته است.

صابر حیدری افزود: لذا موجب این اخطار لازم است ظرف مدت ۴۸ ساعت، ساکنین نسبت به انتقال کانکس و چادر به خارج از محدوده شهر اقدام کنند و در غیر این صورت برابر مقررات اقدام خواهد شد.

مستأجران از وضعیت نابه‌سامان خود ناراضی هستند و از اینکه در کنار پارک‌ها و محل تردد مردم مجبور هستند در کانکس و چادر زندگی کنند بسیار در تنگنا هستند و می‌گویند اگر توان پرداخت اجاره داشتیم حتی یک لحظه با این وضعیت ادامه نمی‌دادیم.

کارگزاران دزد و غارتگر رژیم از ۳سال پیش وعده دادند به‌آنها زمین بدهند، اما هیچگاه به این وعده عمل نکرده است. (سایت موسوم به شهدای رژیم ۳۱تیر۹۹)