728 x 90

اورینت نت: افسران جدا شده ۴مرکز برجسته جاسوسی و توسعه موشکهای رژیم ایران در سوریه را فاش کردند

مرکز تحقیقات جمرایا، حومه دمشق
مرکز تحقیقات جمرایا، حومه دمشق

 سایت اورینت دوشنبه ۲۳مرداد  نوشت: افسران مخالف، ۴سایت برجسته متعلق به شبه‌نظامیان سپاه پاسداران که برای جاسوسی و توسعه موشکی در سوریه مورد استفاده قرار می‌گرفتند و در مجاورت پایتخت، دمشق و شهر حلب متمرکز شده‌اند، را برای اورینت فاش کردند.

مقر طلایی در حلب

سرگرد (سامی النعّال): افسر جدا شده شبه‌نظامیان امنیت دولتی حلب می‌گوید: برجسته‌ترین ستاد جاسوسی و اطلاعاتی که رژیم ایران در حومه حلب در اختیار داشت، مقر (الذهبیه) بود. این مقر در یک کشتزار بزرگ بین شهرکهای الذهبیه و تل شعیب در جنوب حلب واقع است. رژیم ایران این مقر را به دستگاه‌های نظارتی و جاسوسی، مجهز کرد و تونلی حفر نمود که کامیونهای نظامی (زیل و جیپ واز) می‌توانند از آن عبور کنند.

وی ادامه داد: این ستاد برای شبه‌نظامیان از اهمیت بالایی برخوردار است و فرمانده سپاه قدس (قاسم سلیمانی) قبلاً در سحرگاه ششم ژوئیه ۲۰۱۸ زمانی که اسراییل مجاورت فرودگاه نظامی النیرب را هدف قرار داد، به آن پناه برد. چرا که بمبارانها، با حضور سلیمانی در آن زمان همزمان بود، او بلافاصله با خودروهای غیرنظامی به مقر طلایی منتقل شد.

مرکز توسعه موشکی الواحه در حلب

این افسر تأیید می‌کند که رژیم ایران مراکزی برای توسعه موشکهای خود در حومه حلب دارد، زیرا از سال۲۰۱۴ مراکزی برای توسعه موشکهای بالستیک میان‌برد و دوربرد در مقر کارخانه‌های دفاعی در جبل الواحه ایجاد کرده است. منطقه السفیره در حومه جنوب شرقی حلب، جایی است که موشکهای (غیر آماده) از ایران منتقل شده و سپس در آزمایشگاههای دفاعی اصلاح و توسعه می‌یابند.

این سرگرد در رابطه با سرنوشت موشکهای فوق تأیید کرد که موشک‌های اصلاح شده به انبارها و مقرهای شبه‌نظامیان در مناطق جداگانه منتقل می‌شوند که بیشتر آنها در نواحی جنوبی و شرقی استان حلب متمرکز شده‌اند و دلیل آن وسعت زمینهای کشاورزی خالی از سکنه است. علاوه بر آن تصرف شبه‌نظامیان و کنترل مطلق بر حومه‌ها و محله‌های فوق بدون وجود هیچ طرف دیگری است، برخلاف روستاهای دیگر که در آن شبه‌نظامیان دیگری حضور دارند.

حومه دمشق. . موشک‌های بالستیک در جمرایا

عبدالرحمن الویسی، جدا شده از هنگ ۱۰۷، نیز تأیید کرد که رژیم ایران دارای پرتابگرهای موشک بالستیک و هم‌چنین ستاد توسعه و ساخت موشکهای کوتاه و میان‌برد است که نشان می‌دهد سکوها و مقرها در ساختمان تحقیقات علمی در جمرایا مستقر هستند.

اسراییل چندین بار این سایتها را هدف قرار داد که یکی از آنها در جریان انتقال دسته‌ای از موشکها از لبنان به سوریه بود.

ساختمان شیشه ای

چشمی که از دمشق مراقبت می‌کند این ساختمان شیشه‌ای که پیش از این توسط بسیاری از رسانه‌های داخلی و بین‌المللی گزارش‌شده بود، به‌گفته سروان ایاد قصار، . بزرگترین مرکز جاسوسی دمشق است، اما پیش از آن یکی از وظایفش دریافت پشتیبانی‌ها، مهمات و تدارکات بود و سپس به یک ستاد جاسوسی تبدیل شد و رادار و دستگاههای شنود در آن نصب گردید. هدف آن کمک به شرکت‌های مخابراتی در رهگیری تماس‌هایی بود که در داخل یا اطراف دمشق انجام می‌شد، ...

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/2eaed376-9a12-4012-a2f0-98a17f770428"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات