728 x 90

اوجگیری کرونا در شهرهای ایران به‌رغم عادی جلوه دادن اوضاع

کرونا در ایران
کرونا در ایران

روزنامه حکومتی ستاره صبح روز پنجشنبه اول خردادماه نوشت: نمکی وزیر بهداشت رژیم، در حالی که سعی می‌کرد تقصیر موج جدید احتمالی شیوع کرونا را به گردن مردم بیندازد، گفت: در تعطیلات عید فطر سفر نروید. اگر اتفاق جدیدی در شیوع کرونا بیفتتد، کار بسیار بسیار نفس‌گیر خواهد شد.

در همین حال، روزنامه حکومتی اعتماد با اذعان به پنهان‌کاری رژیم در مورد وضعیت تهران نوشت: مسئولان سلامت استان تهران تاکنون از اعلام هر گونه آمار از بابت تعداد مبتلا، فوت یا بهبود یافته خودداری کرده‌اند.

با وجود تلاشهای رژیم آخوندی برای عادی جلوه دادن اوضاع و راه‌اندازهای کسب‌وکار، آرش نجیمی سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کلان‌شهر اصفهان در وضعیت قرمز بیماری کرونا قرار دارد.

روزنامه حکومتی ایرنا از قول محمد کاکاوند رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد نیز نوشت: وضعیت بروجرد قرمز و در حالت هشدار قرار دارد. ویروس کرونا ضعیف نشده و با قدرت خودش مبتلا می‌کند و حتی مرگ‌ومیر نیز دارد.

به گزارش همین روزنامه، معاون استانداری رژیم در لرستان گفت: استان اکنون در وضعیت هشدار قرار دارد و در روزهای اخیر ۵شهرستان خرم‌آباد، بروجرد، درود، ازنا و چگینی در شرایط حادتر بیماری قرار گرفتند.

خبرگزاری حکومتی ایسنا نیز گزارش از قول قاسم جان بابایی معاون وزارت بهداشت رژیم نوشت: بالغ بر ۱۰هزار نفر از کادر درمانی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که تعداد از آنها بر جان خود را از دست داده‌اند. وی آمار مشخصی از جان باختگان ارائه نداد.

یک سایت حکومتی به نام عصر جنوب تصویری از ساختن قبرهای جمعی برای بیماران کرونایی در اهواز را منتشر کرد.

در روزهای اخیر شیوع کرونا در شهرهای مختلف استان خوزستان اوج گرفته است.