728 x 90

کرونا – روحانی بعد از خامنه‌ای بالاترین مسئول فاجعهٔ کروناست

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر بروز می‌شود

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز پنجشنبه ۳مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۸هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۴۱۳نفر، در آذربایجان غربی به ۲۸۵۶نفر، در البرز به ۳۰۴۷نفر، در اصفهان به ۵۲۹۹نفر، در تهران به ۲۶۰۴۶نفر، در خراسان رضوی به ۸۰۲۲نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۲۸۳نفر، در قزوین به ۹۸۶نفر، در گلستان به ۳۱۱۱نفر و در یزد به ۱۴۳۵نفر رسیده است.

روحانی بعد از خامنه ای بالاترین مسئول فاجعه کروناست

روحانی که بعد از خامنه ای بالاترین مسئول فاجعه کروناست امروز در جلسه روسای کمیته های کرونا بار دیگر تقصیر را به گردن مردم انداخت و گفت «متاسفانه انتظار کادر درمان از برخی مردم برای رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی برآورده نشده است». وی در یک ادعای مسخره گفت «دولت از ابتدای شیوع بیماری کرونا... تامین نیازهای بخش سلامت و کادر درمان را در اولویت قرار داده است و این سیاست همچنان تداوم خواهد یافت».

روز گذشته نیز روحانی در یک دروغ مضحک مدعی شد «موفقیت ما در کرونا قابل مقایسه هست با کشورهای پیشرفته و خوب عده‌ای خارج نشین خیلی ناراحت هستند از اینکه ما هم با کرونا مبارزه می‌کنیم هم فعالیت اقتصادی می‌کنیم هم فعالیت فرهنگی می‌کنیم هم مناسک دینی را انجام می‌دهیم... دلشان می‌خواست کشور تعطیل بشود...همه چیز خاموش بشود، به هم بریزد از عصبانیت آنها پیداست که آنها در چه فکر هایی بودند... همه خارج‌نشینان و کانال های ضد انقلاب بفهمند متقاضی گرفتن جواز فعالیت صنعتی ۳۳ درصد در این ۶ ماه از پارسال بیشتر شده» است.

افزایش کرونا

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز پنج‌شنبه سوم مهر، در گزارش روزانه خود از شناسایی سه هزار و ۵۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ نیز خبر داد و گفت در حال حاضر نزدیک به چهار هزار نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

بر اساس این گزارش رسمی، مجموع بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر رسیده است.

سعید کشمیری دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر:

بیش از یک‌هزار نفر از کارکنان حوزه بهداشت و درمان این استان به ویروس کووید۱۹مبتلا شده‌اند که برخی بهبود یافته و برخی دیگر در بستر بیماری هستند.

عضو کمیته مبارزه با کرونا ما هیچ‌وقت تا این اندازه مریض بدحال نداشته‌ایم و این تعداد مرگ‌ومیر را با چشم‌هایمان ندیده‌ایم.

به گزارش ایسنا، مینو محرز، عضو کمیته مبارزه با کرونا، در یادداشتی در روزنامه جام جم نوشت: «روز گذشته وزیر بهداشت از اوضاع سخت کنترل بیماری کرونا در این روزها و از سختی کنترل این بیماری در روزهای پاییز خبر داد؛ پاییزی سخت که همراهی کرونا و آنفلوآنزا را توأمان خواهیم داشت. طبیعتاً کنترل همزمانی چند بیماری تنفسی بسیار سخت خواهد بود و این موضوع یکی از دغدغه‌های وزیر بهداشت است.

پرداخت نشدن مطالبات کادر درمان هم یکی دیگر از دغدغه‌های این روزهای وزیر است؛ موضوعی که می‌تواند در روند کاری این نیروها اثر بگذارد. کادر درمانی را تصور کنید که چندین ماه است به‌ طور شبانه‌روزی کار می‌کنند و استراحتی ندارند. آنها از لحاظ روحی بسیار تحت‌فشارند، چون ما هیچ‌وقت تا این اندازه مریض بدحال نداشته‌ایم و این تعداد مرگ‌ومیر را با چشم‌هایمان ندیده‌ایم.

افزایش ۶۰درصدی جان‌باختگان کرونا در تبریز

روزنامه حکومتی آرمان با عنوان انفجار کرونا در۲۴استان قرمز نوشت: با افزایش تعداد مبتلایان به کرونا و قرمز شدن وضعیت همه شهرهای کشور، بسیاری از مسئولان در استانها از وضعیت وخیم شهرهایشان خبر می‌دهند و آنها معتقدند که بیمارستانهای شهرها، قادر به پذیرش بیمار جدید نیستند.

این منبع افزود: احمد مردی، رئیس شبکه بهداشت و درمان تبریز، گفت: «در هفته پایانی شهریور شمار قطعی ابتلا به کرونا در شهر تبریز به یک‌هزار و ۵۰نفر رسید که ۴۹۰نفر اکنون در وضعیت شدید بیماری قرار دارند و شمار جان‌باختگان نیز با ۶۰‌درصد افزایش به ۵۰نفر رسید».

حریرچی: کادر درمان، ۳، ۴ماه است حتی اصل حقوقشان را هم دریافت نکرده‌اند

حریرچی معاون وزارت بهداشت و درمان رژیم شب گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی اعتراف کرد که پرسنل بهداشتی به رغم فشار طاقت‌فرسایی که طی ماههای گذشته تحمل کرده‌اند، نه تنها کارانه و اضافه کار دریافت نکرده‌اند، بلکه ۳، ۴ماه است که اصل حقوقشان را هم دریافت نکرده‌اند.

افکت: پرسنل بهداشتی ما، نه کارانه، نه اضافه کار، سه الی چهار ماه است که اصل حقوقشان که کمتر از حدالاقل قانون کار است دریافت نکردند، آقای خسروی شما می توانید یک ماه حقوق نگیری، زندگی کنی.

مجری: نه

تلویزیون شبکه خبررژیم _ ۲/۷/۹۹

معاون استاندار رژیم در اراک: وضعیت تمام شهرهای استان بحرانی است

معاون استانداری رژیم در استان مرکزی اعتراف کرد: وضعیت کرونا در تمام شهرهای این استان بحرانی است. بهروز اکرمی گفت: خیز و موج سوم کرونا در کشور و استان مرکزی آغاز شده و شرایط نگران‌کننده است (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۲مهر).

مردانی، عضو کمیته کشوری کرونا گفت: «ظرفیت تیم‌های درمانی محدود بوده و خستگی و ضعف ناشی از کار بر این عزیزان مستولی شده است. اکثر رزیدنتها و همکاران ما مبتلا شده و ۱۶۴نفر از پزشکان و پرستاران فوت شده‌اند»(خبرگزاری حکومتی مهر ۲مهر).

یونسیان، عضو کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: «انتظار داریم موارد ابتلا و مرگ و میر موج سوم بیش از موج دوم باشد. در ۲هفته آینده شاهد افزایش موارد ابتلا و فوت کرونا خواهیم بود و اگر اقدام مؤثر صورت نگیرد ممکن است فاجعه در راه باشد» (شفقنا ۲مهر).

۷۸۵نفر از کادر درمان کرمانشاه به کرونا مبتلا شده‌اند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: ۷۸۵ نفر از کادر درمان به کووید ۱۹ مبتلا شدند و از این تعداد ۱۵۳ نفر بستری شدند و تعدادی نیز جان خود را از دست دادند.

پیشتر سعید نمکی وزیر بهداشت ایران با اشاره به اینکه "صبر پزشکان هم حدی دارد" گفته بود که این وزارت‌خانه تنها سهم کوچکی از بودجه یک میلیارد دلاری صندوق توسعه که از سوی علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی مصوب شده بود را دریافت کرده است. او افزود: «هرچه می‌گوییم همه‌گیری را نمی‌شود با التماس و تمنا و بدون کمک‌های ویژه مهار کرد کسی باور نمی‌کند.»

شرایط اصفهان فوق حاد شده است

آرش نجیمی، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: استان اصفهان در شرایط فوق بحرانی از نظر شیوع بیماری کرونا قرار دارد، شرایط اصفهان فوق حاد شده و طبق آمار، اوضاع در حال بدتر شدن است (پنجشنبه ۳ مهر).