728 x 90

انجمن قضات ایتالیا رژیم ایران را بخاطر سرکوب اعتراضات محکوم میکند

قیام ایران
قیام ایران

بنا به گزارش عرب نیوز ۱۳مهر کانون قضات دیوان محاسبات به ندرت در مورد مسائل سیاسی موضع‌گیری می‌کند، اما در بیانیه‌یی از واکنش سخت رژیم ایران به تظاهرات انتقاد کرد.

امینی، ۲۲ساله، پس از بازداشت به اتهام نقض قوانین سختگیرانه پوشش زنان، به دست گشت ارشاد ایران، درگذشت... .

این انجمن در بیانیه خود «همبستگی و نزدیکی عمیق خود را با زنان ایرانی ابراز نمود. زنانی که به طرق مختلف برای مطالبه آزادی خود و علیه ظلمی که ۴۰سال طول کشیده تظاهرات می‌کنند و جان خود را به خطر می‌اندازند».

پائولا بریگووری رئیس انجمن، اقدامات تهران را «وحشتناک و غیرقابل قبول» توصیف کرد و افزود: «وقتی حقوق پایه‌یی تضعیف می‌شود، نمی‌توان در انتظار آرام شدن همه چیز سکوت کرد».

بریگووری گفت: سرکوب تظاهر کنندگان منعکس‌کننده «میراث رژیمی است که دائماً حقوق‌بشر و آزادی بیان را زیر پا می‌گذارد و حقوق زنان را سرکوب و باطل می‌کند. زمان آن فرا رسیده است که به مخالفت‌ها گوش فرا داده و بگوییم بس است».

بپه جولیتی رئیس فدراسیون ملی مطبوعات ایتالیا در تظاهراتی در مقابل سفارت ایران در رم شرکت کرد. وی با بیان این‌که رسانه‌ها نقش مهمی در برجسته کردن وضعیت ایران دارند، از سازمانهای خبری خواست به کسانی که امروز صدایی ندارند، فضا بدهند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/542af462-1dfa-47e6-96f5-907203375769"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات