728 x 90

انتقال ۱۳زندانی سیاسی در قزل‌حصار به بند زندانیان مواد مخدر

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

انتقال ۱۳زندانی سیاسی در قزلحصار به بند زندانیان مواد مخدر

 

روز چهارشنبه ۲۹شهریور، سیزده زندانی سیاسی که پیش از این در روز ۱۲شهریور از زندان اوین به زندان قزل‌حصار منتقل شده بودند به دستور مدیرکل جنایتکار زندا‌نهای استان تهران، به واحد ۴ قزل‌حصار که مرکز نگهداری زندانیان مواد مخدر می‌باشد منتقل شدند. این انتقال که هدفش فشار بیشتر و شکنجه و آزار زندانیان است، بدون اطلاع قبلی صورت گرفت و زندانیان حتی نتوانستند وسایلشان را با خودشان ببرند.

این ۱۳زندانی سیاسی روز ۱۲شهریور، در حالی که به آنها دست‌بند و پابند زده بودند، از اوین به قزل‌حصار منتقل شدند، بدون این‌که بتوانند وسائل و حتی داروهای خود را همراه ببرند. آنها در سالگرد قیام سراسری از روز ۲۵شهریور به مدت ۳روز اعتصاب غذا کردند.

 

مقاومت ایران بار دیگر کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق‌بشر را به محکومیت رفتارهای وحشیانه رژیم آخوندی علیه زندانیان سیاسی و اقدام فوری برای آزادی آنان فرامی‌خواند و بر ضرورت بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی تأکید می‌کند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰ شهریور ۱۴۰۲ (۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5d3d1589-12d9-462b-923c-ac3c4f3e667c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات