728 x 90

انتقال پویا قبادی به قرنطینه زندان پس از اعتراض به کمبود غذا

زندان تهران بزرگ
زندان تهران بزرگ

زندانی سیاسی پویا قبادی پس از اعتراض به کمبود غذا در تیپ ۲ زندان تهران بزرگ به قرنطینه زندان فرستاده شد. بر اساس اخبار رسیده، روز سه‌شنبه ۳۰ دیماه ۹۹، زندانی سیاسی پویا قبادی، تحت عنوان تنبیه به سالن۶ محل قرنطینه تیپ۲ تهران بزرگ منتقل شد.

این تنبیه پس از اعتراض زندانیان به کمبود غذا و پس فرستادن غذا انجام شد. روز پنجشنبه ۲۵ دیماه ۹۹، همه زندانیان سالن۹ تیپ۲ زندان تهران بزرگ، در اعتراض به کمبود غذا غذای خود را پس فرستاده بودند. در آن روز ۴ مرغ برای غذای ۵۲ زندانی، یعنی یک مرغ برای ۱۳نفر داده سرو شده بود.

بر اساس این گزارش همه ۵۲ زندانی این سالن به این امر اعتراض کرده، غذا را پس فرستادند. اما رئیس تیپ و رئیس بند به جای رسیدگی به وضعیت غذای زندانیان، زندانی سیاسی پویا قبادی را برای تنبیه و زهرچشم گرفتن از سایر زندانیان به قرنطینه فرستادند.

به گزارش یک منبع مطلع، سالن۶ این تیپ که به‌عنوان قرنطینه از آن استفاده می‌شود، محل نگهداری بیماران مشکوک به کرونا، زندانیانی که از مرخصی برگشته‌اند و محل تنبیه زندانیان می‌باشد. محل قرنطینه فاقد حداقل امکانات است.

روز اول بهمن‌ماه ۹۹، زندانیان سیاسی و بازداشت شدگان آبان ماه ۹۸ محبوس در سالن ۹، به انتقال هم بندی خود به قرنطینه اعتراض کردند.

زندانی سیاسی پویا قبادی، ۲۷ساله، متولد سنقر، دارای لیسانس برق است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/da1ef690-a565-483a-a358-9ad6a0b1339a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات