728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۶۰

هفتاد و دومین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای مختلف و به آتش کشیدن مراکز بسیج و نمادهای حکومتی

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۶۰

۷۲ امین شب قیام، تظاهرات شبانه در تهران و شهرهای مختلف و به آتش کشیدن مراکز بسیج و نمادهای حکومتی

شنبه شب ۵آذر در هفتاد و دومین شب قیام، مردم تهران در صادقیه، تهرانسر، باغ فیض، بلوار فردوسی، ستارخان، تهرانپارس، شاهین جنوبی، یوسف آباد، نارمک و... با روشن کردن آتش و با شعارهای «این همه سال جنایت ننگ بر این ولایت»، «مرگ بر حکومت بچه کش»، «بسیجی سپاهی داعش ما شمایید»، «اونیکه دستش چلاقه قاتل شاهچراغه»، «حکومت بچه‌کش نمی‌خوایم نمی‌خوایم»، «هریه نفرکشته شه هزار نفرپشتشه»، «هرزه تویی زن آزاده منم» تظاهرات شبانه برپا کردند. در ستارخان زنان شجاع تظاهرات شبانه به‌راه انداختند. در جنت آباد طنین شعارهای ضدحکومتی از ساختمانها به گوش می‌رسید.

در گلشهر و عظیمیه کرج جوانان تظاهرات خشمگینانه‌ای با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» به‌راه انداختند و مردم اصفهان در خیابان نظر میانی در چهارباغ بالا با شعار «هرزه تویی زن آزاده منم» تظاهرات شبانه برپا کردند. در مشهد مردم در تظاهرات شبانه شعار می‌دادند «این‌همه سال جنایت مرگ بر این ولایت» و در جلفا مردم به خیابان آمده و تظاهرات شبانه به‌راه انداختند.

جوانان شجاع در مشهد دکل مخابراتی پل قائم و یک پایگاه بسیج، در پلدختر کرمانشاه اداره تبلیغات اسلامی رژیم، در بندرعباس بیلبورد بزرگ حکومتی، در بیرجند بنر بزرگ بسیج، در اراک یک بنر حکومتی، در الیگودرز نماد خمینی در میدان موسوم به خمینی را به آتش کشیدند.

روز شنبه در مشهد مراسم بزرگداشت شهید قیام ابوالفضل آدینه‌زاده با حضور مردم برگزار شد. ابوالفضل ۱۶ساله روز ۱۶مهر به‌دست نیروهای سرکوبگر در مقابل دانشگاه فردوسی مشهد به‌شهادت رسید. مردم فومن با حضور بر مزار شهید قیام مهران بصیر توانا سومین روز شهادت او را با شعار «این گل پرپر ماست هدیه به میهن ماست» گرامی داشتند. مردم شیراز مراسم سومین سالگرد شهادت امیر الوندی مهر را که در قیام آبان ۹۸ به‌دست نیروهای جنایتکار خامنه‌ای به‌شهادت رسید با شعار «امسال سال خونه سید علی سرنگونه» برگزار کردند. در آبدانان ایلام خانواده‌های دستگیر شدگان قیام در مقابل دادسرای این شهر تجمع کردند و خواستار آزادی عزیزان در بند خود شدند.

روز جمعه ۴آذر ۱۴۰ متخصص چشم پزشک در ایران در نامه به رئیس نظام پزشکی هشدار دادند شمار زیادی که به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند به‌خاطر اصابت گلوله‌های ساچمه‌ای و پینت‌بال بینایی یک یا دو چشم خود را از دست داده‌اند.

روزنامه حکومتی ستاره صبح ۵آذر در مورد خیزش دانشگاه‌ها نوشت دانشگاهها به‌لحاظ سیاسی مرده بود و با قیام به‌یک‌باره سیاسی و معترض شدند. این در حالیست که «بسیاری از دانشجویان با سهمیه وارد دانشگاهها شده‌اند و بسیج دانشجویی هم در دانشگاهها حضور دارند ولی این دو نتوانستند جلوی اعتراضات دانشجویان را بگیرند».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ آذر ۱۴۰۱ (۲۷ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5d6e6bd7-8683-4f50-96c6-67895c432759"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات