728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۶۴

۷۵ امین روز قیام، تظاهرات شبانه در سراسر ایران، اعتصاب کامیونداران، کارگران و پرستاران

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۶۴

۷۵ امین روز قیام، تظاهرات شبانه در سراسر ایران، اعتصاب کامیونداران، کارگران و پرستاران

 

سه‌شنبه شب ۸آذر در هفتاد و پنجمین شب قیام، مناطق مختلف تهران و شهرهای سراسر کشور شاهد تظاهرات شبانه با حضور گسترده مردم و سر دادن شعارهای ضدحکومتی بود که خودروها نیز با بوق ممتد با آنها همراهی می‌کردند. مردم تهران در مناطق مختلف از جمله پرند، باغ فیض، سعادت آباد، ستارخان، نازی‌آباد، تهرانپارس، تهرانسر، اندیشه فاز یک، شهر قدس و... با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه‌ای» تظاهرات شبانه برپا کردند. در چیتگر تهران مردم شعار می‌دادند «ای رهبر واداده قبرت شده آماده» و در متروی تهران شعار «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» سر دادند. در پونک تهران جوانان خیابان را بستند. در سعادت آباد شعار «مرگ بر حکومت بچه‌کش» سر دادند. در شهر قدس تهران مردم به مزدوران رژیم تخم‌مرغ پرتاب کردند.

سایر شهرها از جمله کرج، اراک، گرمسار، رشت، مشهد، اردبیل، ارومیه، زنجان، خلخال، یزدانشهر، شاهین شهر، کرمانشاه، دهگلان، دیواندره، مریوان، سنندج، جوانرود، سقز، پاوه، مهاباد، کامیاران اندیمشک، اهواز، شوشتر، جزیره کیش، بندر عباس، و... شاهد تظاهرات شبانه با حضور گسترده مردم و شعارهای ضدحکومتی بود. در بسیاری از شهرها مردم با روشن کردن آتش مسیر تردد نیروهای سرکوبگر را مسدود کردند.

 

روز سه‌شنبه رانندگان کامیون در پایانه‌های بسیاری از شهرها مانند پایانه نسیم شهر تهران، اسد آباد همدان، سنندج، شیراز، اصفهان، بندرعباس دست به اعتصاب زدند. همزمان کارمندان شرکت سیف خود وارد چهارمین روز اعتصاب خود شدند.

در تهران پرستاران بیمارستان هزار تخت‌خوابی با شعار «یک عمره وعده میدن حق ما رو نمیدن» تجمع اعتراضی برپا کردند. در اصفهان پرستاران بیمارستان الزهرا و در بندرعباس کارگران شرکت گندله سازی فولاد مادکوش اعتصاب کردند.

 

دانشجویان دانشگاه علامه دست به تحصن و اعتصاب زدند. جمعی از معلمان شهرهای مریوان و سرو آباد دست به تجمع اعتراضی زدند. در اردبیل دانش‌آموزان دختر با شعار «اگر با هم یکی نشیم یکی یکی کشته می‌شیم» تظاهرات کردند. در شهرستان چرام کهگیلویه و بویر احمد مردم در اعتراض به دستگیری یکی از معلمان زن دست به اعتراض زدند.

بامداد سه‌شنبه جوانان شورشگر در کوهدشت یک پایگاه بسیج و در یاسوج پایگاه بسیج کهگیلویه و بویر احمد را با کوکتل مولوتف مورد تهاجم قرار دادند. در بوشهر یک بیلبورد و در قزوین یک بنر حکومتی را به آتش کشیدند.

هم‌چنین در تهران خانوادهای زندانیان قیام بار دیگر برای اطلاع از سرنوشت عزیزانشان در مقابل زندان اوین تجمع کردند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ آذر ۱۴۰۱ (۳۰ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9a909d10-cb6a-4364-a5f0-e1544caf478a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات