728 x 90

قیام سراسری ، شماره ۱۶۳

۷۴ امین روز قیام، تحصن و اعتصاب دانشجویان، کارگران و رانندگان و تظاهرات شبانه

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام سراسری، شماره ۱۶۳

۷۴ امین روز قیام، تحصن و اعتصاب دانشجویان، کارگران و رانندگان و تظاهرات شبانه

 

دوشنبه‌شب ۷آذر در هفتادوچهارمین شب قیام، تظاهرات شبانه در نقاط مختلف تهران و شماری از شهرها با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «رهبر به این بی‌غیرتی، هرگز ندیده ملتی» برپا شد. مردم تهران در هفت‌حوض نارمک، چیتگر، تهرانپارس، پیامبر مرکزی، صادقیه، آریا شهر و... دست به تظاهرات زدند. در خیابان نبوت سنندج مردم تظاهرات شبانه به‌راه انداختند و در مشهد مردم در تظاهرات شبانه شعار «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» سردادند.

 

صبح دوشنبه دانشجویان در دانشگاه شریف و دانشکده ریاضی و دانشکده ادبیات دانشگاه ملی، دانشگاه هنر تهران و دانشگاه صنعتی سیرجان دست به اعتراض زدند. دانشجویان و استادان دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه تهران در اعتراض به سرکوب دانشجویان و استادان و در محکومیت کشتار و بازداشت کودکان و نوجوانان دست به تحصن زدند.

در کرج دانش‌آموزان با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» تظاهرات کردند. جوانان شورشگر در خیابان جردن تهران بنر بزرگ حکومتی و در بابلسر بنر بسیج را به آتش کشیدند و در یکی از بزرگراه‌های تهران بنری نصب کردند که روی آن نوشته بود «از خاش تا مهاباد، مقاومت زنده باد». یکشنبه‌شب جوانان شورشگر در سقز، خانه د۲مزدور رژیم را با کوکتل درهم‌کوبیدند. در یزد بنر خامنه‌ای، در انار کرمان تابلوی بزرگ قاسم سلیمانی و در رحیم‌آباد رودسر یک پایگاه بسیج را به آتش کشیدند. روز دوشنبه مانند روزهای قبل شمار زیادی از خانواده‌های بازداشت‌شدگان قیام مقابل زندان اوین تجمع کردند. سحرگاه دوشنبه مراسم خاکسپاری شهید قیام «شورش نیکنام» در روستای قلعه جوقه مهاباد برگزار شد.

 

کارگران ذوب‌آهن اصفهان به اعتصاب خود ادامه دادند و راننده‌ها هم به اعتصاب آنها پیوستند. در نتیجه خط‌های بارگیری مختل شده و واگن‌ها تخلیه نشده و جرثقیل‌ها کار نمی‌کند. رانندگان کامیون در تبریز، قروه، مرند، بندرشاپور، شهرضا، یزد، ساوه، همدان، قزوین، کرمانشاه، یزدانشهر، کاشان و پایانه رشت اعتصاب کردند. کارگران کارخانه خودروسازی مرتب وارد سومین روز اعتصاب خود شدند.

 

در حالی‌که سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم اعلام کرد که هیچگونه همکاری با کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی نخواهد داشت(خبرگزاری حکومتی مهر ۷آذر)، سردژخیم اژه‌ای رئیس قضاییه آخوندها در وحشت از انتشار اخبار قیام گفت: «به همه استان‌ها به‌خصوص تهران دستور داده شده با افرادی که حرف بی‌منطق و دروغ می‌زنند مماشات نکنند»‌(تلویزیون رژیم ۷آذر).

فرهاد قهرمانی که شهریورماه امسال به‌دلیل شرکت در تجمع اعتراضی «نه به اعدام» در مقابل قوه قضاییه رژیم دستگیر شد روز دوشنبه ۷آذر محاکمه و با اتهاماتی هم‌چون «اخلال در نظم و آسایش عمومی» مواجه شد. او در جریان حمله مأموران جنایتکار خامنه‌ای به زندانیان اوین به‌شدت مجروح و به زندان تهران بزرگ منتقل گردید.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸ آذر ۱۴۰۱ (۲۹ نوامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/0d334889-8e51-4603-97b6-1ea8ce88bf3a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات