728 x 90

الیوم عربستان - مهدی ابریشمچی: قیام، رژیم را محاصره کرده و تا سرنگونی آخوندها آرام نمی‌گیرد

مهدی ابریشمچی مسئول کمیسیون صلح شورای ملی مقاومت
مهدی ابریشمچی مسئول کمیسیون صلح شورای ملی مقاومت

مهدی ابریشمچی، مسئول کمسیون صلح شورای ملی مقاومت ایران در گفتگو با ”الیوم عربستان“ تأکید کرد، ملت ایران و مقاومتش در تمام دوران حکومت آخوندها بهای سنگینی را به‌خاطر سیاست کثیف مماشات غرب با رژیم (آخوندها) پرداخته است و از میان برداشتن“ انقلاب مردمی‌ای“ که بعد از کشته شدن مهسا امینی زن جوان کرد، آغاز شد، دشوار است.

ابریشمچی با اشاره به این‌که این پارلمان (شورای ملی مقاومت ایران) تا سرنگونی آخوندها آرام نخواهد گرفت، تأکید کرد: جهان عرب و اسلام تا زمانی که رژیم ایران بر سر کار است روی آرامش نخواهد دید. ابریشمچی از دولتهای اروپایی و آمریکایی خواست تا برای از میان برداشتن رژیم ولی‌فقیه در کنار مردم باشند و تأکید کرد، رژیم به‌ویژه با قیامی که کشور را فرا گرفته، در حال مذاکره برای به دست آوردن زمان برای دستیابی به سلاح هسته‌یی است که تداوم خود را تضمین کند. این مصاحبه به شرح زیر است:

 

مصاحبه کننده: مها العبد الهادی

سؤال: اعتراضات بر علیه آخوندها گسترش می‌یابد... وضعیت ایران به چه سمت حرکت می‌کند؟

مهدی ابریشمچی: اکنون صحبت از تظاهرات و حتی قیام نیست، بلکه این بار صحبت از انقلاب جدیدی است که در آن مردم برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه به خیابانهای شهرها ریخته‌اند تا آتش بپا کنند. درست است که این انقلاب پس از کشته شدن یک زن جوان و مظلوم کرد آغاز شد، اما قدرت عظیمی را منفجر کرد که در اعماق تک‌تک اعضای مردم نهفته است. این نیرو و این آتشفشان حتی اگر (آخوندها) از شدیدترین اشکال سرکوب استفاده کنند تا سرنگون کردن رژیم فروکش نخواهد کرد.

پس سؤال این است که آیا خامنه‌ای این بار می‌تواند همان کاری را که در سال۲۰۱۹ انجام داد را تکرار کند؟ آیا دستورات او برای دست زدن به‌قتل‌عام انقلابیون و سرکوب آنها موفق خواهد بود؟

 

سؤال: مردم شعار ”مرگ بر خامنه‌ای“ سر می‌دهند، بعد از آن چه خواهد شد؟

مهدی ابریشمچی: شعارهای قیام‌کنندگان بهترین بیان از ماهیت این انقلاب است، زیرا این انقلابی برای سرنگونی رژیم است.

این اولین بار در تاریخ این رژیم است که بسیاری از کشورهای جهان حمایت خود را از مردم ایران در انقلاب خود علیه رژیم حاکم اعلام می‌کنند. در مقابل جنایات رژیم آدمکشان ایران همیشه از طرف جامعه بین‌المللی اشتباه بزرگی وجود داشت و ما به صفت مقاومت و هم‌چنین مردم ایران حاضر هستیم بهای دستیابی به آزادی در کشورمان را بپردازیم و آنچه از کشورهای جهان به‌ویژه کشورهای همسایه می‌خواهیم این است که در کنار مردم ایران ایستاده و جهان را برای به‌رسمیت شناختن حق آنها برای دفاع از خود و آزادیشان و سرنگونی رژیم ”ولایت فقیه“ با هر وسیله در دسترس، ترغیب کنند.

 

سؤال: آیا برنامه‌ای برای گسترش تظاهرات به‌منظور سرنگونی رژیم دارید؟

مهدی ابریشمچی: مقاومت ایران هم‌چنان بر عهد خود مبنی بر سرنگونی این رژیم پای می‌فشارد. به تاریخ و این ۴۳سال نگاه کنید، روزی نبوده که مجاهدین خلق و مقاومت ایران با رژیم (حاکم بر ایران) مبارزه نکرده باشند. اگر سازمان مجاهدین خلق و مقاومت در برابر این رژیم وجود نداشت و مقاومت، نقشه‌ها و توطئه‌های آن از جمله در زمینه اتمی و دخالت‌هایش در منطقه و سرکوب و کشتار مردم (ایران) و منطقه را برای جهان افشا نمی‌کرد، این وضعیتی که امروز با آن روبه‌رو هستیم، چطور بود. استراتژی مقاومت برای سرنگونی رژیم، مبتنی بر گسترش واحدهای مقاومت در داخل ایران است.

 

سؤال: موضع شما در قبال نادیده گرفته شدن جنایات رژیم توسط اروپا چیست؟

مهدی ابریشمچی: ملت ایران و مقاومت آنها در طول حکومت آخوندهای تشنه به خون، به‌خاطرسیاست کثیف مماشات غرب با این رژیم عقب مانده و ضدبشری بهای سنگینی پرداخته است. ما به‌طور خستگی‌ناپذیر در سطح بین‌المللی برای افشای نقض حقوق‌بشر و جنایات رژیم تلاش می‌کنیم. رژیم آخوندها ۶۸بار توسط نهادهای مختلف سازمان ملل به‌دلیل نقض حقوق‌بشر محکوم شده است که نتیجه تلاش‌های گسترده مقاومت ایران در سطح بین‌المللی است.

 

سؤال: آینده ایران تحت (حاکمیت) یک رژیم وحشی در آستانه دستیابی به سلاح هسته‌یی را چگونه می‌بینید؟

جواب: اگر رژیم عقب مانده آخوندها به بمب اتم دست یابد، خطر آن برای جهان غیرقابل تصور است، پروژه‌های هسته‌یی این رژیم با منافع ملی مردم ایران در تضاد است و برعلیه مردم منطقه و صلح و ثبات جهان است.

 

سؤال: آیا نتوانستید غرب را متقاعد کنید که جایگزین معتبری برای رژیم هستید؟

مهدی ابریشمچی: طیف وسیعی از شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان پارلمان از طرح‌ها و برنامه‌های ”مقاومت“ برای تغییر رژیم و ساختن ایرانی دمکراتیک حمایت می‌کنند. اما سیاست غرب در قبال رژیم ایران یک حلقه مفقوده جدی دارد که باید اصلاح شود. خانم مریم رجوی ماه گذشته در جلسه‌یی با حضور تعدادی از شخصیتهای سیاسی و بین‌المللی گفت: ”هسته اصلی مناقشه زمانی است که جامعه ایران برای سرنگونی رژیم آماده می‌شود و متعجب است که چرا دولتهای اروپایی خود را در جبهه رژیم در مقابل مردم ایران قرار می‌دهند؟“ مقاومت ایران و آلترناتیو دمکراتیک به نمایندگی شورای ملی مقاومت ایران، پرچم روابط عادلانه مبتنی بر احترام به استقلال و حاکمیت ملی و همزیستی مسالمت‌آمیز با کشورهای همسایه و جهان را بر دوش می‌کشند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9d7175e1-868e-4a2d-9eed-1ba1570d73b8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات