728 x 90

الیوت آبرامز: چیزی که برای خامنه‌ای مطرح نیست، ایران است

الیوت آبرامز
الیوت آبرامز

الیوت آبرامز نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران روز ۱۸آبان در یک پیام توئیتری گفت: «چیزی که برای خامنه‌ای مطرح نیست، ایران است».

وی در توئیتر خود نوشت: «دهه‌هاست که ثابت شده که برای خامنه‌ای نه ایران و نه مردم ایران مطرح نیست و نسل جوانان امروز در ایران دیگر نمی‌توانند این رژیم را تحمل کنند».

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در یک پیام توئیتری به خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع نوشت: «انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند».
وزیر خارجه آمریکا شامگاه شنبه ۱۷آبان در پاسخ به توئیت حساب انگلیسی خامنه‌ای که انتخابات در آمریکا را زیر سؤال برده بود نوشت: «تو شخصاً صدها میلیون دلار از پول مردم ایران را دزدیده‌ای. انتخابات شما جوک است و صدها نفر حتی برای شرکت در آن رد صلاحیت می‌شوند.
امروز مردم ایران گرسنگی می‌کشند چون تو میلیاردها دلار صرف جنگهای نیابتی برای حفظ حکومت دزدسالارت می‌کنی».
مایک پمپئو در ادامه نوشت: «آمریکا بزرگترین کشور در تمام تاریخ بشر است و خواهد ماند. ما از آن روزی استقبال می‌کنیم که مردم ایران به آرزویشان برسند - و تو می‌دانی که آن چیست. همین.»

وزیر خارجه آمریکا در تاریخ ۹آبان با اشاره به روز بزرگداشت کوروش نوشته بود: «رهبر جمهوری اسلامی همزمان اقلیت‌های مذهبی را به زندان می‌اندازد، منتقدان و مخالفان را اعدام می‌کند، و یک ظلمت دیجیتال بر ایران حاکم کرده است».