728 x 90

‌الریاض دیلی: مریم رجوی گفت سال نو می‌تواند و باید به یک سال پرقیام تبدیل شود

مریم رجوی و شهردار رودی جولیانی در جشن نوروز 97
مریم رجوی و شهردار رودی جولیانی در جشن نوروز 97

الریاض دیلی  روز چهارشنبه اول فروردین 97  نوشت: ‌در یک گردهمایی به‌مناسبت سال نو و نوروز، خانم مریم رجوی پرزیدنت منتخب شورای ملی مقاومت ایران به ایرانیان در داخل و خارج تبریک گفت. خانم رجوی گفت سال گذشته با فصل قیام پایان یافت و سال آینده می‌تواند و باید به یک سال پر از قیام تبدیل شود و این قیامی است تا پیروزی  

‌الریاض دیلی  افزود:‌ ویژگی گردهمایی هزاران عضو سازمان مجاهدین خلق ایران در تیرانا حضور رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک و مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در امنیت سایبری بود و همچنین پاندلی مایکو وزیر ارشد در دولت و نخست‌وزیر سابق آلبانی و ایلونا جبرا رئیس کمیته خارجی پارلمان و فاتمیر میدیو رهبر حزب جمهوری آلبانی و وزیر دفاع سابق که برای حضار سخنرانی کرد.

خانم رجوی در سخنرانی خود گفت وضعیت بحرانی رژیم آخوندی یک محصول مقاومت تاریخی مردم ایران است. مردم ایران هیچگاه این رژیم را نپذیرفته‌اند...

خانم رجوی تأکید کرد که وقتی مردم ایران این گزینه را داشته باشند که حکومتی آزاد و دموکراتیک را بر اساس جدایی دین از دولت و بر پایه عدالت و تساوی داشته باشند چه دلیلی دارد به یک رژیم مرتجع و منحط و ضدبشری تن بدهند؟

وی با اشاره به این‌که تمرکز اروپا متوجه تهدیدهایی شده که از طرف رژیم جنگ‌طلب ایران و برنامه موشک بالستیکی آن در منطقه صورت می‌گیرد و این البته یک گام مثبت است.

گامهای بیشتری لازم است از جمله اخراج این رژیم از منطقه و تعطیل کردن برنامه موشکی و غنی‌سازی اورانیوم آن و بلوکه کردن دسترسی به نظام بانکی بین‌المللی.

همه این گامها لازم هستند. با این‌حال یک پاسخ جامع و قاطع و استراتژیک به این رژیم ایجاب می‌کند که در کنار مردم  و مقاومت ایران بایستیم و مبارزه آنها و آلترناتیو دموکراتیک برای تغییر این رژیم یعنی شورای ملی مقاومت ایران را به‌رسمیت بشناسیم.

خانم رجوی تأکید کرد مردم ایران خواهان اقدام، تغییر، سرنگونی و آزادی فوری هستند. آنها خواهان نان و شغل و مسکن هستند. آنها خواهان لغو همه محدودیتهای حکومتی شامل حجاب اجباری هستند.

آقای جولیانی در سخنرانی خود در تجمع نوروزی برای مردم ایران و مقاومت ایران سال جدیدی را آرزو کرد.

او اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران که علیه رژیم آخوندی چند دهه است مبارزه می‌کنند و به‌خصوص آنها که همه درد و رنجها و توطئه‌ها در کمپهای اشرف و لیبرتی در عراق را 14سال تحمل کردند قهرمانان واقعی هستند.

او بر حمایتش برای این مقاومت مردم ایران برای ایجاد دموکراسی و حقوق بشر تأکید کرد و نقش خانم رجوی در هدایت جنبش مقاومت ایران را ستود.

جولیانی گفت سال آینده ما شاهد تغییراتی عمده در رابطه با ایران خواهیم بود. رژیم فاسد آخوندها در لبه فروپاشی قرار گرفته است.

وی گفت سیاست آمریکا برخلاف سیاست دولت قبلی که تلاش برای مماشات با ملاها داشت این است که آنها را به‌خاطر جنایاتش در داخل و خارج کشور مورد حسابرسی قرار بدهد و در عین‌حال از حمایت خواست مشروع مردم ایران برای تغییر رژیم حمایت می‌کند.

جولیانی افزود یکی از بزرگترین دروغهایی که رژیم ایران طی سالها پراکنده، این بود که مجاهدین خلق فاقد حمایت مردمی در ایران است.

وی گفت ما دلایل زیادی داریم که این ادعا را رد کنیم حمایت کلان ایرانیان تبعیدی از این سازمان و تجمع سالانه اش  با شرکت بیش از  100هزار نفر جای برای این دروغها باقی نگذاشته است.

اما سازمان مجاهدین خلق ایران نقش مهم و حساسی در اعتراضات اخیر ایفا کرده است...

اینها و موارد مشابه نشان داده‌اند که پایگاه اجتماعی مجاهدین خلق  در داخل کشور توده‌یی و رو به افزایش می‌باشد.