728 x 90

الحره: قاسم سلیمانی منبع اصلی تروریسم رژیم ایران در عراق در حال فشار به سیاستمداران بوده است

تخریب بنرهای خامنه‌ای و پاسدار قاسم سلیمانی در میدان تحریر عراق -۹آبان۹۸
تخریب بنرهای خامنه‌ای و پاسدار قاسم سلیمانی در میدان تحریر عراق -۹آبان۹۸

الحره در گزارشی درباره حضور پاسدار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس در عراق نوشت: جوی هود معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک روز چهارشنبه گفته است قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس وابسته به سپاه پاسداران و منبع اصلی تروریسم است و وی را متهم کرد که به سیاستمداران در عراق فشار می‌آورد.

 

الحره افزود: این مقام آمریکایی در اظهارنظری در کمیته روابط خارجی مجلس سنا که اوضاع عراق و لبنان را مورد بررسی قرار داده بود، گفت: "گفته می‌شود که منبع اصلی تروریسم ایران، قاسم سلیمانی، آخر هفته در بغداد بوده است و در حال ملاقات، تهدید و فشار بر سیاستمداران بود."

وی تأکید کرد آمریکا متعهد به پشتیبانی از مردم عراق است و از اعمال مجازات برای کسانی که اقدام به سرکوب و غارت پول آنها می‌کنند، تردید نخواهد کرد.

 

الحره در ادامه نوشت: از زمان آغاز اعتراضات بر علیه دولت و جریانهای سیاسی و احزاب مذهبی متهم به فساد در عراق از دو ماه پیش، سلیمانی بارها از این کشور بازدید داشته و در آنجا در جلسات با مقامات شرکت کرده است.

رژیم ایران که متوجه شده است که تظاهرات مردم عراق منافع، نفوذ و تسلط این کشور را تهدید می‌کند، سعی در سرکوب جنبش مردمی از هر راه و روش دارد.

اسناد محرمانه ایرانی که اخیراً از بایگانی مکاتبات اطلاعاتی رژیم در تهران بیرون آمده است، عنوان می‌کند که سپاه، به‌ویژه سپاه قدس، سیاست‌های ایران در عراق را تعیین می‌کند.