728 x 90

افزایش سرقت از سوپرمارکتها به‌خاطر فقر و گرانی

گرانی کالاها
گرانی کالاها

رسانه حکومتی تجارت نیوز یکشنبه ۱۹فروردین، در گزارشی به‌نقل از سخنگوی قوه قضاییه رژیم اعتراف کرد که سرقت مواد خوراکی و غذایی از سوپرمارکتها و فروشگاهها مواد غذایی به‌دلیل وخامت معیشتی اقشار مردم افزایش چشمگیری پیدا کرده است.

این گزارش می‌افزاید، صاحب یکی از سوپرمارکت‌های منطقه بلوار فردوس تهران به روزنامه هم‌میهن گفته که سرقت از مغازه او در سه، چهار سال گذشته خیلی بیشتر شده است.
او گفت: «این روزها دزدها سن و سال مشخصی ندارند و برخی هم به‌دلیل همین گرانی و فقر دزدی می‌کنند، مثلا ماه پیش مچ یک پیرمرد را در حالی‌که قصد سرقت داشت، گرفتم اما وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که واقعاً گرسنه است».
این مغازه‌دار در ادامه افزود: «افرادی که دست به دزدی می‌زنند برای تفریح این کار را انجام نمی‌دهند. مثلا یک‌بار خانمی را شناسایی کردیم که تخم‌مرغ دزدیده بود. بعد متوجه شدیم که مسئولیت سه فرزند را برعهده دارد و همسرش را از دست داده است».
صاحب یک سوپرمارکت که سی سال است در محله دستغیب تهران فعالیت می‌کند، درباره افزایش سرقت مواد خوراکی از مغازه‌اش گفت: «هر قدر فقر بیشتر و دست مردم خالی‌تر شود، دزدی هم بیشتر می‌شود».
صاحب یکی از سوپرمارکت‌های محله اتابک خاوران گفته است: «وقتی ساده‌ترین اقلام خوراکی مانند چیپس به‌شدت گران شده‌اند و توان خرید مردم هم کمتر شده، دزدی هم رخ می‌دهد».
فروشنده دیگری نیز اظهار داشت: «در یکی، دو سال اخیر که همه‌چیز گران‌تر شده، اصلاً خود ما هم می‌خواهیم دزدی کنیم. برای مردم چاره‌ای جز دزدی نگذاشته‌اند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9c1221e7-74b5-4613-b31e-c0d17205a1cb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات