728 x 90

افزایش جانگداز آمار جان‌باختگان کرونا به ۱۹۵۰۰نفر در ۲۴۲شهر

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

کمکهای ناچیز دولتی از ۲۰۰ تا ۶۰۰هزار تومان معادل ۱۲ الی ۳۶دلار به ۳میلیون خانوار محروم

خانم مریم رجوی: صدقه‌سری که خامنه‌ای و روحانی به‌ازای کلان‌ضربه کرونا آن هم در وحشت از قیام در نظر گرفته‌اند

کمتر از حقوق یک روز مزدوران عراقی و افغانی نیروی تروریستی قدس و یک دهن‌کجی آشکار به ملت ایران است

صدها میلیارد دلار دارایی‌های به‌سرقت رفته مردم ایران در سپاه و مؤسسات بزرگ اقتصادی که در چنگ خامنه‌ای است

می‌تواند هزینه‌های محرومان را تأمین کند تا آنها در قرنطینه قرار بگیرند و از ویروس کرونا در امان باشند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز، دوشنبه ۱۸فروردین ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان ویروس کرونا در ۲۴۲شهر کشور از ۱۹۵۰۰نفر بیشتر شده است. تعداد قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۱۵نفر، در البرز به ۷۳۰نفر، در اصفهان به ۱۶۶۰نفر، در ایلام به ۱۶۰نفر، در تهران به ۲۴۳۰نفر، در خراسان جنوبی به ۵۵نفر، در خوزستان به ۸۷۰نفر، در زنجان به ۳۷۰نفر، در فارس به ۳۶۰نفر، در قزوین به ۳۲۰نفر، در گلستان به ۸۶۰نفر، در گیلان به ۱۷۰۰نفر، در مازندران به ۱۶۳۰نفر و در هرمزگان به ۴۲نفر رسیده است که به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

دستورالعمل جنایتکارانه روحانی در مورد بازگرداندن مردم به‌ سر کار، جنگ گرگها را دامن زده است. آخوند رئیسی، سردژخیم قضاییه ولایت فقیه، در یک ژست غلط‌انداز برای تصفیه‌حساب با آخوند روحانی گفت: «در میان انواع سلامت، سلامت جسم و جان مردم اولویت دارد و در تزاحم بین انواع سلامت‎ها، باید تدبیر و مدیریت ما مبتنی بر تأمین سلامت جانی مردم باشد»!

احمد مرادی، نماینده مجلس ارتجاع، گفت: «وقتی اظهارات رئیس‌جمهور در خصوص سفید بودن هرمزگان را مطالعه کردم ۲فرضیه در ذهنم متبادر شد یا به ایشان اطلاعات غلط داده شده و یا از روی عمد و بی‌خیالی این کار را انجام می‌دهد. بنده گمان می‌کنم گزینه دوم به واقعیت بیشتر نزدیک است... تصمیم و استدلال رئیس‌جمهور صددرصد تصمیم غلطی است».(خبرگزاری مهر ۱۸فروردین)

سلحشوری، نماینده دیگر مجلس ارتجاع، خاطرنشان کرد: «ما در مجلس در یک روز ۲۰۰میلیون دلار به سپاه قدس اختصاص دادیم. بدون شک در شرایط کنونی حفظ سلامتی مردم از مسائل دیگر مهم‌تر است....».(روزنامه آرمان ۱۸فروردین)

در همین حال امروز پاسدار شمخانی گفت: «نباید دوقطبی کاذب ” اقتصاد ـ سلامت“ ما را متوقف کند. پزشک و کارگر دو پایه اصلی راهبرد عبور از بحران هستند». حرف پاسدار شمخانی نشان می‌دهد که بازگرداندن مردم به سر کار تصمیم تمامیت رژیم و شخص خامنه‌ای است.

تاج‌الدین، نماینده مجلس رژیم، امروز نسبت به بالا گرفتن جنبش کارگری بعد از کرونا هشدار داد و گفت: «تبعات اقتصادی کرونا تا ۳۰میلیارد دلار برآورد می‌شود... نگرانی بزرگ ما این است که اقدامات دولت برای حفظ اشتغال بیش از ۱۱میلیون کارگر قرارداد موقت، کافی نباشد... و شاهد شکل‌گیری جنبش‌های کارگری جدید و مخدوش شدن امنیت اقتصادی باشیم». روزنامه حکومتی جهان صنعت نیز نوشت: «امروز کشور در لبه پرتگاه یک فروپاشی و شورش اجتماعی در پس بیماری کرونا قرار دارد و اولویت نخست نظام باید نجات جان میلیون‌ها انسان و در درجه دوم نجات اقتصاد باشد».

در چنین وضعیتی روحانی اعلام کرد برای ۳میلیون خانوار «محروم و اقشار تحت فشار... ۴نوبت بسته حمایتی از ۲۰۰هزار تومان تا ۶۰۰هزار تومان [معادل ۱۲ تا ۳۶دلار] مدنظر قراردادیم». وی افزود یک وام یک میلیون تا ۲میلیون تومان [معادل ۶۰ تا ۱۲۰دلار] نیز برای ۴میلیون خانواده‌ کم‌درآمد قرار می‌گیرد اما در طول ۲۴ماه از یارانه آنها کم می‌شود!

این ارقام شرم‌آور در حالی است که اخیراً پرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان، در یک برنامه تلویزیونی اعتراف کرد قاسم سلیمانی برای حقوق مزدوران افغان موسوم به فاطمیون در سوریه(ماهیانه ۱۵۰۰دلار) از او کمک می‌گرفت.(روزنامه حکومتی شرق ۱۶فروردین ۹۹)

از سوی دیگر خامنه‌ای امروز بعد از ۱۱روز با درخواست روحانی برای برداشت یک میلیارد یورو از صندوق توسعه رژیم موافقت کرد. رقمی که با صدها میلیارد دلار دارایی و سرمایه بنیادها و مؤسسات تحت کنترل خامنه‌ای قابل قیاس نیست.

خانم مریم رجوی گفت: «صدقه‌سری که خامنه‌ای و روحانی به‌ازای کلان‌ضربه کرونا آن هم در وحشت از قیام برای ۳میلیون خانوار محروم در نظر گرفته‌اند کمتر از حقوق یک روز مزدوران عراقی و افغانی نیروی تروریستی قدس است. این یک دهن‌کجی آشکار به ملت ایران است. خامنه‌ای و روحانی در حالی میلیونها مردم ایران را در قربانگاه کرونا بی‌پناه رها می‌کنند که دارایی‌های به‌سرقت رفته مردم ایران در سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان خمینی، کمیته امداد خمینی، بنیاد شهید، آستان قدس رضوی و دیگر مؤسسات بزرگ اقتصادی می‌تواند هزینه‌های کارگران و زحمتکشان و حقوق‌بگیران و بیکاران را تأمین کند تا آنها در وضعیت قرنطینه قرار بگیرند و از ویروس کرونا در امان باشند».

خانم رجوی افزود: «این دارایی‌ها که توسط خامنه‌ای و رژیم غارتگر آخوندها غصب شده است، باید هر چه سریع‌تر در خدمت مردم ایران قرار بگیرد».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۸فروردین ۱۳۹۹(۶آوریل ۲۰۲۰)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b5cf6c1f-dc03-42d9-8f83-66ac4c93b51b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات