728 x 90

افزایش جان‌باختگان کرونا - مردانی: استراتژی واحدی برای مقابله با کرونا نداریم

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

مردانی: استراتژی واحدی برای مقابله با کرونا نداریم

مسعود مردانی عضو ستاد حکومتی مقابله با کرونا به تشتت در تصمیم‌گیریها اعتراف کرد.

وی با اشاره به ممنوعیت تردد شبانه در فرانسه و تعطیلی ۶ماهه مراکز تجاری و آموزشی در اسپانیا تصریح کرد: «متأسفانه ما استراتژی واحدی در این حوزه نداریم و حتی در اوج اپیدمی، مدارس ۱۵روز زودتر از ماه مهر بازگشایی شدند».

ابتلای ۳۰معلم و ۱۱دانش آموز به کرونا در باغملک

به گزارش ایرنا خبرگزاری رسمی‌ رژیم ۷ آبان، امین محمد پور مدیر شبکه بهداشت و درمان رژیم در شهرستان باغملک گفت: ۳۰معلم و ۱۱دانش‌آموز مبتلا به کرونا از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون شناسایی شده‌اند. وی با اشاره به این‌که تاکنون ۱۰۶نفر از کارکنان شبکه بهداشت و درمان باغملک از جمله یک پزشک متخصص به کرونا مبتلا شده‌اند گفت: جایگزین کردن کادر درمانی در شرایط فعلی یکی از چالشهایی است که با آن روبه‌رو هستیم.

تعداد بالای افرادی که در همان بدو ورود در اورژانس فوت می‌کنند

محمد طالب‌پور رئیس بیمارستان سینا تهران: اون چیزی که چشمگیر در دو هفته اخیر در بیمارستان سینا شاهدش بودیم تعداد بالای افرادی که در همان بدو ورود در اورژانس فوت می‌کردند به این معنی که بیماران زیادی هستند که در منزل خود درمانی می‌کنند و در زمانی که دیگه مشرف به فوت هستند می‌آیند اورژانس و این یک فاجعه هست برای جامعه که در این محدوده از شدت بیماری بیماران‌شان را در منزل نگه می‌دارند. . . . .

حریرچی: ما الآن ۵۰۲۱بیمار در بخش آی. سی. یو داریم تقریباً ۵۰درصد اینها متأسفانه فوت خواهند کرد و روزهای بعد مشکل ما را از لحاظ مرگ تحت تاثیر قرار خواهد داد.(تلویزیون رژیم ۷آبان)

پای کرونا بر گلوی ۶میلیون خانواده کارگران بدون بیمه

به گفته دبیرکل کانون انجمنهای صنفی کارگران، حدود ۵ تا ۶میلیون نفر از مردم کشور کارگرانی هستند که هیچ‌گونه سابقه بیمه و قرارداد با پیمانکار ندارند و حالا کرونا نفس شان را به شماره انداخته است؛ البته هر چند تلخ، اما بهتر است بگوییم کرونا پایش را بر گلوی ۶میلیون خانواده کارگران بدون بیمه گذاشته است.(خبرگزاری حکومتی میزان ۸ آبان)

زالی: از ابتدای مهرماه تا امروز ۹بار کرونا رکوردزنی شد

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران اعتراف کرد که روز گذشته برای پنجمین روز متوالی، عدد بستری شدگان کرونایی از ۶۰۰۰نفر پایین‌تر نیامده، و بیش از ۷۰۰نفر نیز با حال عمومی وخیم در بخشهای مراقبتهای ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: امروز بالغ بر ۱۰هزار و ۷۰۰بیمار به‌صورت سرپایی با تشخیص کرونا یا شبه کرونا به بخشهای بهداشتی و درمانی مراجعه کرده‌اند.

زالی گفت: از ابتدای مهرماه تا به امروز برای ۹بار رکورد مرگ و میر و رکورد موارد جدید ابتلا به کرونا در تهران شکسته شده است.(خبرگزاری حکومتی ایسنا ۷مهر)

حریرچی: برای روزهای آینده باید انتظار افزایش فوتی‌ها را داشت

حریرچی معاون وزارت بهداشت رژیم روز ۷آبان با اشاره به روند رو به افزایش موارد ابتلاء به کرونا که به روزانه بالای ۶۰۰۰نفر رسیده است، گفت: در کل کشور تعداد موارد مثبت رو به افزایش است.

وی افزود: ۵۰درصد بیماران بستری در بخش‌های آی.سی.یو فوت می‌کنند، بنابراین برای روزهای آینده باید انتظار افزایش موارد فوتی‌ها را داشت.

حریرچی افزود: آمار مبتلایان و فوتی‌های اخیر کرونا حدود ۱۲برابر روزهایی است که شمار فوتی‌ها به حداقل رسیده بود.