728 x 90

اعدام ۳زن در فاصله ۳روز توسط رژیم رکورد دار اعدام زنان در جهان

اطلاعیه کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

اعدام ۳زن در فاصله ۳روز توسط رژیم رکورد دار اعدام زنان در جهان

در ماه اردیبهشت تاکنون بدار کشیدن ۶زن زندانی توسط قضاییه جلادان اعلام شده است

 

رژیم زن‌ستیز آخوندها امروز ۲۹ اردیبهشت پروین موسوی ۵۳ساله را در زندان مرکزی ارومیه علاوه بر ۴مرد زندانی حلق‌آویز کرد. پروین موسوی که از ۴سال پیش در زندان بود به‌شدت از سرطان رنج می‌برد و توان پرداخت قیمت داروهایش را هم نداشت.

زنان زندانی در بند زنان زندان مرکزی ارومیه هنگام بردن پروین موسوی برای اعدام، دست به اعتراض زدند و با گارد وحشی زندان که برای سرکوب آنها وارد بند زنان شد، درگیر شدند.

امروز یک زن زندانی دیگر به نام فاطمه عبداللهی ۲۷ساله در زندان نیشابور توسط قضاییه جلادان بدار کشیده شد. پیش از این در ۲۶ اردیبهشت نیز یک زن زندانی در زندان وکیل‌آباد مشهد اعدام شد.

در ماه اردیبهشت تاکنون بدار کشیدن ۶زن زندانی توسط رژیم آخوندی اعلام شده است. فاشیسم دینی حاکم بر ایران از بابت اعدام زنان و کودکان در صدر جدول اعدامها در جهان قرار دارد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت بدار آویختن این زنان را قویاً محکوم می‌کند و بار دیگر از گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد خشونت علیه زنان و هیأت حقیقت‌یاب ملل متحد، خواستار اقدام فوری برای نجات جان زنان زندانی محکوم به اعدام و بازدید از زندانهای زنان در ایران است.

 

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۱۸ می‌۲۰۲۴)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f06a5a75-126c-4969-9e64-d9ab355a0e5b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات