728 x 90

اعدام پنج زندانی از جمله یک زن در اصفهان، شیراز و زاهدان

اعدام - عکس از آرشیو
اعدام - عکس از آرشیو

دژخیمان خامنه‌ای طی روزهای اخیر پنج زندانی از جمله یک زن و چهار زندانی بلوچ را در زندانهای اصفهان، شیراز و زاهدان اعدام کردند.

این زندانیان عبارتند از خانم مولود ملازاده در زندان اصفهان، زکریا ریگی و حجت سیف پناه در زندان شیراز و ناصر عمرزهی و علیرضا نارویی در زندان زاهدان.

شایان ذکر است اعدام زندانیان بلوچ بدون اطلاع خانواده و پس از تحمل ده سال حبس صورت گرفت. هم‌چنین زن زندانی، مولود ملازاده پیش از اعدام، به مدت ۳روز در سلول انفرادی نگهداری شده است.

 

اعدام یک زن در زندان دستگرد اصفهان

سحرگاه روز شنبه ۱۲ آذرماه ۱۴۰۱، یک زن زندانی به‌نام مولود ملازاده در زندان دستگرد اصفهان اعدام شد. او ظهر روز چهارشنبه از زندان دولت آباد اصفهان، جهت اجرای حکم به زندان دستگرد منتقل شد و بعدازظهر روز چهارشنبه تا شنبه صبح در سلول انفرادی زندان دستگرد به‌سر برده بود و در نهایت صبح روز شنبه حکمش اجرا شد».

 

دو زندانی در زندان شیراز از جمله یک زندانی بلوچ

سحرگاه روز یکشنبه ۱۳آذر دو زندانی به نامهای زکریا ریگی اهل زاهدان و حجت سیف پناه اهل بابل با در شیراز اعدام شدند.

اعدام دو زندانی بلوچ در زندان زاهدان

همچنین دژخیمان خامنه‌ای سحرگاه روز دوشنبه ۱۴آذر ۱۴۰۱، دو زندانی بلوچ به نامهای ناصر عمرزهی و علیرضا نارویی را در زندان مرکزی زاهدان اعدام کردند.

ناصر عمرزهی ۳۲ساله فرزند چراغ، متأهل، دارای دو فرزند خردسال و ساکن خاش بوده است. علیرضا نارویی ۳۹ساله، فرزند ولی محمد، متأهل، دارای ۳ فرزند و اهل زاهدان و ساکن خاش بوده است.

در این گزارش به‌نقل از یک منبع مطلع آمده است: «ناصر عمرزهی، علیرضا نارویی، محمدامین عمرزهی، انوشیروان عمرزهی، غلام رسول مزارزهی، در یک پرونده مشترک در سال۹۱ از بابت اتهام مرتبط با مواد مخدر بازداشت و در بیدادگاه رژیم به اعدام محکوم شده بودند که طی یک هفته حکم اعدام این زندانیان اجرا شد».

این منبع افزود «ناصر، محمدامین و انوشیروان فامیل نزدیک بودند و اعدام همه این زندانیان بدون اطلاع و ملاقات آخر قبل از اجرای حکم با خانواده‌شان اجرا شده است».

یادآوری می‌کنیم گزارشگر ویژه حقوق‌بشر سازمان ملل در امور ایران، مقام‌های حکومت ایران را متهم کرد که کارزار تازه‌یی در جهت اعدام زندانیان به راه انداخته‌اند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/7ab3af70-6c6d-454a-acb3-5d2a470b8e1f"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات