728 x 90

اعدام زندانی قیام، میلاد زهره‌وند ۲۱ساله در زندان همدان - اعدام ۹زندانی در روزهای اول و دوم آذر

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام زندانی قیام میلاد زهره‌وند ۲۱ساله در زندان همدان

اعدام ۹زندانی در روزهای اول و دوم آذر

 

دژخیمان خامنه‌ای امروز پنجشنبه دوم آذر زندانی قیام، میلاد زهره‌وند ۲۱ساله از فرزندان دلیر مردم ملایر را مخفیانه و بدون اطلاع به خانواده‌اش، در زندان مرکزی همدان اعدام کردند.

میلاد روز ۵ آبان ۱۴۰۱ در جریان اعتراضات مردم ملایر در اثر شلیک پاسداران زخمی و دستگیر شد. قضاییه جلادان او را به‌خاطر هلاکت یک پاسدار به‌نام علی نظری به اعدام محکوم و دیوان عالی آخوندها حکم اعدام او را تأیید کرد. نیروهای سرکوبگر پس از این اعدام جنایتکارانه و در وحشت از اعتراضهای مردمی، از صبح امروز در نقاط مختلف شهر ملایر مستقر شده‌اند.

همزمان ۸زندانی دیگر در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه اول و دوم آذر حلق‌آویز شدند. روز دوم آذر رسول گرگیج و شاه‌مراد داوودی در مشهد و اول آذر مسلم جمشیدی، محمد اندیشگو و دو زندانی دیگر در زندان قزلحصار و ابراهیم زمهریز در تبریز و زندانی دیگری به‌نام رضا اعدام شدند.

خامنه‌ای با این اعدامها هم سبعیت رژیم و هم وحشت آنرا از آتشفشان خشم مردم برملا می‌کند. اما این جنایتها تنها اراده مردم و جوانان قیام‌آفرین را برای سرنگونی مصمم‌تر می‌کند. مقاومت ایران ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای متوقف کردن ماشین کشتار این رژیم و نجات جان زندانیان زیر اعدام فرامی‌خواند. رژیم آخوندی باید از جامعه بین‌المللی طرد شود و سردمدارانش به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به‌خاطر جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ آذر ۱۴۰۲ (۲۳نوامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/145c94ce-afab-4a56-9333-356f715d2af7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات