728 x 90

۳۳ اعدام در ۱۰روز اول خرداد و دستکم ۱۴۴ اعدام در ماه می

اطلاعیه شورای ملی مقاومت
اطلاعیه شورای ملی مقاومت

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

۳۳ اعدام در ۱۰روز اول خرداد و دستکم ۱۴۴ اعدام در ماه می

 

دژخیمان خامنه‌ای چهارشنبه ۱۰خرداد سه زندانی (حسین روستا، نادر نوری و یک زندانی دیگر) را در زندان گوهردشت کرج و یک هموطن بلوچ به‌نام امیر نارویی (شیرانزهی) را در زندان زابل حلق‌آویز کردند. سه‌شنبه ۹خرداد عزتعلی سبزی پس از ۱۱سال حبس و زندانی دیگری به‌نام محمد کاظمی و یک زندانی دیگر توسط جلادان قضاییه در زندان گوهردشت به‌دار آویخته شدند.

علاوه بر زندانیانی که اسامی آنها در اطلاعیه ۷خرداد اعلام شد، یکشنبه ۷خرداد یک زندانی به‌نام جلیل مینایی در زندان مشکین شهر و شنبه ۶خرداد دو زندانی به‌نام‌های حسین سلطانیان و نورالله تیموری در زندان زاهدان توسط دژخیمان رژیم حلق‌آویز شدند.

به این ترتیب تنها در ۱۰روز اول خرداد، جلادان خامنه‌ای دستکم ۳۳زندانی و در ماه می‌ دستکم ۱۴۴زندانی را حلق‌آویز کردند.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری و مؤثر در برابر موج اعدامها و نجات جان زندانیان محکوم به اعدام فرا می‌خواند. بی‌عملی در مقابل ۴دهه جنایت مستمر علیه بشریت توسط این رژیم، در تعارض شدید و آشکار با اصول و پایه‌هایی است که ملل متحد و اتحادیه اروپا بر آن بنا شده‌اند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ خرداد ۱۴۰۲ (۳۱ می‌۲۰۲۳)

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/962d8d84-b67b-4e4a-9b3e-1572bcfd6190"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات