728 x 90

اعدام جنایتکارانه ۱۳زندانی از جمله یک زن و شش زندانی بلوچ در ۵روز

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام جنایتکارانه ۱۳زندانی از جمله یک زن و شش زندانی بلوچ در ۵روز

۴تن از زندانیان بلوچ پس از ۱۰سال حبس و شکنجه، اعدام شدند

خامنه‌ای در وحشت از قیام سراسری مردم به تشدید سرکوب و اعدام روی آورده است. دژخیمان خامنه‌ای امروز دوشنبه ۱۴ آذر دو زندانی بلوچ به‌نام‌های علیرضا نارویی اهل زاهدان و ناصر عمر زهی اهل خاش را پس از ده سال حبس در زندان زاهدان به‌دار آویختند. یکشنبه ۱۳ آذر دو زندانی دیگر بلوچ به نام‌های غلامرسول مزارزهی و انوشیروان عمرزهی که آنها نیز از سال۹۱ در حبس بودند، در زندان زاهدان اعدام شدند.

علاوه بر این یکشنبه «۴زندانی امنیتی» به‌نام‌های حسین اردوخانزاده، شاهین ایمانی محمود آباد، میلاد اشرفی آتباتان و منوچهر شهبندی بجندی توسط دژخیمان قضاییه آخوندها به اتهام «ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، معاونت در آدم‌ربایی و نگهداری سلاح» اعدام شدند. سه متهم دیگر همین پرونده به ۵ تا ۱۰سال حبس محکوم شدند.

یکشنبه ۱۳ آذر، دو زندانی به‌نام‌های زکریا ریگی اهل زاهدان و حجت سیف پناه اهل بابل در زندان شیراز، شنبه ۱۲ آذر خانم مولود ملازاده در زندان اصفهان و پنجشنبه ۱۰ آذر یک زندانی بلوچ به‌نام امان‌الله رخشانی در زندان سبزوار و یک زندانی به‌نام سعید مولایی در زندان مرکزی همدان توسط جلادان خامنه‌ای به‌دار آویخته شدند.

مقاومت ایران، ملل متحد و هم‌چنین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای توقف این اعدامها فرامی‌خواند. این رژیم که ننگ بشریت معاصر است باید از جامعه جهانی طرد، پرونده نقض وخیم حقوق‌بشر در ایران به شورای امنیت احاله شود و سردمداران رژیم به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به‌خاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۴ آذر ۱۴۰۱ (۵ دسامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4b2db439-65fe-4e14-95b4-b8ffaac3e7dd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات