728 x 90

اعدام جنایتکارانه ۲۱ زندانی در ۹ روز اول مهرماه

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام جنایتکارانه ۲۱ زندانی در ۹ روز اول مهرماه

 

رژیم آخوندها در وحشت از قیام مردم، بی‌وقفه به اعدام زندانیان ادامه می‌دهد. دژخیمان خامنه‌ای روز یکشنبه ۹ مهر ۵ زندانی را در زندان مرکزی شیراز حلق‌آویز کردند. یکی از زندانیان اعدام شده خدابنده فارسیمدان قشقایی نام داشت که به اتهام آخوند‌ساخته محاربه اعدام شد. در همین روز صمد مرادی در زندان رامهرمز حلق‌آویز شد.

 

شنبه ۸ مهر دو زندانی به‌نام‌های ساسان فرضی‌پور و محمد باقر بازگیر در زندان مرکزی خرم‌آباد اعدام شدند. روز چهارشنبه ۵ مهر دژخیمان خامنه‌ای ۷ زندانی را به‌دار آویختند. ابوالفضل بیات و دو زندانی دیگر به‌نام‌های علی و بهرام در زندان قزلحصار، سامان عسکری و یک زندانی به‌نام مظفر در زندان مرکزی کرج، علی نجفی در زندان مرکزی خرم‌آباد و جعفر قائد در زندان اهر اعدام شدند. علی نجفی هنگام دستگیری کمتر از ۱۸ سال داشت.

 

روز ۴ مهر دژخیمان یک زندانی به‌نام عسکر نامی را در زندان مرکزی تبریز و روز ۳ مهر یکی از هموطنان بلوچ به‌نام مصطفی خوش شانه (ریگی) را در زندان وکیل‌آباد مشهد و روز ۲ مهر هموطن بلوچ دیگری به‌نام سعید براهویی ماککی را در همین زندان بدار آویختند.

 

روز اول مهر یک هموطن بلوچ به‌نام رسول سابکی به‌خاطر هلاکت علی مریدی سرگرد جنایتکار نیروی انتظامی، در زندان میناب حلق‌آویز شد. در همین روز محمد ولی جباری در زندان مرکزی اصفهان و خیرالله جمشیدی در زندان میناب اعدام شدند. به این ترتیب قضاییه جنایتکار آخوندها در ۹ روز اول مهر دست‌کم ۲۱ زندانی را روانه چوبه‌های دار کرده است.

 

مقاومت ایران ملل متحد، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکومیت این اعدامهای جنایتکارانه و اقدام فوری برای توقف ماشین اعدام و کشتار فرا می‌خواند. رژیم آخوندی باید از جامعه بین‌المللی طرد شود و سردمدارانش به‌ویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای به‌خاطر جنایت علیه بشریت در برابر عدالت قرار گیرند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ مهر ۱۴۰۲ (۳ اکتبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/fb9516b1-9b4e-429f-be02-39781aade4ff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات