728 x 90

اعتصاب بازار بزرگ آزادی در کرمان برای دومین روز + فیلم

بازار بزرگ آزادی کرمان روز سه‌شنبه 25اردیبهشت برای دومین روز به اعتصاب خود ادامه داد.

روز گذشته بازاریان پاساژ آزادی در کرمان نیز در پاسخ به فراخوان بازاریان به اعتصاب روز دوشنبه، از باز کردن مغازه‌های خود خودداری کردند.

 روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت (۱۴مه) بخشهاي بزرگي از بازار تهران از جمله بازار پوشاک معروف به بازار کویتی ها، بازار کفاشها، بازاریان پاساژ صدف، بخشهایی از بازاریان خیابان سیروس و بازار فروشندگان موبایل در بازار چارسو و پاساژ علاءالدین در خیابان حافظ، دست به اعتصاب زدند. این حرکت اعتراضی در ادامه اعتصاب روز شنبه بازاریان و صرافها و در حالی صورت گرفت که عوامل اطلاعاتی رژیم بسياري از بازاريان را نسبت به اعتصاب و بستن مغازه‌هايشان تهدید کرده بودند.

نیروهای سرکوبگر به منظور تشدید فضای رعب و وحشت و جلوگیری از گسترش این حرکت اعتراضی به طور فشرده در حوالی بازار تهران و نقاط مرکزی شهر از جمله چهار راه مولوی، میدان امام حسين و خيابان فردوسي مستقر شده‌اند. در بازار تهران نیز شمار بالایی از لباس شخصی‌ها در بین مردم پراکنده هستند.

بازاریان اعتصابی نسبت به سقوط قيمت ارز رسمي کشور، کسادي بازار و ابهام در مورد آينده اوضاع اقتصادي معترضند. نرخ دلار ۴۲۰۰ تومانی که روحاني و معاونش اعلام کرده‌اند وجود خارجي ندارد، صرافی‌ها تعطيل شده‌اند و دلار به‌صورت قاچاق در ابعاد بسيار محدودي و بيش از ۸۰۰۰تومان خريد و فروش مي‌شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a1da4cea-e6e1-4527-a272-98fef3763625"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات