728 x 90

اعتصاب و اعتراض کارگران نیشکر هفت‌تپه،پاک‌بانان بوشهر،کلاه زردهای هرمزگان ،حواله داران شرکت آذویکو،سهامداران بانک مهر، پرستاران رشت

پانزدهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه
پانزدهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه

پانزدهمین روز اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه

روز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، گروهی کارگران نیشکر هفت تپه برای پانزدهمین روز متوالی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، دست از کار کشیده و در مقابل ساختمان فرمانداری شوش تجمع کردند.

معترضان خواستار پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی شدند.

قیام

اعتصاب و تجمع اعتراضی پاک‌بانان بوشهر

  • امروز پاک‌بانان بوشهر در اعتراض به ۴ماه حقوق معوقه و عدم پرداخت عیدی‌شان دست به اعتصاب زدند.
  • یکی از شهروندان در این تجمع گفت: «خدایی‌اش من نمیفهمم این اعضای شورای شهر ما چه نظارتی دارند؟ بابا شهر را ول کنید. شهر را نمیخواهد هیچ کاریش بکنید. حداقل حقوق کارگران شهرداری را یک کاری بکنید درست بدهند. والله ما ضعیفتر از قشر کارگر هم در این شهر داریم. این هم کارگری که تازه شهرمان را دارد نظافت می‌کند. امروز شنیدم که کارگرها بخاطر عیدی و حقوق‌شون اعتصاب کردند که حق‌شون بوده اعتصاب کردند.

هیچ کاری توی این شهر انجام ندهند و فقط به حق و حقوق اینها برسند، ما راضی هستیم. هر ماه سر کارگرها یک بدبختی در میاورند. میزان حقوق دریافتی‌شون را باید بسنجیم بعد متوجه میشویم که عمق فاجعه کجاست. تنها کسی که میتونه بهشون کمک کنه شما هستید».

تجمع اعتراضی کلاه‌زردهای هرمزگان مقابل اداره برق

  • امروز جمعی از اپراتورهای پستهای فشارقوی هرمزگان با تجمع مقابل اداره برق منطقه‌ای این استان در بندرعباس خواستار تسریع در روند تبدیل وضعیت خود شدند.
  • تجمع‌کنندگان به وعده و وعیدهای وزیر نیروی رژیم برای تغییر وضعیت کلاه‌زردها به کارگران دائم اعتراض کرده و گفتند که سازمان توانیر در اختصاص چارت‌های خالی تعلل می‌کند.
  • در هفته‌های گذشته اپراتورهای پست‌های فشارقوی برق در چند استان دیگر نیز مقابل برق منطقه‌ای این استان‌ها تجمع کردند و خواستار رفع بلاتکلیفی شغلی خود شدند.

قیام

تجمع حواله‌داران شرکت آذویکو

آذربایجان خودرو مقابل ساختمان مقابل ساختمان تعزیرات حکومتی در اعتراض به عدم در یافت ٦هزار خودرو پیش خرید شده پس از ٢سال.

شرکت آذویکو چندی پیش به دریافت بیش از ٢٠٠میلیون دلار ارز دولتی و عدم بازگردادن آن به حساب خزانه دولت و همچنین کلاهبرداری از ۵هزار مشتری با پیش‌فروش صوری خودرو ۳۶۰ MG متهم شده بود.

این شرکت تاکنون به تعهدات خود در قبال بیش از ۵هزار مشتری که برای دریافت خودرو ثبت نام کرده و وجه آن را به طور کامل پرداخت کرده‌اند، عمل نکرده است.


قیام

تجمع سهام‌داران مقابل بانک سپه

سهامداران بانک مهر اقتصاد در اعتراض به بازخرید اجباری پس از ادغام بانکهای نظامی و پامال شدن و مفتخوری سهام، در مقابل بانک سپه تجمع کردند.

قیام

تجمع اعتراضی پرستاران علیه کارگزاران رژیم در رشت

تعدادی از پرستاران استان گیلان در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص وضعیت استخدامی خود، در خیابان پرستار رشت در مقابل دفتر دانشگاه‌ دوشنبه ۹تیر دست به تجمع زدند.

قیام