728 x 90

اعتراف کیهان خامنه‌ای به افت ۴۰۰هزار واحدی شاخص بورس طی ۲هفته

اعتراف کیهان خامنه‌ای به افت ۴۰۰هزار واحدی شاخص بورس
اعتراف کیهان خامنه‌ای به افت ۴۰۰هزار واحدی شاخص بورس

کیهان خامنه‌ای در مقاله‌ای به تاریخ یکشنبه ۲شهریورماه با اعتراف به وضعیت وخیم بازار بورس در دولت آخوند روحانی خبر از افت ۴۰۰هزار واحدی شاخص بورس طی ۲هفته داد.
سرویس اقتصادی روزنامه حکومتی کیهان در مقاله خود نوشت: « پس از رشد هیجانی بورس در پنج ماه نخست سال جاری، از دو هفته پیش تاکنون شاخص بورس با افت ۲۰درصدی، بیش از ۴۰۰هزار واحد کاهش یافته است.

شاخص بورس در ادامه روند نزولی خود روز گذشته (دوم شهریور) با کاهشی در حدود ۷۰هزار واحد به عدد یک میلیون و ۶۶۲هزار و ۲۰۴ واحد رسید. این در حالی است که دو هفته پیش (۱۹ مرداد) شاخص کل به رقم دو میلیون و ۷۸هزار و ۵۴۶ واحد رسیده بود، یعنی در همین بازه کوتاه، بیش از ۴۱۶هزار واحد از شاخص بورس کاسته شده است. به سخن دیگر، در بازه زمانی اخیر حدود ۲۰درصد از ارزش بازار بورس کمتر شده است».

در این زمینه ناصر موسوی لارگانی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس ارتجاع در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «بورس امروز هم با افت نسبتاً قابل توجهی مواجه شد. تمام وعده‌ها و اقدامات دولت برای بازگرداندن بازار به ریل عادی ثمر نداده است، حدود یک و نیم‌تریلیون تومان پودر شده و از دست رفته است».

حسین راغفر اقتصاددان رژیم هم نوشت: «بورس آینه تمام‌نمای تولید در کشور است و وقتی که ما در رکود عمیق به سر می‌بریم، این منطق که قیمت سهام افزایش پیدا می‌کند، به جز فشارهای سیاسی و ایجاد انتظارات در جامعه و مردم، توضیح دیگری ندارد.»