728 x 90

اعتراف پاسدار سپهر، جانشین بسیج ضدمردمی: کرونا آذرماه وارد کشور شده بود

کرونا در ایران - عکس از آرشیو
کرونا در ایران - عکس از آرشیو

پاسدار سپهر، جانشین بسیج ضدمردمی روز ۲۱اردیبهشت در جلسه‌یی از بسیجیان گفت: کرونا آذرماه وارد کشور شده بود. ما باید به سازمان بازرسی کمک کنیم؛ چرا از آذرماه این بیماری در کشور ما بوده و ما از بهمن‌ماه متوجه شدیم، این حقی است که مردم باید مطالبه کنند.

آخوند روحانی روز ۲۰ اردیبهشت به ناگزیر به یک نمونه وحشتناک از وضعیت زندانهای رژیم اعتراف کرد و گفت: «در یکی از زندانها، یک فرد مبتلا وارد شده در این زندان و تا بفهمند، از ۱۲۰نفر جمعیت آن محوطه، ۱۰۰ نفرشان بر اساس نتایج تست‌گیری، مبتلا شدند».

نمکی وزیر بهداشت روحانی روز ۲۱اردیبهشت گفت: «ممکن است همزمانی کرونا و آنفلوآنزا در پاییز ما را غافلگیر کند. باید ۴ تا ۶ماه دیگر صبر کرد تا رفتار ویروس را یک مقدار واقع‌بینانه‌تر ببینیم».

او که از افشای آمار واقعی قربانیان عصبانی بود با سخافت یک بسیجی گفت: «آماری که ما اعلام می‌کنیم دقیق‌ترین، منظم‌ترین و عالمانه‌ترین نوع آماری است که در دنیا ارائه شده. حتی ۱۰درصد اختلاف آمار هم میان آمار اعلامی وزارت بهداشت و واقعیت در زمینه فوتی‌ها وجود ندارد». او خاطرنشان کرد از یک میلیارد یورویی که خامنه‌ای... موافقت کرد که «به وزارت بهداشت اختصاص یابد»، «اخیراً قرار شد ۳۰۰هزار یورو از آن به وزارت بهداشت ارائه شود». (اینستاگرام نمکی و خبرگزاریهای رژیم)

ماهر معاون برنامه‌ریزی ستاد کرونا در تهران روز ۲۱اردیبهشت «نسبت به روند افزایشی کرونا در برخی شهرها و از جمله پایتخت» و «اوجگیری آمار فوتیها طی هفته‌های آتی» هشدار داد و گفت: «آمار در بسیاری شهرها در حال بازگشت به نقطه اوج است...به نظر می‌رسد که باید به سمت شرایط قرنطینه‌ای شدیدتر پیش رویم». (همشهری آنلاین ۲۱اردیبهشت)

شریعتی استاندار خوزستان روز ۲۱ اردیبهشت گفت: «شهرهای باوی، هویزه، اهواز، حمیدیه، هندیجان، دزفول، شوشتر، کارون و مسجدسلیمان که شهرهای قرمز اعلام شده‌اند تا پایان هفته تعطیل اعلام می‌شوند و محدودیتهای رفت و آمدها در مناطق مختلف شهر ایجاد و شرایط به‌صورتی مدیریت می‌شود که زنجیره قطع شود». (ایسنا۲۱ اردیبهشت)

آبادان قرنطینه کامل شد

به دنبال تصمیم جنایتکارانه آخوند روحانی در فرستادن مردم به کام کرونا، آبادان روز یکشنبه ۲۱اردیبهشت به طور کامل قرنطینه شد. به گزارش رسانه‌های حکومتی ادارات و بانک‌های شهرستان آبادان تا آخر هفته تعطیل و ‌کریدورهای ورودی آبادان از سمت اهواز و ماهشهر مسدود شد و تحت تدابیر سختگیرانه تردد قرار گرفت.

اعتراف به افزایش مبتلایان کرونا در تهران، گیلان، خوزستان و سمنان

روز گذشته ۲۱اردیبهشت مردانی، عضو کمیته پیشگیری از کرونا اعتراف کرد: تهران، گیلان، استان سمنان و خوزستان، از استان هایی هستند که در این چند روز اخیر روند رو به تصاعد بیماری داشتند. ‌ یکی از دلایل افزایش ابتلا در روزهای اخیر آزادسازی کارخانه ها و محلهای کسب و کار است.

وی گفت:‌ الان موج دوم اپیدمی در استان خوزستان بسیار بسیار شدیدتر از آنچه که پیش بینی می شد اتفاق افتاده است و این سرنوشت ممکن است برای دیگر استان های کشور که در اسفند و فروردین ابتلا به بیماری آنچانی نداشتند اتفاق بیفتد.