728 x 90

اعتراف معاون حوزه‌های حکومتی به ریزشهای پنهان در حوزه: بعضی روحانیون مدیر باشگاه بولینگ و بیلیارد شده‌اند

آخوند عالم‌زاده نوری
آخوند عالم‌زاده نوری

آخوند عالم‌زاده نوری معاون حوزه‌های جهل و جنایت در رژیم آخوندی به افزایش ریزشهای پنهان و وارفتگی در حوزه‌های حکومتی اعتراف کرد و گفت: جوانان از ورود به حوزه استقبال نمی‌کنند. طلبه‌ها یا ترک‌تحصیل می‌کنند یا به کارهای دیگر می‌پردازند.

آخوند عالم‌زاده نوری گفت: شما می‌دانید که ورودی‌های حوزه در گذشته کم بوده و این سال‌ها هم به‌خاطر عوامل مختلف کمتر شده است، همه ساله بیش از یک میلیون نفر جوان دانشگاه می‌روند، اما برای حوزه سالیانه چهار پنج هزار نفر وارد حوزه می‌شوند، توزیع نیروی انسانی خیلی ناعادلانه است. از میان طلبه‌هایی که وارد حوزه می‌شوند هم تعدادی ریزش داریم. اما از این دو مسأله، جان‌سوزتر چیزی است که معمولاً دیده نمی‌شود و آن ریزش‌های پنهان حوزه است. بعضی از روحانیون مجری‌گری می‌کنند، بعضی حافظ حقوق حیوانات شده‌اند، سگ‌های پیس و مریض را تیمار می‌کند و به دامن طبیعت برمی‌گرداند، بعضی مدیر باشگاه بولینگ و بیلیارد شده؛ انواع و اقسام کارهایی که انجام می‌دهند. …

وی افزود: ریزش‌های پنهان طلبه‌های عمامه به سری هستند که به حسب ظاهر جز سیاهی‌لشکر حوزه محسوب می‌شوند، اما به واقع به رسالت‌های حوزوی نمی‌پردازند، یعنی نیروی این کار و آدم این کار نیستند، فقط جز آمار محسوب می‌شوند.

انواع ریزش‌های پنهان داریم، مثلاً طلبه‌ای که نهایتاً کارمند شده و در دبیرخانه مرکز مدیریت کاغذ می‌گیرد و امضا می‌کند و مهر می‌زند.(سایت حکومتی دیدبان اول بهمن)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bf1d65ee-2763-4ab0-90a9-79fbda9a8d36"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات