728 x 90

اعتراف محمد مهاجری از باند غالب رژیم به بی‌معنی‌بودن شعبده انتخابات

محمد مهاجری
محمد مهاجری

محمد مهاجری از باند غالب رژیم به بی‌معنی‌بودن شعبده انتخابات رژیم اعتراف کرد و گفت: رقابت، هم به پرشمار بودن از لحاظ عدد کاندیداهاست و هم به متنوع‌بودن از نظر سلایق و آرا و نظرات. اگر فرضا ۱۰۰۰ نامزد با یک سلیقه وارد رقابت شوند و این فرآیند، محصول یک مهندسی باشد، کاریکاتور انتخابات است. بالطبع دعوت به مشارکت در چنین انتخاباتی، طنز است و جامعه هم آن را جدی نمی‌گیرد.

محمد مهاجری افزود: انتخابات ۱۴۰۰ نشان داد رد صلاحیت افرادی که شایستگی‌شان به‌مراتب بیش از فرد منتخب بود، دولتی ضعیف را روی کار آورد که حتی با این‌که همه همسایه‌ها یاری می‌کنند، توان اداره عادی امور کشور را هم ندارد.

مهاجری در مورد نمایش انتخابات رژیم گفت: هدف از این بازی‌ها چیست؟ فقط این است که مانند بچه مدرسه‌ای‌ها که مأمور به انجام تکلیف شب هستند، مشقی نوشته شود و تمام؟ این‌که فردی رئیس‌جمهور شود یا عده‌یی به‌عنوان نماینده وارد مجلس شورا یا خبرگان یا شورای شهر و روستا شوند، نقش همان تکلیف مدرسه را ندارد که بچه‌ها زورکی و بدون این‌که بهره خاصی از آن ببرند، انجامش می‌دهند؟

اگر به انتخابات چنین نگاهی داشته باشیم کاری لغو و بیهوده کرده‌ایم. پول ملت را هدر داده‌ایم، وقت‌شان را برای آمدن پای صندوق تلف ساخته‌ایم، شور و تبلیغات بی‌خودی راه انداخته‌ایم و همه را سرکار گذاشته‌ایم تا مثلا یک سرگرمی درست کرده باشیم.

اگر چنین است واقعاً نیازی به این همه شلوغ‌کاری دارد؟ می‌توان برای انتخاب رئیس‌جمهور و نمایندگان راههای راحت‌تری پیدا کرد. مگر در بعضی کشور‌های عربی حوزه خلیج‌فارس، پارلمان وجود دارد؟ اگر هم دارد از نقشی تشریفاتی برخوردار است. ما هم می‌توانیم چنین کاری بکنیم و این همه دردسر برای خودمان درست نکنیم. (سایت حکومتی انتخاب ۲۴بهمن)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6e47fde7-fc0d-48f8-af48-6b4bebde6595"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات