728 x 90

اعتراف عضو مجلس ارتجاع به لشکرکشی و شلیک تیر جنگی به مردم مهاباد

مهاباد  - قیام سراسری مردم ایران ۱۴۰۱
مهاباد - قیام سراسری مردم ایران ۱۴۰۱

جلال محمودزاده عضو مجلس ارتجاع در مهاباد به لشکرکشی نیروهای خامنه‌ای و شلیک تیر جنگی به مردم مهاباد اعتراف کرد و گفت: باید مشخص شود چه کسی به مردم تیر جنگی زده است.

محمودزاده امروز یکشنبه ۶آذر در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیسی جلاد و پاسدار تروریست وحیدی گفت: در اعتراضات مردمی مهاباد و شهرهای کردنشین ۱۳نفر بر اساس آمار رسمی، و بر اساس آمار غیررسمی ۱۰۵نفر کشته شده‌اند. رئیسی و وزیر کشور باید پاسخگو باشند و پیگیری کنند چه کسی تیر جنگی به مردم شلیک کرده است.

عضو مجلس ارتجاع از مهاباد افزود: لشکرکشی و امنیتی کردن مهاباد و شهرهای کردنشین، دستگیری شهروندان عادی، هجوم شبانه به منازل مسکونی، تخریب وسایل مردم، نوشتن شعار روی دیوارهای داخلی ساختمانها، چک کردن وسایل شخصی مردم و ایجاد ایست‌های بازرسی متعدد ورودی شهرهای کردنشین مانند اوایل انقلاب، چه مفهومی دارد؟

وی با اشاره به این‌که در چند روز گذشته به‌دلیل برخورد خشن در این مناطق و کشته شدن کولبران و سوخت‌بران از وزیر کشور در کمیسیون شوراها و امور داخلی سؤال پرسیدم ولی از پاسخ‌های وزیر قانع نشدم، گفت: اما جوکار رئیس کمیسیون به بنده می‌گوید سؤال شما را به صحن نمی‌فرستم وقتی می‌گویم چرا، می‌گوید «برو به رئیس شکایت کن».

جلال محمودزاده ادامه داد: به‌جای پیگیری و احقاق حق و حقوق مردم مناطق کردنشین در دستگاه قضایی، در همان دستگاه قضایی علیه من نماینده که پیگیر این ماجراها بودم، شکایت شده است.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/518ecbb7-2203-4c22-957f-21714b00632a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات