728 x 90

اعتراف صریح به‌گروگانگیری دو فرانسوی توسط اطلاعات سپاه پاسداران

پاسدار جلال روح الله نژاد
پاسدار جلال روح الله نژاد

جلال روح‌الله‌نژاد پاسداری که در فرانسه در حین مأموریت در پوش متخصص به جرم دور زدن تحریم‌ها دستگیر و زندانی شده بود، در مصاحبه با تلویزیون رژیم در ۹فروردین۹۹ توضیح داد که چگونه اطلاعات سپاه پاسداران با گروگانگیری، زمینه آزادی او را از زندان فرانسه فراهم کرده است.

 

خبرنگار: ۱۴ماه چی شد شما را فرانسویها دستگیر کردند؟

روح الله نژاد:‌ به‌خاطر نامه استردادی که آمریکایی‌ها زده بودند با جرم دور زدن تحریم‌ها و همکاری با شرکتها و ارگانهای تحت تحریم آمریکا.

خبرنگار: شما به ارگان امنیتی نهاد امنیتی خاصی وصل هستید؟ چهره‌تان می‌گوید مثل بچه‌های بالا می‌ماند

روح الله نژاد:‌ [خنده] این را من نمی‌دانم منظور از بچه‌های بالا پایین چی هست و الآن از شما شنیدم البته افتخاری است پاسدار بودن! برای من، ولی من اصلاً کارمند بخش خصوصی هستم و خودم شرکت دارم و تو شرکت خودم دارم کار می‌کنم. تقریباً وقتی من صحبت می‌کردم بهم می‌خندیدند و می‌بردند دادگاه، دست‌بند، پابند پاهایم را زنجیر زدند، دست هایم را زنجیر زدند، ببخشید یک چیزی مثل قلاده مانند اینها حیوان خانگی آمریکا هستند.

گزارشگر: فقط چند روز مانده تا فرانسه مهندس ایرانی را به آمریکا تحویل بدهد که شرایط تغییر می‌کند. یک فرانسوی به‌نام رولاند مارشال که حدود دو سال در رصد سازمان اطلاعات سپاه قرار داشت در تاریخ ۱۵خرداد ۹۸پس از ورود به کشور به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و جمع‌آوری اطلاعات به نفع کشورهای متخاصم به همراه یک دو تابعیتی دیگه به نام فریبا عادلخواه که با مارشال همکاری داشته، توسط پاسداران گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه دستگیر می‌شوند، خبری که بلافاصله به فرانسه هم اعلام می‌شود.

خبرنگار: اونجاست که فرانسویها خودشان را می‌بازند دیگه حالا خودتان برایمان تعریف کنید.

روح الله نژاد:‌ از یک برهه‌ای به بعد فکر کنم از همین وقتی بود که عزیزان ما تو ایران بالاخره دو تا جاسوس فرانسوی را دستگیر کردند دیگه، اون رفتار خشن و خیلی بد را نداشتند

خبرنگار: آره می‌خواهم بگویم همزمانی خوب شد و فرانسویها پیشنهاد دادند که آزاد کنید تا ما آزاد کنیم

روح الله نژاد:‌ خدا را شکر بالاخره با زحمات دوستان اطلاعات سپاه، دوستان دولت جمهوری اسلامی ایران شرایط طوری فراهم شد که...